◄ iOS (Apple mobilni uredjaji) ►

Započeo SlavicBeast, April 26, 2019, 14:23:18 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: Sablje poslato Septembar 10, 2022, 05:03:50 PRE PODNE
Posto uzimam,iphone x zanima me dali je neko korstio?
Posto sam korstio sve do 8 Pa sada kad cu x zanima me Mane i Prednosti hvala unapred..
Isti je kao 8 i 8 plus, isto sve koriste osim izgleda. Imas face id umjesto touch id i nemas home button :)
Nije toliko los izbor za 2022., i dalje je premium izgledom, ali ako nisi heavy user kupi ga.
Btw. jedan od najboljih iPhone modela koje sam koristio.
CAPTAIN FOUX aka TDEGOD

Jedino sto se meni svidja (MENI SVIDJA) kod novog iphone 14 je ovaj dynamic island i to je to, iphone kao iphone uvek isti ne menja se nista (izgled)

Citat: Goku ^ poslato Septembar 12, 2022, 02:00:52 PRE PODNE
Jedino sto se meni svidja (MENI SVIDJA) kod novog iphone 14 je ovaj dynamic island i to je to, iphone kao iphone uvek isti ne menja se nista (izgled)
btw. za sad ima najbolji ekran, cekamo S23 seriju ;)
to meni i odgovara, sto se ne mijenjaju osnovne stvari, samo nadogradnje na vec postojece neke stvari
al' se ismijem kad vidim tipa komentar: 'android to ima odavno', kao dobro znamo da ima, nije neka inovacija ;D
CAPTAIN FOUX aka TDEGOD

Bas zato sto "Android" ima toliko inovacija, nisi toliko ispeglane. Mozda se kod Apple ceka duze ali kada stignu, rade bolje od androida
Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: Goku ^ poslato Septembar 12, 2022, 02:00:52 PRE PODNE
Jedino sto se meni svidja (MENI SVIDJA) kod novog iphone 14 je ovaj dynamic island i to je to, iphone kao iphone uvek isti ne menja se nista (izgled)

A eto Samsung se bas moze pohvaliti inovacijama u samom izgledu. Danas je svaki telefon prakticno isti, svako drzi svoju neku "Liniju", ali svaki je naslijednik prethodnog. Tako na taj nacin ti je novi S23 npr dosta slican S22, tako ti je i sa iPhoneom, cak sta vise Samsung kao iPhone i ne mjenja toliko layout kamere, kao sto je to uradio Huawei npr. Ako imas mogucnost da napravis bolju kameru uz to da zadrzis svoj orginalan look kamera, na koji se i sami iPhone korisnici loze, sto da ne ostaviti ga, a kamere povecati malo po potrebi zarad kvalitete?
Svaki Apple uredjaj je oduvijek bio skuplji od "vecine" iz razloga sto ima apsolutno sve svoje, sastavljen je od vlastitog hardvera i softvera, kada imas vlastiti OS za kojeg se posebno razvijaju aplikacije, naravno da je to veliki benefit, i shodno tome Apple mora imati resurse da sa takvim necim nastavi i to mora naplatiti. Sad na tebi je izbor dal ces biti na Androidu ili iOSu npr, ja sam licno imao sve, koristim i Windows i macOS, imao sam Android podugo, a korisnik sam i iOSa sigurno nekih 6 godina.
Objektivno govoreci ne mozes platiti telefon 1500 eura i da je los (bio to Huawei, iPhone, Samsung, nije bitno). Ali ako placas vec papreno, zasto ne uzeti mobitel koji ce trajati 6-7 godina sa istim performansama (mimo baterije naravno koja je na taj period problem kod jednostavno svih telefona) i koristiti poseban sistem razvijen samo za taj mobitel.

A ako je vec problem preci na iPhone, mislim da Samsung nema konkurencije jos uvjek. Huawei ima razne zabrane, a Xiaomi mozda ima jedan od najlosije optimizovanih Android sistema, zato i radi na 6-8 GB rama prosjecno.

Citat: neshallon poslato Septembar 12, 2022, 07:51:08 PRE PODNE
Bas zato sto "Android" ima toliko inovacija, nisi toliko ispeglane. Mozda se kod Apple ceka duze ali kada stignu, rade bolje od androida
Da imaju jedan od najboljih androida (Samsung) moze se reci, ali kao sto kazes cekamo dugo neke opcije, ali kada dodju budu bas fresh i stabilne.
Nadovezo bih se i na Sladeov dio gdje sam i sam spomenuo... Bolje je platit lijepu svotu /na rate - sasvim nebitno, nego svake godine uzimat novi uredjaj. Ja sam zadovoljan kako moj iPhone 12 radi perfektno i sasvim zadovoljavajuce za moje potrebe (84% zdravlje), te samim tim izdrzi dan lagano.
CAPTAIN FOUX aka TDEGOD