Par pitanja oko launchera

Započeo Fqris, Avgust 13, 2019, 03:54:10 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozz ekipicee :D
Ovako uradio sam launcher u obliku command terminala..
Uradjene su sve provjere sto se tice hakova bilo kakvih..
I moze mi neko objasni kako da uradim provjeru kada igrac udje na server da ima dozvolu za loginom i reg (tj ako je cist da dopusti login i reg)
Za sada radi ovako.. Kada se igrac konektuje konzola ucita ip servera i igracev nick koji ucita iz obicnog samp launchera (zatim se radi provjera), i postavlja hajmo rec varijablu na 1 (tom nicku, ip adresi i mac adresii) ako nema hakova, e sada treba mi skripter da napravi u nekom test modu provjeru (za mysql) ako je varijabla 1 da dopusti login i register.. i napravio sam ako se iskljuci gta ili launcher da vraca varijablu na 0 i skripter treba da napravi ako je launcher ugasen tj varijabla je na 0 da ga odma kicka sa srv..

Imam u planu nastaviti raditi sa novim funkcijama.. tipa ako se igrac registruje 2 ili vise puta sa istom mac adresom da admin to moze vidjeti koji su njegovi acc-ovi..
I takodjer fuknciju ban mac adrese znaci dok ne promijenite comp nema unbana :D

Et ako ima neki skripter ozbiljan 17+ da pomogne nek se javi..
Kada sve zavrsimo ko pomogne dobija launcher podesen za njegov server..

Ako nekome slucajno nije sve bas sasvim jasno nek se javi da mu dam diskord da mu sve objasnim jer je tesko ovako objasniti na koji nacin radi :)

edit: Nisam sad bas siguran da li je moguca komunikacija launchera - admin panela  - servera sa mysqlom ako neko ima bolji nacin nek predlozi ...

Poslednja Izmena: Avgust 13, 2019, 03:56:45 PRE PODNE od Fqris

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU


To se radi preko socketa (https://github.com/pBlueG/Socket/releases), ne mozes, mislim mozes ali to je bas los nacin, da radis preko mysqla, bolje je da preko socketa saljes i to da li je cist, ili nije sta vec, plus preko socketa mozes da vidis da li je konekcija izmedju launcera i servera aktivna i slicno..

Citat: 6cadilab9 poslato Avgust 13, 2019, 04:28:59 PRE PODNE
To se radi preko socketa (https://github.com/pBlueG/Socket/releases), ne mozes, mislim mozes ali to je bas los nacin, da radis preko mysqla, bolje je da preko socketa saljes i to da li je cist, ili nije sta vec, plus preko socketa mozes da vidis da li je konekcija izmedju launcera i servera aktivna i slicno..
@6cadilab9 eh to brt.. to mi je trebalo

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

a meni si rekao da imas vec gotov launcher za 30e  :D :P

Citat: mmlinaric poslato Avgust 13, 2019, 21:40:07 POSLE PODNE
a meni si rekao da imas vec gotov launcher za 30e  :D :P
nije isti launcher taj sto sam prodavao je na foru noobota ovo je skroz druga stvar..

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU