Crash pri ulazu na server

Započeo k0c1c., April 13, 2022, 02:39:41 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Cim se spawnuje u cetu izbaci 1000 warninga i crehsa u skripti nema errora nema warninga
Deo skripte: [pawn]//[/pawn]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [pawn]//[/pawn]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem):

Ubaci crashdetect i u crashdetect logovima provjeri šta se dešava kada server padne.


Citat: babo poslato April 13, 2022, 04:11:04 PRE PODNE
Ubaci crashdetect i u crashdetect logovima provjeri šta se dešava kada server padne.
Mislis da ce tako raditi
Crashdetect ti provera kad upalis localhost da li je uredu
(No hate ako sam omasio)
Zz
fakenexsus


Citat: ╲⎝⧹๖̶̶̶ζ[ɴᴇxꜱᴜꜱ]⧸⎠╱ poslato April 13, 2022, 14:46:14 POSLE PODNE
Mislis da ce tako raditi
Crashdetect ti provera kad upalis localhost da li je uredu
(No hate ako sam omasio)
Konstantno pises gluposti, misleci da ispadas pametan, a ustvari si glup ko kurac, sve sto igde pises, nema veze s vezom, s toga, prestali da lupetaras i pises gluposti o necemu o cemu nemas pojma. Hvala.

E nisi rekao da pise gluposti
"Everybody talks and everybody listens, but somehow its always the truth that comes up missing"

Citat: Wizzard1 poslato Avgust 31, 2023, 00:17:13 PRE PODNE
koje ti znanje imas?

Citat: ╲⎝⧹๖̶̶̶ζ[ɴᴇxꜱᴜꜱ]⧸⎠╱ poslato April 13, 2022, 14:46:14 POSLE PODNE
Mislis da ce tako raditi
Crashdetect ti provera kad upalis localhost da li je uredu
(No hate ako sam omasio)
CrashDetect pomaže u otklanjanju grešaka u kodu ukoliko se desi pad servera. Razlog što sam naveo da ubaci crashdetect je taj što će, prilikom crasha, dobiti detaljne informacije o problemu, praćenjem kojeg možemo doći do rješenja. Nije teško povremeno googlati stvari i provjeriti vašu tvrdnju prije no napišete komentar. Svako dobro!

Ajde ne lupetajte vise.
Prvo nauci se da postavljas pravilno pitanje i da opisujes sve sto se desava kao i to da navodis sve bitne podatke. Kazes desava se crash. Cega? Servera ili klienta? Ja sam duze na samp-u nego vecina ovde, i kad kazes warningzi u chat razumem da se radi o klientu ali nemozemo mi da gatamo.
Drugo, cim je klient u pitanju, crash detect tu ne pomaze posto crash nema veze sa serverom.

I odgovor na tvoje pitanje je da pokusas da loadujes server bez mapa i da onda pokusas da se konektujes. Neka najbliza predpostavka je ili da imas objekat koji te crashuje (tu imas dve mogucnosti, jedna je da imas 600mb verziju gta pa da ona jebe, ne bi bilo prvi put, a druga je da je sam objekat crash svaki klient pa i onaj koji je na normalnom gta). I druga predpostavka je da imas preko 1000 remove building for player, koji je poznati bug da nakon 1000 poziva crash klienta.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato April 13, 2022, 17:37:06 POSLE PODNE
Ajde ne lupetajte vise.
Prvo nauci se da postavljas pravilno pitanje i da opisujes sve sto se desava kao i to da navodis sve bitne podatke. Kazes desava se crash. Cega? Servera ili klienta? Ja sam duze na samp-u nego vecina ovde, i kad kazes warningzi u chat razumem da se radi o klientu ali nemozemo mi da gatamo.
Drugo, cim je klient u pitanju, crash detect tu ne pomaze posto crash nema veze sa serverom.

I odgovor na tvoje pitanje je da pokusas da loadujes server bez mapa i da onda pokusas da se konektujes. Neka najbliza predpostavka je ili da imas objekat koji te crashuje (tu imas dve mogucnosti, jedna je da imas 600mb verziju gta pa da ona jebe, ne bi bilo prvi put, a druga je da je sam objekat crash svaki klient pa i onaj koji je na normalnom gta). I druga predpostavka je da imas preko 1000 remove building for player, koji je poznati bug da nakon 1000 poziva crash klienta.
Što se tiče klijenta, u potpunosti si upravu (nije mi zapalo za oko chat koji je spomenuo). Crashdetect na to nema uvid, ali crash klijenta i dalje može biti povezan sa serverom, iako su velike šanse da je zapravo problem do korisnika. Te stvari koje si naveo mogu biti problem, da.

Invalid objekti, tuning, pozicija spawna, rotacije i milion drugih stvari moze prouzrokovati crash clienta. U Docs>GTA SA User Files>SAMP>chatlog.txt mozes naci zadnji chatlog clienta. Kada ti crashuje prekopiraj ga ovdje pa ti mozda i mozemo pomoci bez nagadjanja.