Pocetak skriptanja?

Započeo Mr.Brownstone, Maj 19, 2020, 19:54:57 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 >:(Problem(error/warning): Nemam problem, vec mi je potreban savet
Dio skripte: ///
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): ///
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): Potreban mi je savet, koji mod uzeti za editovanje kao pocetnik u skripti. Znam neke naj naj najosnovnije stvari (promeniti ime, ubaciti mapu i tako neke gluposti), poceo sam sa sampom pre 6/7 godina, ali nikada se skriptanjem nisam bavio. Mozda sam omasio podforum, ako jesam, izvinjavam se. Razmisljao sam o Zenolo, San Marino, Meanwhile ili tako nesto, neki mod koji vec ima dosta sistema koje bih rado izmenio, obrisao, ubacio novi i sta vec, zelim da cujem vasa misljenja, hvala
Poslednja Izmena: Maj 19, 2020, 19:57:14 POSLE PODNE od Mr.Brownstone

Najbolje ti je da ucis iz korijena.



Uzmi UP mod. Jednostavan i lagan za pocetnike. Ti modovi sto si ti nabrojao nisu za pocetnike. Ako ne kontas osnove tek onda neces znati mysql.

N e  u z i m a j  n i j e d a n  b a l k a n s k i "m o d"

Probaj ATH mod, oni su laki za edit. Kasnije predji na nesto ozbiljnije :D

Citat: Mr.Brownstone poslato Maj 19, 2020, 19:54:57 POSLE PODNE
>:(Problem(error/warning): Nemam problem, vec mi je potreban savet
Dio skripte: ///
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): ///
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): Potreban mi je savet, koji mod uzeti za editovanje kao pocetnik u skripti. Znam neke naj naj najosnovnije stvari (promeniti ime, ubaciti mapu i tako neke gluposti), poceo sam sa sampom pre 6/7 godina, ali nikada se skriptanjem nisam bavio. Mozda sam omasio podforum, ako jesam, izvinjavam se. Razmisljao sam o Zenolo, San Marino, Meanwhile ili tako nesto, neki mod koji vec ima dosta sistema koje bih rado izmenio, obrisao, ubacio novi i sta vec, zelim da cujem vasa misljenja, hvala
ATHLONE UP BALKAN KINGS BY KENNDY
ʙᴀʟᴋᴀɴ ᴅʀᴀꜱᴛɪᴄ - ꜰᴏᴜɴᴅᴇʀ ᴀɴᴅ ᴅᴇᴠᴇʟᴏᴘᴇʀ

ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍ - ʀᴀᴅɪᴠᴏᴊ.ᴘᴡɴ

ꜰʙ - ᴅᴊᴇɴᴇʀᴀʟ ʀᴀᴅɪᴠᴏᴊ

Hvala svima, uzecu ATH ili UP mod, prevesti na engleski i polako editovati, naravno ako jos neko ima neki predlog, nek pise dole, otvoren sam uvek za predloge.

Citat: Kenndy poslato Maj 20, 2020, 21:50:59 POSLE PODNE
Probaj ATH mod, oni su laki za edit. Kasnije predji na nesto ozbiljnije :D
Pa laksi je UP od ATH jesi normalan ti...
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU


Nemoj me shvatiti pogrešno, ali učiti pawno u 2020. nije baš isplativo ;)

Citat: Darkic poslato Maj 21, 2020, 23:01:28 POSLE PODNE
Nemoj me shvatiti pogrešno, ali učiti pawno u 2020. nije baš isplativo ;)
Zasto ne? Skriptanje me je najvise priblizilo programiranju i onom sto danas znam, a ono mi je bilo najzabavnije

Citat: Sploxs poslato Maj 21, 2020, 23:12:04 POSLE PODNE
Zasto ne? Skriptanje me je najvise priblizilo programiranju i onom sto danas znam, a ono mi je bilo najzabavnije
Bolje odma da se uhvati php-a, c#, c++ itd... Istina, ovde može steći neke osnove, ali mu opet treba neko vreme prilagođavanja na druge programske jezike.

Ovo je vec preraslo u raspravu,imate poseban pdf za to,tamo diskutujte o tome.