[MAP] House Interior

Započeo Jack1337, Jun 15, 2022, 22:10:33 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav svim čanovima Balkan Samp foruma.
Ovih dana sam dobio neki nostalgični napad za sampom jer sam na njemu proveo najviše vremena kada se iskombinira sve što sam ikada igrao.  8)
Tako da sam odlučio izmapati neki interijer kao neke moderne kuće.
Radjeno je iz čiste dosade. Mapa ima oko 600 objekata te sam je radio zadnja dva dana s pauzama naravno.
Video ispod će vam najbolje približiti o kakvoj se mapi radi, a vi ako hoćete ocijenite/komentarišite, da li bi nešto dodali/izbacili itd..

Map Gallery
-House Interior- (click) - For Sale-

svidjja mi se  :D
BIGDOG ENTERTAINMENT


fina mapica al 600 objekata  ???
big dog

Citat: NYChustla poslato Jun 15, 2022, 22:22:57 POSLE PODNE
fina mapica al 600 objekata  ???
Hvala, objekti su se "natrpali" dosta na neke gluposti kada se treba sastaviti monitor od tekstura i tako te zajebancije, pa ovi sitne stvari po kuhinji, za ovaj zidni "moderni" sat isto otislo dosta (i da ne duljim shvataš poentu), da li se moglo uraditi sa manje - vjerovatno da, ali sa sampom nisam imao nikakvih dodirnih tačaka već 3-4 godine tako da sam dosta stvari i zaboravio. U svakom slučaju hvala :)!
Map Gallery
-House Interior- (click) - For Sale-


Lijepa mapica, jesi li razmišljao (naravno ako te zanima na toj razini) pokušati mapati u 0.3DL-u gdje možeš ubaciti vlastite modele i napraviti sve boljim? Opet spominjem, ako te zainteresira pokušaj malo progooglati, trebat će ti blender ili sličan program za 3D modeliranje.

Citat: Shavershian poslato Jun 17, 2022, 22:41:42 POSLE PODNE
Lijepa mapica, jesi li razmišljao (naravno ako te zanima na toj razini) pokušati mapati u 0.3DL-u gdje možeš ubaciti vlastite modele i napraviti sve boljim? Opet spominjem, ako te zainteresira pokušaj malo progooglati, trebat će ti blender ili sličan program za 3D modeliranje.
Smatram da je prvo potrebno imati iskustva, odlicno savladati mapping i naravno, jako bitna stvar, materijale GTA San Andreasa, pa onda tek prebaciti se na 0.3.DL, modeliranje i sve sto ono obuhvata, rad sa modelima.. Naravno, nista pogresno nemoj da shvati ovaj momak, ne mogu zakljuciti kako radi samo po jednom interioru. Usput malo da se izreklamiram, ako te zanima 0.3.DL mapping, kao i bilo koga, bacite oko na sledece linkove: Forum - Privatni Showroom, VK Stranica, VK Profil
Poslednja Izmena: Jun 17, 2022, 23:08:23 POSLE PODNE od ryco

Citat: ryco poslato Jun 17, 2022, 23:04:25 POSLE PODNE
Smatram da je prvo potrebno imati iskustva, odlicno savladati mapping i naravno, jako bitna stvar, materijale GTA San Andreasa, pa onda tek prebaciti se na 0.3.DL, modeliranje i sve sto ono obuhvata, rad sa modelima.. Naravno, nista pogresno nemoj da shvati ovaj momak, ne mogu zakljuciti kako radi samo po jednom interioru. Usput malo da se izreklamiram, ako te zanima 0.3.DL mapping, kao i bilo koga, bacite oko na sledece linkove: Forum - Privatni Showroom, VK Stranica, VK Profil
Hvala obojici, nemam se šta ljutiti naravno svaka kritika je dobrodošla i sve to stoji, ali kao što rekoh sa sampom nisam imao dodira 3-4 godine tako da sam ovo uradio tek tako zbog neke nostalgije prema toj igrici, stvarno nista ozbiljno nisam namjeravao. Što se samog blendera tiče imao sam iskustva sa njim nešto ranije, i što je najjače vjerovatno ste u pravu obojica da bi mape bile tri puta bolje sa objektima koje možeš sam kreirati. Druga stvar u svemu tome jeste da mapping sam po sebi (ako hoces da mapa izgleda iole normalno) oduzima dosta vremena, i sve bi to bilo super da to nije ajmo reci uzalud, jer kao što rekoh ovo što radim radim iz dosade. A i općenito samp kao samp je ostario, pogledao sam malo "aktuelne servere" i baš imaju neki mizeran broj igrača za razliku od nekada ranije.

*edit* - pogledao sam od " NYChustla " i tebe Ryco tih par stvari u 0.3dl već i mogu reći da je kul nema šta ;)!
Poslednja Izmena: Jun 18, 2022, 00:57:55 PRE PODNE od Jack1337
Map Gallery
-House Interior- (click) - For Sale-


Obožavam mape sa dosta detalja, ova je jedna od takvih. Neću se ponavljati pa govoriti kako nisam fan 600 objekata, jer i nisam i naravno da se slažem sa komentarima iznad, potrebno je dobro razmisliti kako implementirati tu mapu/interijer a da ne šteti drugim mapama, a naravno da postoje načini. Ali mapa kao mapa, svaka čast.