SA:MP 0.3d RC 1 - Test verzija

Započeo Gotti747, Septembar 12, 2011, 20:37:58 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Evo celog teksta:


Citat: Kalcor;1399107

SA-MP 0.3d RC

Changes for SA-MP 0.3d:

- Support for Shoutcast/Icecast internet radio
- All misson sounds (IDs greater than 2000) from GTA:SA single player can now be used with PlayerPlaySound
- RemoveBuildingForPlayer can be used to remove any building or object from the game
- Fixed issue with radar jumping up and down while passengering in a vehicle
- Fixed quite a few issues with the vehicle sync which might cause vehicles to warp or to appear to be moving sideways
- Fixed problems with the motorbike/pushbike sync
- Fixed surfing on train carriages
- MAX_OBJECTS has been increased to 1000
- MAX_PICKUPS has been increased to 4096
- The frame limiter will now default to 50 fps
- Fixed some small issues with the vehicle exiting animation
- Fixed game crashes related to escalators
- Server has a feature to monitor internal frame rate in the network stats string
- Fixed an issue where you might respawn on top of the last vehicle you were surfing
- Removed the PED FACTALK animation from showing up in GetPlayerAnimationIndex
- Fixed the collision on the elevator model which would allow you to jump out while it was moving down


native PlayAudioStreamForPlayer(playerid, url[], Float:posX = 0.0, Float:posY = 0.0, Float:posZ = 0.0, Float:distance = 50.0, usepos = 0);
native StopAudioStreamForPlayer(playerid);


PlayAudioStreamForPlayer is used so that the player can hear a shoutcast or icecast audio stream. Formats supported are ogg/vorbis streams and MP3 streams. The audio can either by played in the background like the normal San Andreas radio, or it can be played at a particular position, and heard over a certain distance, when 'usepos' is set to 1.

The volume of the audio stream playback is controlled by the player using their San Andreas radio volume. If their San Andreas radio volume is set to 0 they will not play any audio stream sent by the server.

Under most circumstances, audio streaming should just work. If the player requires a proxy to access the web, the SA-MP client will use the proxy they have set in their Windows internet settings. However, there is an option to override the proxy by adding audioproxyoff=1 to the sa-mp.cfg file.

native RemoveBuildingForPlayer(playerid, modelid, Float:fX, Float:fY, Float:fZ, Float:fRadius);

RemoveBuildingForPlayer can remove existing objects and buildings from San Andreas for a particular player. This function only needs to be called once and the model ID you specify will be removed for that player around the given point and radius. You can specify a large radius to remove all objects of particular model ID.

[pawn]native PlayerPlaySound(playerid, soundid, Float:x, Float:y, Float:z);[/pawn]

This function can now play most sound IDs found in the \data\AudioEvents.txt file in your GTA San Andreas folder.

Notes:
- The 0.3d server lists are not yet operational.
- This release is for scripting only.
- More features and models will be added throughout the RC phase.

0.3d files

SA-MP 0.3d RC1 Client: http://team.sa-mp.com/RC/03d/sa-mp-0.3d-RC1-install.exe
SA-MP 0.3d RC1 Windows Server (20 slot): http://team.sa-mp.com/RC/03d/samp03dsvr_RC1_win32.zip
SA-MP 0.3d RC1 Linux Server (20 slot): http://team.sa-mp.com/RC/03d/samp03dsvr_RC1.tar.gz

Moj komentar: ne dovoljno za gotovo pola godine koliko smo cekali za 0.3d
Poslednja Izmena: Septembar 12, 2011, 20:40:08 POSLE PODNE od Gotti747
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: [BD]Gagi_Corleone poslato Septembar 12, 2011, 20:35:00 POSLE PODNE
Citat: Gotti747 poslato Septembar 12, 2011, 20:33:56 POSLE PODNE
Citat: K4[Я]!K3â,,¢ poslato Septembar 12, 2011, 20:31:14 POSLE PODNE
Procitajte koliko su bugova popravili :/
bolje da njih fixaju(ima ih...) nego da dodaju neke retard funkcije(njih jos vise) :D


A jel se meni cini ili nisu popravili onaj najveci SA:MP bug oko fejkanja igraca ?

Ispravite me ako gresim.
Nisam ni ja primetio. Da je popravio sigurno bi napomenuo to. Tako da ce i dalje da bude fejkanje od strane nekih servera.

Ah... Nitko nije razmislio o ovoj teoriji...

Postoji sigurno 150 servera koji fejkaju oko 20 igrača (prosječno), sad recimo 150*20 su 3000.... A ako to uklone, ona statistika na www.sa-mp.com bi se mogla uvelike smanjiti (što pokazuje trenutačni broj igrača)...

ovo removebuildingforplayer je dosadna funkcija, sad ću ja baš ići od objekta do objekta i micati jedan po jedan... Neka se udostoje i konačno naprave prokleti map editor... Previše su se oslonili na MTA

PlayAudioStreamForPlayer, to mi se sviÄ'a...



- MAX_OBJECTS has been increased to 1000
- MAX_PICKUPS has been increased to 4096

Neka naprave gl*pi default streamer, zašto jebu ljude u mozak....


Uglavnom, ovo je tek RC verzija, tako da vjerujem da će ovo ići do makar RC8 dok neizaÄ'e final 0.3d

@NeÅ¡to za NicDelgada - BaÅ¡ ona teorija koju si ti tvrdio, SA:MP se updatea odmah poslije mta  :o

Eh da, moram mu ja prijaviti 2 buga koja sam pronašao....

Citat: BloodMaster poslato Septembar 12, 2011, 20:47:26 POSLE PODNE
Citat: [BD]Gagi_Corleone poslato Septembar 12, 2011, 20:35:00 POSLE PODNE
Citat: Gotti747 poslato Septembar 12, 2011, 20:33:56 POSLE PODNE
Citat: K4[Я]!K3â,,¢ poslato Septembar 12, 2011, 20:31:14 POSLE PODNE
Procitajte koliko su bugova popravili :/
bolje da njih fixaju(ima ih...) nego da dodaju neke retard funkcije(njih jos vise) :D


A jel se meni cini ili nisu popravili onaj najveci SA:MP bug oko fejkanja igraca ?

Ispravite me ako gresim.
Nisam ni ja primetio. Da je popravio sigurno bi napomenuo to. Tako da ce i dalje da bude fejkanje od strane nekih servera.

Ah... Nitko nije razmislio o ovoj teoriji...

Postoji sigurno 150 servera koji fejkaju oko 20 igrača (prosječno), sad recimo 150*20 su 3000.... A ako to uklone, ona statistika na www.sa-mp.com bi se mogla uvelike smanjiti (što pokazuje trenutačni broj igrača)...

ovo removebuildingforplayer je dosadna funkcija, sad ću ja baš ići od objekta do objekta i micati jedan po jedan... Neka se udostoje i konačno naprave prokleti map editor... Previše su se oslonili na MTA

PlayAudioStreamForPlayer, to mi se sviÄ'a...



- MAX_OBJECTS has been increased to 1000
- MAX_PICKUPS has been increased to 4096

Neka naprave gl*pi default streamer, zašto jebu ljude u mozak....


Uglavnom, ovo je tek RC verzija, tako da vjerujem da će ovo ići do makar RC8 dok neizaÄ'e final 0.3d

@NeÅ¡to za NicDelgada - BaÅ¡ ona teorija koju si ti tvrdio, SA:MP se updatea odmah poslije mta  :o

Eh da, moram mu ja prijaviti 2 buga koja sam pronašao....


Pa sad ako ces bas oko SA:MP map editor, postoji REAL MAP EDITOR, koji je napravio JernejL (njegovo ime na SA:MP forumu je zelenom bojom, ne svetlo plavom kao betatesteri nego malo svetlije od Kye-a tacnije Kalcora, sto barem po meni znaci da je on jedan od vodecih u SA:MP-u), takodje tema o njegovom map editoru je na SA:MP forumu sticky ali samo taj editor ne moze ni da pridje MTA (barem po meni)
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri


Sergio_Don

Bacite se na MTA, to je jedino preostalo jer ja mislim da se SA:MP nece tako brzo popraviti :P

Citat@Nešto za NicDelgada - Baš ona teorija koju si ti tvrdio, SA:MP se updatea odmah poslije mta  Šokiran
Heh. I da Nik Delgad ne NicDelgad.  :P

I ovo za radio streaming. To u MTA postoji nebi se čudio da su uzeli kod od MTA... Jer podržava iste formate čak...

EDIT: I da još nešto!
Citat
Ah... Nitko nije razmislio o ovoj teoriji...

Postoji sigurno 150 servera koji fejkaju oko 20 igrača (prosječno), sad recimo 150*20 su 3000.... A ako to uklone, ona statistika na www.sa-mp.com bi se mogla uvelike smanjiti (što pokazuje trenutačni broj igrača)...
Lako moguće.
Poslednja Izmena: Septembar 12, 2011, 22:01:10 POSLE PODNE od Nik Delgad.lua




Citat: BloodMaster poslato Septembar 12, 2011, 20:47:26 POSLE PODNE
Citat: [BD]Gagi_Corleone poslato Septembar 12, 2011, 20:35:00 POSLE PODNE
Citat: Gotti747 poslato Septembar 12, 2011, 20:33:56 POSLE PODNE
Citat: K4[Я]!K3â,,¢ poslato Septembar 12, 2011, 20:31:14 POSLE PODNE
Procitajte koliko su bugova popravili :/
bolje da njih fixaju(ima ih...) nego da dodaju neke retard funkcije(njih jos vise) :D


A jel se meni cini ili nisu popravili onaj najveci SA:MP bug oko fejkanja igraca ?

Ispravite me ako gresim.
Nisam ni ja primetio. Da je popravio sigurno bi napomenuo to. Tako da ce i dalje da bude fejkanje od strane nekih servera.

Ah... Nitko nije razmislio o ovoj teoriji...

Postoji sigurno 150 servera koji fejkaju oko 20 igrača (prosječno), sad recimo 150*20 su 3000.... A ako to uklone, ona statistika na www.sa-mp.com bi se mogla uvelike smanjiti (što pokazuje trenutačni broj igrača)...

ovo removebuildingforplayer je dosadna funkcija, sad ću ja baš ići od objekta do objekta i micati jedan po jedan... Neka se udostoje i konačno naprave prokleti map editor... Previše su se oslonili na MTA

PlayAudioStreamForPlayer, to mi se sviÄ'a...



- MAX_OBJECTS has been increased to 1000
- MAX_PICKUPS has been increased to 4096

Neka naprave gl*pi default streamer, zašto jebu ljude u mozak....


Uglavnom, ovo je tek RC verzija, tako da vjerujem da će ovo ići do makar RC8 dok neizaÄ'e final 0.3d

@NeÅ¡to za NicDelgada - BaÅ¡ ona teorija koju si ti tvrdio, SA:MP se updatea odmah poslije mta  :o

Eh da, moram mu ja prijaviti 2 buga koja sam pronašao....


Potpisujem .. :)

Citat: BloodMaster poslato Septembar 12, 2011, 21:07:55 POSLE PODNE
Taj editor je gov*o

nije tacno da je govno, editor je relativno dobar
mta i nije editor, vec je odradjen na stilu gamemoda u samoj mta modifikaciji, dok je sampov editor posebna aplikacija, sto je mnogo teze napraviti
nije u redu da tako pricas jer se covjek trudio da ga napravi, sto vjerujem nije bilo ni malo lako, cim postoji toliko malo editora....
vama se vjerovatno ne svidja nacin streamovanja objekata, ali mta koristi gta sa engine za streamovanje, dok jerneil-ov editor ih sam streamuje ( na malo ruzan nacin, al opet obavlja posao )
i, za razliku od mta editora, ovaj posjeduje mogucnost pomjeranja vise objekata odjednom, sto je po meni veliki +
sve u svemu, mislim da je ovo lijep update i prerano je da pricate da je los/dobar jer je tek RC1.



Citat: [BU] Gigi_Falcone poslato Septembar 13, 2011, 00:22:20 PRE PODNE
Citat: BloodMaster poslato Septembar 12, 2011, 21:07:55 POSLE PODNE
Taj editor je gov*o

nije tacno da je [cenzura], editor je relativno dobar
mta i nije editor, vec je odradjen na stilu gamemoda u samoj mta modifikaciji, dok je sampov editor posebna aplikacija, sto je mnogo teze napraviti
nije u redu da tako pricas jer se covjek trudio da ga napravi, sto vjerujem nije bilo ni malo lako, cim postoji toliko malo editora....
vama se vjerovatno ne svidja nacin streamovanja objekata, ali mta koristi gta sa engine za streamovanje, dok jerneil-ov editor ih sam streamuje ( na malo ruzan nacin, al opet obavlja posao )
i, za razliku od mta editora, ovaj posjeduje mogucnost pomjeranja vise objekata odjednom, sto je po meni veliki +
sve u svemu, mislim da je ovo lijep update i prerano je da pricate da je los/dobar jer je tek RC1.

I ti si upravu tek je 'RC1' a i BloodMaster je upravu radi nekog dela reci a i ti si isto .. Kao sto si rekao cim ima malo editora sigurno je tesko i vidi se da se trude tako da nemamo im pravo zameriti  ;)
Poslednja Izmena: Septembar 13, 2011, 00:33:13 PRE PODNE od [FG]Johnny Costello

Mogli su jos nesto uraditi, ostalo je mnogo bugova, ali opet svidja mi se.

Citat: ÄŒakijaâ,,¢ poslato Septembar 13, 2011, 09:32:50 PRE PODNE
Mogli su jos nesto uraditi, ostalo je mnogo bugova, ali opet svidja mi se.

Jbg nemozes ti u napred znati sve bugove koje ces imati oni su valjda testali ali nisu uocili .. to neznam stvarno ali trebamo samo dati pohvale za trud jer sigurno nije lako kada bi se stavili na njihovom mestu videli bi i sami .. ;) ..

Necu jos ni update-ati svoj mod jer vjerojatno ce kroz par dana odma biti RC 2/ RC 3 jer sam siguran da će se naci neki bug...
Kristijan Stipić

Citat: [H]265 poslato Septembar 13, 2011, 14:12:26 POSLE PODNE
Necu jos ni update-ati svoj mod jer vjerojatno ce kroz par dana odma biti RC 2/ RC 3 jer sam siguran da će se naci neki bug...

Mogu se kladit da će danas doći RC2 i biti će neka gl*pa funkcija tipa SetSAMPLogoAsTextDraw :S

jedino sto mi se svida je ovaj Radio... znaci.. udete u alahambru  i cujem vam se rl radio xD pree dobro je..

nadam se da su sredili za fejkanje igraca xD


(sad kad vidis yessbot nece uopce mjenjat verziju xD)
Respect: $--L84S--$, ναηιâ,,"â,,"α , BloodMaster , LuxZillo, Don_Sergio, ExtremePower, Gotti747, Gagi_