Bool ili int

Započeo Shaw Salcedo, Februar 11, 2020, 12:46:13 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ili to xd, da ne otvaram novu temu, evo sad sam bas prebacivao SCM u va_SCM, manje linija i lakse je deset puta.
E sad jel postoji neki compajler ili nesto da pronadje da li sam definisao ili nisam?
SCMF(playerid, -1, "Parametar: %d, %s",eBan[playerid][Admin]);
E sad posto nisam definisao sta je %s, jel postoji nesto da detektuje to?
GAD SAM JA

Nema veze, sam vidi, pazi, nije bitno to toliko, i nikada ne koristi skracenice kao SCM/SDP/SCMTA/SCMF i slicno, ruzno je, bad code practice :)

va_SendClientMessage

Koristi ST 3 / VSC / VIM i sta sve ( Ja licno preporucujem ST 3 za PAWN jezik jer ima CTRL + B i mozes lagano da menjas Build System, kao i theme + Auto Complete (zbog toga ti ne treba SCM i ostalo) + Multi line editing + Fin UI + Sve zivo i nezivo, jede decu )

Koristim vec ST 3, sad sam prebacivao admin komande u va_SendClientMessage
[pawn]AGMPoruka(COLOR_LIGHTRED,"Server: Admin %s je dao warn igracu %s, razlog: %s;",GetName(playerid),GetName(pplayerid),reason);[/pawn]
Ovo je primer koda kada se realizuje
Ne prikazuje mi %s %d nista samo prazno prikaze u chat a ostalo prikaze, evo ovako
[pawn]Server: Admin    je dao warn igracu   , razlog:   ;[/pawn]
[pawn]stock AGMPoruka(color, const string[],va_args<>)
{
    foreach(new i : Player)
    {
        if(i != IPI)
        {
            if(PI[pGM] >= 1|| PI[pAdmin] >= 1)
            {
                if(IgracUlogovan == 1)
                {
                    SCMF(i, color,  string, va_start<3>);
                }
            }
        }
    }
}[/pawn]

PS. Prikazuje razlog, a nece GetName

[pawn]stock GetName(playerid) {
    new ime[25];
    GetPlayerName(playerid, ime, sizeof ime);
    return ime;
}[/pawn]
Poslednja Izmena: Februar 11, 2020, 22:18:30 POSLE PODNE od Kriso
GAD SAM JA

[pawn]stock AGMPoruka(color, const string[], {Float,_}:...)
{
   foreach(new i : Player) // Makao sam onu if(i == IPI) jer nikada u Player iteratoru ne mozes imati invalid id igraca
   {
      if(PI[pGM] <= 0 && PI[pAdmin] <= 0) // Takodje sam makao ulogovan proveru, samo restartuj varijable uredno
            continue; // Nastavi loop, kao return samo ne prekida loop nego prelazi na sledeceg Player-a ako postoji

        SendClientMessage(i, color, va_return(string, ___(2)));
        // 2 a ne 3 kao sto si ti napisao, ako ne koristis YSI 5 samo gore stavi va_args<> umesto {Float,_}:...  i ovde va_start<2> umesto ___(2)
   }
}[/pawn]

Citat: malitoni poslato Februar 11, 2020, 22:36:55 POSLE PODNE
[pawn]stock AGMPoruka(color, const string[], {Float,_}:...)
{
   foreach(new i : Player) // Makao sam onu if(i == IPI) jer nikada u Player iteratoru ne mozes imati invalid id igraca
   {
      if(PI[pGM] <= 0 && PI[pAdmin] <= 0) // Takodje sam makao ulogovan proveru, samo restartuj varijable uredno
            continue; // Nastavi loop, kao return samo ne prekida loop nego prelazi na sledeceg Player-a ako postoji

        SendClientMessage(i, color, va_return(string, ___(2)));
        // 2 a ne 3 kao sto si ti napisao, ako ne koristis YSI 5 samo gore stavi va_args<> umesto {Float,_}:...  i ovde va_start<2> umesto ___(2)
   }
}[/pawn]
Hvala brat moj, radi <3
GAD SAM JA