Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

L3o

*

Bacite kakvu ideju, možda uhvatim vremena pa realiziram. ;D
retired

Citat: L3o poslato Septembar 22, 2018, 00:52:43 PRE PODNE
Bacite kakvu ideju, možda uhvatim vremena pa realiziram. ;D
Na SA modovima imaju komande /daj mats,drogu,zlato e sad kad oces nekom da prodas nema druge nego da mu ti das prvi drogu/mats/zlato ili on tebi pare pa ako mozes da uradis komandu /prodaj drogu/mats/zlato ili napravis sistem za /povez /skinipovez kad nekog kidnapujes da mu crn ekran

Jel moze neko da napravi da ima komanda /dajkomandu (playerid) (cmd) i onda ta cmd da bude bilo koja npr kick ban itd

Citat: Hazardinho poslato Oktobar 03, 2018, 21:17:56 POSLE PODNE
Jel moze neko da napravi da ima komanda /dajkomandu (playerid) (cmd) i onda ta cmd da bude bilo koja npr kick ban itd

"...i onda ta cmd da bude bilo koja npr kick ban itd" ???



Može li prijevod?

Citat: Paul Castellano poslato Oktobar 03, 2018, 22:46:47 POSLE PODNE
"...i onda ta cmd da bude bilo koja npr kick ban itd" ???



Može li prijevod?
Koliko sam ja skontao, hoce da napravimo komandu /dajkomandu koja daje igracu permisiju za odredjenu komandu ( lul ). NPR:
Ima komanda /kick
I sada ja nemam permisiju za tu komandu.
I npr RCON admin kuca /dajkomandu [ Moj ID ] kick
I da ja imam permisiju da mogu koristiti tu komandu
Facebook - Klik



Citat: • Shomy • poslato Oktobar 03, 2018, 22:51:03 POSLE PODNE
Koliko sam ja skontao, hoce da napravimo komandu /dajkomandu koja daje igracu permisiju za odredjenu komandu ( lul ). NPR:
Ima komanda /kick
I sada ja nemam permisiju za tu komandu.
I npr RCON admin kuca /dajkomandu [ Moj ID ] kick
I da ja imam permisiju da mogu koristiti tu komandu

Tako nekako. Ali ne vidim poantu u tome, jednostavno mu daš administrator ili koji god rank pa da ima dozvolu za korištenje iste.

Moja ideja je da se napravi kao posao pawner .
Pa kao napravite td za messenger gde se dopisujete za vlasnikom servera on vam kaze da  je nasao bug i vi onda to fixate ! Kao nagradu dobijete kao i za svaki posao platu samo malo vecu od drugiih poslova !
(Skripter sa ZG je rekao da je bas dobra idea) (levu)
[pawn]STETA STO NISMA PAWNER[/pawn]

Jel moze neko da uradi to sto sam mislio ?

Citat: Hamza01 poslato Jul 17, 2018, 13:56:56 POSLE PODNE
Moze neko da napravi neki kalkulator. To je npr potrebno kad neko prodaje drogo, zlato...pa da izracuna xD
ev neki kaukulator, mozda posluzi :D
[pawn]CMD:izracunaj(playerid,params[])
{
      new o,p,b,rezultat[128];
      if(sscanf(params, "iii", o, p, b)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Koristite: {BFC0C2}/izracinaj [OPERACIJA 1-4] [1. BROJ] [2. BROJ]"),SendClientMessage(playerid, -1, "{c0c0c0}OPERACIJE {ff0000}SABIRANJE - {ffffff}1 {ff0000}ODUZIMANJE - {ffffff}2 {ff0000}MNOZENJE - {ffffff}3 {ff0000}DJELJENJE {ffffff}4");
      if(o == 1) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Sabiranje brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p+b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else if(o == 2) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Oduzimanjem brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p-b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else if(o == 3) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Mnozenjem brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p*b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else if(o == 4) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Djeljenjem brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p/b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else {
         SendClientMessage(playerid ,-1,"Za sve ostale racunske operacije pitajte uciteljicu {ff0000}c(:"); }
      return 1;
}[/pawn]

Citat: Mido Karic poslato Oktobar 15, 2018, 18:52:04 POSLE PODNE
ev neki kaukulator, mozda posluzi :D
[pawn]CMD:izracunaj(playerid,params[])
{
      new o,p,b,rezultat[128];
      if(sscanf(params, "iii", o, p, b)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Koristite: {BFC0C2}/izracinaj [OPERACIJA 1-4] [1. BROJ] [2. BROJ]"),SendClientMessage(playerid, -1, "{c0c0c0}OPERACIJE {ff0000}SABIRANJE - {ffffff}1 {ff0000}ODUZIMANJE - {ffffff}2 {ff0000}MNOZENJE - {ffffff}3 {ff0000}DJELJENJE {ffffff}4");
      if(o == 1) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Sabiranje brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p+b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else if(o == 2) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Oduzimanjem brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p-b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else if(o == 3) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Mnozenjem brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p*b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else if(o == 4) {
          format(rezultat, sizeof(rezultat), "Djeljenjem brojeva %d i %d dobili ste rezultat %d ", p,b,p/b);
          SendClientMessage(playerid ,-1,rezultat); }
      else {
         SendClientMessage(playerid ,-1,"Za sve ostale racunske operacije pitajte uciteljicu {ff0000}c(:"); }
      return 1;
}[/pawn]
ne vidim svrhu varijabli o, p, b kad moze i bez njih se to sve napraviti? lol dzabe zauzimanje memorije
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=116239.msg875681#msg875681 date=1540292325]
ne vidim svrhu varijabli o, p, b kad moze i bez njih se to sve napraviti? lol dzabe zauzimanje memorije
napravi, vjerovatno imas u rukavu neki ai za prepoznavanje operatora

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=116239.msg875681#msg875681 date=1540292325]
ne vidim svrhu varijabli o, p, b kad moze i bez njih se to sve napraviti? lol dzabe zauzimanje memorije
a u cemu je razlika aj mi objasni molim te ,volio bi znati da mi to neko strucan kaze sta zo ova varijabla vise zauzima od one iz include comande  :-[

Citat: ¤ Cadilab 笨蛋 poslato Oktobar 23, 2018, 14:19:51 POSLE PODNE
napravi, vjerovatno imas u rukavu neki ai za prepoznavanje operatora

Mozda misli coek na koristenje arraya params posto sam vidio da to voli da radi, ali vjv nije bas procitao osnove C jezika :D

Citat: Fqris poslato Novembar 13, 2017, 18:39:20 POSLE PODNE
Vaša ideja: Auto rank
Detaljno opisano:Ovako.. Kada igrac dodje do odreÄ'enog lvl-a[SCORE] dobije rank,npr na lvl 0 on je Novajlija kad dodje do lvl 10 Kriminalac kad dodje do lvl 20 Mafijas itd.Ali automatski da se postavlja,mozda je vec to izmisljeno ali sam ja zaostao i nisam vidio.Ili nije po mom ukusu.. 8)[/b]

Citat: Vorkenzi poslato Novembar 20, 2018, 20:21:27 POSLE PODNE



retPlayerRank(playerid) {
new rank_name[32];
switch(playerData[playerid][playerLevel]) {
case 1..9: rank_name = "Novajlija";
case 10..19: rank_name = "Kriminalac";
case 20..29: rank_name = "Mafijas";
}
return rank_name;
}