Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: Vantage poslato Maj 02, 2018, 19:49:54 POSLE PODNE
Kao prvo, kodovi nisu zabilježeni samo u brojkama, nego se sastoji i od slova.


format(string, sizeof(string), "Kupili ste sok, nagradni kod na Vasem soku je %i, aktivirajte kod sa komandom /aktivirajkod.");
SendClientMessage(playerid, -1, string);


A Å¡to odraÄ'uje specifikator  %i ?

kod[playerid] = random(99+1);

99+1 ha ? Zastarjeli nacin, i gore sam naveo primjer na cemu da se bazira.

zurio sam jbg

[pawn]CMD:kupisok(playerid, params[])
{
new string[51];
if(GetPlayerMoney(playerid) < 20) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nedovoljno novca.");
kod[playerid] = random(99+1);
format(string, sizeof(string), "Kupili ste sok, nagradni kod na Vasem soku je %i, aktivirajte kod sa komandom /aktivirajkod.", kod[playerid]);
SendClientMessage(playerid, -1, string);
aktiviraokod[playerid] = false;
return 1;
}[/pawn]

CitatSpecifier(s)         Name            Example values
   i, d         Integer            1, 42, -10


mogao sam i #define randomEx(%1,%2) (random(%2)+%1)
napisati ali nece shvatiti tkd ono, zasto da ne :D
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: • Shomy • poslato April 19, 2018, 15:38:59 POSLE PODNE
Neko ideju za sledecu FS?
Uradi sistem WC-a , kao dode moras piskit  ili ce te se upiskit u gaće , dodas negdje par wc-ova  i dodas enterijer neki mali  par labelova i komandu da mozes piskit :D

Gamemod: Spotify Community
Owner: Nodze ( Dzenan Levic )


Citat: • Shomy •
Pravi neki dinamican system dodavanja musike. /amusic 1.Dodaj | 2.Pusti, ako ide /amusic 1 [Link
tu ukuca link i sacuva se u dialogu na /amusic 2.

Ako je moguce, neka netko napravi "youtube searcher", da ne moras kucati link pjesme da ju pustis nego samo ukucas ime i to automatski najde.

Citat: Mr.Valdez poslato Maj 25, 2018, 20:52:54 POSLE PODNE
Ako je moguce, neka netko napravi "youtube searcher", da ne moras kucati link pjesme da ju pustis nego samo ukucas ime i to automatski najde.
znam na sta mislis uradio sam ja to :D, searchujem pjesme sa yt i pustam, but nije mi neka zelja da objavim :D
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Dobro vece, dan, jutru zavisi kada citate ovaj moj post, pisem ovo cisto da ostavim neke komentare za danasnje i buduce skriptere i programere. Neki me ovde mozda znaju neki ne nebitno je, nisam ja toliko poznat znaju me po znanju ne po nekom uspehu no nebitno. Vidim sve je manje i manje igraca ovde pogotovo na ovom prostoru odakle potice balkanski samp ili ti 'balkanska samp scena' kako vec vi to zovete, ja sam ispao iz igre ali mozda se i vratim. Vidim posto je ovaj topic ideje za skriptere dacu vam sada neke ideje, ne ideje da vi meni to napravite ja sam sa pawnom zavrsio odavno u 100%, vec ideje neke koje bi vama trebale, jer nemam ni gde da napisem osim ovde. Uglavnom ako smatra moderator da sam nesto lose napisao i da nije za ovaj topic, neka me uputi. Dakle necu da duzim mnogo, gledam ovih dana dosta komentara na ove novije skriptere ove pocetnike ili kako vi zovete newbie u pawnu, gledam kako ih ovi kao sto nesto znaju a ne znaju i nece znati, uce nekim losim navikama losem pisanju koda, skroz nekim nebitnim stvarima. Prvo i osnovno ideja za skriptere a i programera, kada god budete imali problema, ne obracajte se nikom, shvatajte sami programske jezike, shvatite u cemu problem, pawn je lagan program i sam vam cak izbacuje greske sta cete raditi u nekim gde ako izgresite a nemate mesto errora i warninga. Pisite lepo svoj kod, svako pise kako mu odgovara budite pedantni u svoj pisanju koda otkud znate mozda sutra radite u nekoj firmi trebace vam. Preporucujem vam da osvezite malo scenu ovu da radite profesionalnije iako je ovo igrica vi vezbate vas ne skripta svako i nije svako za to prihvatio on to ili ne, pawn je mozda low ali i to je programiranje, radite u sto novijim uslovima i novijim opcijama koji vam pruza samp. Imajte svoje ideje trudite se u tome, ukoliko je neko cuo za zentorno tamo su moje ideje, ne nekog janka marka, ja sam pravio skicu moda dok sam ga slagao i zadovoljan sam sobom tako zelim i vi da uradite, verujte mi samo malo maste i to je to. Kada budete radili system bilo sta trudite se da ne gomilate vas mod punim proverama i glupostima, optimizujte ga tako sto cete sve to umanjiti i pravilno pisati kod, tada vas server nece laggati niti crash-ati. Budite svoji i ostanite svoji, uvedite puno unikatnosti u ovu igru nemate pojma sta sve ona pruza iako je stara svima nama je ovde draga i svi ovde su proveli vreme na njoj. Ja sam sa njom zapoceo kao klinac jako davno, sa programiranjem i ovim za samp negde 2011te. Tako da nemojte traziti pomoc od nikog jer onda ne ucite nista. Nisam zeleo ovo da se oduzi ali eto zeleo sam da podelim sa vama neke svoje ideje za vas, da vama bude bolje, naravno ovde ima jako dobrih ljudi ja to gledam iako ne pratim ni samp ni nista pogledam systeme to je perfektno. Cist primer ovoga sto sam rekao jesu jos neki od mojih prijatelja Xunder, Ino42O koji je perfektan jako dobar skripter, programer, i on me je ucio mnogo toga, takodje i xunder mi je pomagao. Hvala na citanju i lep kod vam zelim. :)

Neki challenge u skripti da uradim?
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci


Citat: ᴢɪᴠᴋᴏᴠɪá´,, poslato Maj 27, 2018, 22:08:32 POSLE PODNE
Dobro vece, dan, jutru zavisi kada citate ovaj moj post, pisem ovo cisto da ostavim neke komentare za danasnje i buduce skriptere i programere. Neki me ovde mozda znaju neki ne nebitno je, nisam ja toliko poznat znaju me po znanju ne po nekom uspehu no nebitno. Vidim sve je manje i manje igraca ovde pogotovo na ovom prostoru odakle potice balkanski samp ili ti 'balkanska samp scena' kako vec vi to zovete, ja sam ispao iz igre ali mozda se i vratim. Vidim posto je ovaj topic ideje za skriptere dacu vam sada neke ideje, ne ideje da vi meni to napravite ja sam sa pawnom zavrsio odavno u 100%, vec ideje neke koje bi vama trebale, jer nemam ni gde da napisem osim ovde. Uglavnom ako smatra moderator da sam nesto lose napisao i da nije za ovaj topic, neka me uputi. Dakle necu da duzim mnogo, gledam ovih dana dosta komentara na ove novije skriptere ove pocetnike ili kako vi zovete newbie u pawnu, gledam kako ih ovi kao sto nesto znaju a ne znaju i nece znati, uce nekim losim navikama losem pisanju koda, skroz nekim nebitnim stvarima. Prvo i osnovno ideja za skriptere a i programera, kada god budete imali problema, ne obracajte se nikom, shvatajte sami programske jezike, shvatite u cemu problem, pawn je lagan program i sam vam cak izbacuje greske sta cete raditi u nekim gde ako izgresite a nemate mesto errora i warninga. Pisite lepo svoj kod, svako pise kako mu odgovara budite pedantni u svoj pisanju koda otkud znate mozda sutra radite u nekoj firmi trebace vam. Preporucujem vam da osvezite malo scenu ovu da radite profesionalnije iako je ovo igrica vi vezbate vas ne skripta svako i nije svako za to prihvatio on to ili ne, pawn je mozda low ali i to je programiranje, radite u sto novijim uslovima i novijim opcijama koji vam pruza samp. Imajte svoje ideje trudite se u tome, ukoliko je neko cuo za zentorno tamo su moje ideje, ne nekog janka marka, ja sam pravio skicu moda dok sam ga slagao i zadovoljan sam sobom tako zelim i vi da uradite, verujte mi samo malo maste i to je to. Kada budete radili system bilo sta trudite se da ne gomilate vas mod punim proverama i glupostima, optimizujte ga tako sto cete sve to umanjiti i pravilno pisati kod, tada vas server nece laggati niti crash-ati. Budite svoji i ostanite svoji, uvedite puno unikatnosti u ovu igru nemate pojma sta sve ona pruza iako je stara svima nama je ovde draga i svi ovde su proveli vreme na njoj. Ja sam sa njom zapoceo kao klinac jako davno, sa programiranjem i ovim za samp negde 2011te. Tako da nemojte traziti pomoc od nikog jer onda ne ucite nista. Nisam zeleo ovo da se oduzi ali eto zeleo sam da podelim sa vama neke svoje ideje za vas, da vama bude bolje, naravno ovde ima jako dobrih ljudi ja to gledam iako ne pratim ni samp ni nista pogledam systeme to je perfektno. Cist primer ovoga sto sam rekao jesu jos neki od mojih prijatelja Xunder, Ino42O koji je perfektan jako dobar skripter, programer, i on me je ucio mnogo toga, takodje i xunder mi je pomagao. Hvala na citanju i lep kod vam zelim. :)

U potpunosti se slazem za sto si rekao za @Ino42O i ne znam tagovat Xundera da ga jebes, al nema unikatnosti vise...
Prvenstveno zbog igraca, svi hoce isto Skill Arenin mod i nista vise, ne daj boze ako se komanda razlikuje od tog, pored toga LVL 300, 3000mil na bankovnom racunu, i da ima jedno desetak auta u svom posjedu... I dje zaboravih najvaznijeh VIP5icu
Pored njih vrijedi spomenuti i Dimija i @gReeDy.aMx ... sa svojim modovima SM, Ath, i UP
Ti sa Zentornom si bio unikatniji, Dimi sa zadnjom zajednicom Vibe ak se ne varam, al ste propali sto mi je zao..
Al danas na Balkanskom sampu ne vrijedi biti unikatan, od 10 unikatnih zajednicajedna ce se probiti, od 10 LVL300 VIP4 zajednica 9 ce se 'probiti'.. Mogu mi svi oni k**** popusit..

( ENORMOUS RESPECT Ino420 / Xunder)
( tutorial )
> Sublime Text 3 > Atom.io
( includes & fs )
> Moving Textdraw > Daily Collect [With FS] > Custom GameText > Duel System
( gamemodes )
> Ganton Wars > Arcadius RPG > Light Matrix > Old Nation

Danas ako ne napraviš nešto unikatno ti kao 'nisi dobar skripter', a da ne pričam o malim smradovima koji se pretvaraju da su nešto pa bacaju komentare 'može to bolje' 'ništa posebno' 'ja bi to bolje' 'Evo sad cu ti ja pokazat', ma sta ces mu ti pokazat koji ku* tamo neki copy/paste kod i pi** materine.

Citat: just_Sukiii poslato Maj 28, 2018, 19:33:36 POSLE PODNE
U potpunosti se slazem za sto si rekao za @Ino42O i ne znam tagovat Xundera da ga jebes, al nema unikatnosti vise...
Prvenstveno zbog igraca, svi hoce isto Skill Arenin mod i nista vise, ne daj boze ako se komanda razlikuje od tog, pored toga LVL 300, 3000mil na bankovnom racunu, i da ima jedno desetak auta u svom posjedu... I dje zaboravih najvaznijeh VIP5icu
Pored njih vrijedi spomenuti i Dimija i @gReeDy.aMx ... sa svojim modovima SM, Ath, i UP
Ti sa Zentornom si bio unikatniji, Dimi sa zadnjom zajednicom Vibe ak se ne varam, al ste propali sto mi je zao..
Al danas na Balkanskom sampu ne vrijedi biti unikatan, od 10 unikatnih zajednicajedna ce se probiti, od 10 LVL300 VIP4 zajednica 9 ce se 'probiti'.. Mogu mi svi oni k**** popusit..
da nije bilo save aka greedy-a pola danasnjice od modova ne bi postojalo vrlo dobro znam kada je usao jedan klinac i meni kaze kako sam ukrao mod zato sto su komande drugacije od skill arene, ja ne hejtam SA , tu se znam sa dobrim ljduima pogotovo Xunderom on je okej i on tamo radi i oni najvise imaju podrsku od mn zbog njega. Drugo Slazem se i sa @Hazon  meni se lik javlja i kaze kako ja kradem od samog sebe, kako ce mi on popraviti skriptu, kako ja lose radim, druze ja sam pawn 100% presao i nemam sta da pricam ne hvalim se ali mi vise nije ni zanimljiv sve sto sam zeleo nauciti to sam zavrsio uspesno i to mu je to bate. :D

Evo da i ja kazem par savjeta za nasu novu generaciju koja dolazi. Ko ima jaku zelju da postane neki scripter moze samo uz jaku volju. Ako si poceo onda nemoj da odustajes. Jer znam iz licnog iskustva niko se nije naucan rodio a sve sto te zanima mozes pronaci na google ili slicno. Moj vam je savjet da u pocetku uzmete editujete neki gamemod upoznajte se sa osnovnim funkcijama jer pawno ce vam u buducem zivotu donjeti samo dobro ko se zeli baviti necim visim od pawna tj ko zeli biti c++ #c programer ili slicno. Jer dosta funkcija koje se koriste u pawnu koriste se i u maloprije navedenim jezicima. Ja sam prestao sa sampom tj vise me ne vuce da bilo sta radim sto se tice sampa ali tu sam da pomognem ako nekom nesto treba sto nisam zaboravio i slicno. Sada sam se bazirao na web developing i mogu vam reci da mi jako dobro ide. Pocinjem isto kao sto sam i pocinjao i sa pawnom. Upoznao sam dosta funkcija gdje se sta koristi i slicno i vec sam poceo da radim svoj web portal kojeg sam mislio da prodam i da pocnem praviti bar neke pare od tog.Od sampa nije bilo nikakve koristi osim zabave a blejao sam 24/7 za kompom radeci na modovima.Eto drugari te teme koje bolji scripter i slicno ostavite po strani svak je dobar na svoj nacin isto kao sto svako ima svoj nacin pisanja koda ali jedno zlata vrijedno jeste da vam kod bude uredan da se mozete snac u bilo koje dana noci.
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.


Imal koga da da neku ideju nesto da se odradi