Disaronno Country - RolePlay (Opis)

Započeo --Lood--, Januar 11, 2014, 00:02:58 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

[0.3x]Disaronno Country - RolePlay(11.1.2014 - 19:00)


Mod: Default(RolePlay)
Name: [DC]Disaronno Country[11.1.2014]
Online: Yes
IP address: 193. 192.59.7:78 07 (Spojiti)
Forum: www.disaronno-country.com.ba


Uvod
Pozdrav svim clanovima foruma. Zelio bi da vam predstavim novi SAMP server, od strane Disaronno Zajednice. Ime servera ste vec mogli procitati, ali evo da ponovim znaci rijec je o RolePlay serveru pod imenom Disaronno Country - RolePlay. Mod je pravljen po uzoru na stvaran zivot, ali ima par stvari koji ce se svidjeti DMerima, a to je War i FreeZona(Vise o tome u opis GModa). Non RP igraci ce biti strogo kaznjeni, jer ukoliko traze nesto gde ce se samo "divljati" i gde nema pravila, mogu odma prestati ovo citati, ali za one koji zele RP i da ih utome niko ne ometa, Disaronno Country je pravo mjesto za njih.


GameMode

GameMode je edit od DS:RP v0.5 GModa. Edit je radjen nekih 3 mjeseca, sasvim dovoljno da se doda par novih stvari i isprave bugovi koji su bili na DS:RP v0.5.
Neki od sistema su: Kuca sistem, Stan sistem, Vikendica sistem, Vozila sistem, FreeZona sistem, War sistem, Organizacija sistem, Telefon sistem, i jos dosta toga.
Na serveru se nalazi 9 organizacija od kojih je 3 legalne i 6 ilegalnih. Mislimo da je ovo dovoljan broj organizacija za pocetak, mozda cak i previse.
Pored organizacija na serveru mozete naci razne poslove, kako legalne tako i ilegalne.
Na serveru se trenutno nalazi 13 poslova, od kojih je 4 ilegalna, a 9 legalnih.
Da ne duzimo vise da pocnemo sa opisom nekih sistema.
Citat
Sistem kuca
Na otvaranju, na serveru ce biti oko 50 kuca. Sistem kuca je dinamican, sto znaci da se kuce prave preko komande, kojoj moze samo pristupiti igrac koji je u isto vrijeme logovan kao Admin 5, RCON i Scripter. Komanda za kupnju kuce je /kupikucu, a kucom upravljate preko komande /kuca.








Citat
Sistem stanova
Na otvaranju, na serveru ce biti oko 20 stanova. Kao i za sistem kuca isto pravilo vazi i za sistem stanova. Stan kupujete tako sto stanete na pickup, te dobijete dialog o osnovnim informacijama stana, ukoliko zelite kupiti kliknete na kupi, ukoliko ne kliknete na odustani.
Komanda za upravljanje stanom je /stan.








Citat
Sistem vikendica
Na otvaranju, na serveru ce biti oko 5 vikendica. Kao i za sistem kuca i stanova isto pravilo vazi i za sistem vikendica. Vikendicu kupujete tako sto stanete na pickup, te dobijete dialog o osnovnim informacijama vikendice, ukoliko zelite kupiti kliknete na kupi, ukoliko ne kliknete na odustani.
Komanda za upravljanje vikendicom je /vikendica.







Citat
Sistem vozila
Sva vozila kupujete u Salonu te vrste vozila(Salon auta, Salon letjelica itd..). Na serveru se trenutno nalaze 2 salona auta(Salon auta u LS i Salon auta u SF), Salon motora, Salon letjelica, Salon plovila, Pro Laps(gde kupujete bicikl), te pijaca auta i pijaca Kamp vozila. Svako vozilo je direktno povezano sa igracem, tacnije njegovim nickom, te nema veze sa ostalim vozilima, te i ukoliko se desi da se zbuga vozilo dovoljan je relog igraca i vozilo ce biti uredu ili u krajnjem slucaju rr servera, za razliku od DS:RP moda. Vozilo se pri izlasku igraca sa servera unistava, te prikljucivanjem u uspesnim loginom kreira.
Na serveru mozete posjedovati Auto(/v), Auto 2(v2), Motor(/mo), Bicikl(/bi), Plovilo(/bi), Letjelicu(/le) i Kamp vozilo(/kv).
S tim da bi posjedovali v2 trebate imati VIP status i akt. opciju (Auto 2).








Citat
Free Zona sistem

Evo nesto i za DMere, jer znamo da ne mozete biti bas skroz smireni i da nikako ne DMate, napravili smo FZ.
Da nebi svojim bjesom ili ne znam ni ja cime rusiserver uklonjen! na serveru i sebe dovodili do neprijate situacije, napravili smo vam ovo.
Znaci sam rad ovog sistema jeste da birate odredjeni tim, dobijete oruzije i pucate.
Vasa ubistva/smrti se cuvaju u stats-e.
Takodje moguce je napraviti FZ/DM Party gde se ubistva timova sabiraju i tim koji bude im'o vise ubistava pobjedjuje.







Citat
War sistem

Ovo je takodje za DMere, ali ovime mozete pokazati snagu vase organizacije, te naravno kroz RP ovo cemo pretvoriti u kao neke klubove.
Znaci primer, jedan war je jedna utakmica, jedno ubistvo je jedan go ....
Na server postoji warhouse, koja je u nekom selu, podaleko od LS, da ne bi remetila RP u samom Centru igre.
Vise cete saznati igrom na serveru, jer nije bas lagano ovo opisati u par recenica. Nekima je ovo vec poznato, a nekima ne...








Citat
Organizacije

Los Santos Police Deparment
Los Santos Medic Deparment
Los Santos News

Yakuza
Chinese Division
Night Riders
Corleone Mafia

Ballas Family
Grove Street Family








Citat
Poslovi

Farmer
Cistac Ulica
Dostavljac
Vozac autobusa
Mehanicar
Pjevac
Dee Jay
Ribar
Advokat








Citat
Slike

WAR

Kuca sistem

Stan sistem


VIP Sistem









Ovo je bio kratki opis naseg servera, vise cete naravno vidjeti ukoliko nas posjetite na otvaranju, koje ce se odrzati 11.1.2014  u 19:00, na navedenoj IP Adresi.
Pozvani su svi clanovi ovog foruma i sire, ukoliko vam se svidi nadamo se da cete postati clan nase zajednice, te pomoci u podizanju ovog servera.

Hvala na odvojenom vremenu, DC Staff Team

Poslednja Izmena: Januar 11, 2014, 12:07:54 POSLE PODNE od --Lood--





a ono i nije bas, al sretno
TUTORIALI :

Big Respect: " C++ "  (Majke mi nepamtim boljeg moderatora pawno sekcije, dada Blaeks je nekad bio :P)


Hvala svima, opis sam samo povrsno uradio ...
Nije mi jasno zasto je IP cenzurisan i neko editovo stavio
Online: No ..
Poslednja Izmena: Januar 11, 2014, 12:19:34 POSLE PODNE od --Lood--

Želim vam svu sreću u dalnjem razvoju, nadam se da će te uspjeti. Mada niste nešto se oko opisa potrudili. Pošto nema dosta slika, a slike su vam u opisu sve. Sretno vam još jednom..


Fin opis,ne svidja mi se nesto mod,po slikama,war mi se svidja sistem :D
Pohvale na trudu