[TuT] Mijenjanje textura na objektima

Započeo hudiga, Novembar 19, 2013, 18:54:09 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.



Razmisljao gdje da stavim ovaj tutorial jer se radi i o mapanju i o scriptanju,pa sam stavio ovdje. Ako sam pogrešio prebacite.



1. Korak - Prvo što trebate je da dodate objekat (u ovom slučaju je Map Editor u pitanju)




2. Korak - Drugo Å¡to treba da uradite je da nadjete odredjenu texturu,to će te uraditi na taj način Å¡to u Map Editoru naÄ'ete objekat sa kojeg želite texturu,kilnete 2 puta na njega i otvorit će vam se prozor sa texturama:




3. Korak - Sada spustite Map Editor (minimaze) i otvorite PAWN od vašeg moda,nadjite public OnGameModeInIt i dodajte vaš objekat u sledećem formatu

Dodajete objekat kojem želite promijeniti texturu,u ovom slučaju je zid koji sam prethodno ubacio:

new objekat = CreateObject(19377, 534.50708, -1497.73035, 15.03260,   0.00000, 0.00000, 0.00000);


Ispod toga dodate sledeće:
SetObjectMaterial(objekat, 0, 6332, "rodeo01_law2", "jewlers1_256");

Žuta boja označava index objekta,tačnije objekat ima više index-a i svaki od njih možete mijenjati,u našem slučaju je to Index broj 0.
Roza boja označava ID objekta sa kojeg želite da uzmete texturu,u ovom slučaju je to objekat 6332.

rodeo01_law2 - Textura
jewlers1_256 - TXD Textura

Slika  da vam bude jasnije gdje mozete to naci:

Znači na prvom mjestu gdje trebate da ukucate texturu uvijek ide sledeće:

a na drugom mjestu birate koja vam odgovara:
Nažalost po ovom tutorijalu morat ćete svaku texturu da testirate nakon Compile-a jer nema slika kako izgleda,ali ako potražite na youtube možete naći korisne programe za to.


Ako ste pratili slike šta sam radio,lako ćete zaključiti gdje šta treba,sledeće samo Compile mod i udjite na kućni server da testirate odgovara li vam textura.
Evo slika nakon testiranja (moj primjer):



Ne znam baš objašnjavati ali barem sam pomogao kol'ko tol'ko (mnogi su me pitali na PM kako se mijenja textura pa mi dosadilo odgovarati svakom),bar će te po slikama skontati kako se radi.

Uživajte
Poslednja Izmena: Novembar 19, 2013, 19:00:48 POSLE PODNE od [AG] нυDιgα™




Jedan od onih koji te smarao :D :D
Hvala ovo ce biti korisno

A da kazem za one koji mozda ne znaju taj program zove se TXD workshop,pa nadjite na youtube,mnogo pomaze oko biranja teksture koju zelite
Poslednja Izmena: Novembar 20, 2013, 17:05:38 POSLE PODNE od TheCooler





Citat: TheCooler poslato Novembar 20, 2013, 17:04:27 POSLE PODNE
Jedan od onih koji te smarao :D :D
Hvala ovo ce biti korisno

A da kazem za one koji mozda ne znaju taj program zove se TXD workshop,pa nadjite na youtube,mnogo pomaze oko biranja teksture koju zelite

koji txd da otvorim pa da vidim sve te texture?
Respect: Peter Memorex and C++

Prvo preko IMG Editora moraš extractovati texturu,pa tek onda otvoriti pomocu TXD workshop-a

Citat: [AG] нÏ...Dιgαâ,,¢ poslato Novembar 26, 2013, 16:48:34 POSLE PODNE
Prvo preko IMG Editora moraš extractovati texturu,pa tek onda otvoriti pomocu TXD workshop-a

Ma ima laksi nacin,ako ti nece odma naci samo dodas nastavak .txd
Primer trazis texturu rulez i kada je ukucas nece odma da nadje samo dadas .txd i to je to,lakse je nego da extraktujes

Citat: ♫ вÑ"иac.ılllı. [Balk4nNation] poslato Novembar 26, 2013, 20:59:46 POSLE PODNE
jel se moze mjenjat textura na postojecem objektu i kako ?

Samo ako dodaš novi objekat možeš mu zamijeniti texturu


Samo dodaješ

SetObjectMaterial(objekat, 0, 6332, "rodeo01_law2", "jewlers1_256");

i mijenjaš index i texturu koju zeliš,a objekat ti ostaje isti
Poslednja Izmena: Novembar 27, 2013, 10:11:12 PRE PODNE od [AG] нυDιgα™