[TuT] Gamemod od 0

Započeo Martinezz, Februar 20, 2012, 15:22:07 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Postovani!!

Da vam predstavim TUT,posto imam iskustva,vidim da mnogi neznaju kako,i s cime zapoceti GameMode!!
Evo, TuT od mene,napravio ja!!
Ja ću vam objasniti kako napraviti gamemode ispočetka  - Vjerojatno samo za početnike.
Prije početka imam mali savjet. Ako ste nekada napravili gamemod sami, ili ako ste početnik, preporučujem vam da napravite freeroam gamemod  - To je najlakÅ¡i gamemod tip.
Krenimo!

Većina ljudi će se pitati:Gdje bi trebao /početi" ili Što trebam učiniti sada?".
Neću odgovoriti na njih  . Zapravo, ako napravite gamemod, morate postaviti sebi pitanja!
1) Što za gamemod želim?
2) Koje include zelim u gamemod?

To su najosnovnijia pitanja. Morate ih znati,prije nego započnete! 
Ja ću dati primjer pitanja (+ odgovora).

Pitanje 1:
Recimo da želim freeroam gamemode. Za to trebate samo staviti vozila i neke važne stvari (osnovne stvari, pomaknite sprema dolje)
Sada znam da trebam stavljati vozila. TakoÄ'er je koristan za dodavanje teleporta,kuča,sustava!

Pitanje 2:
Za osnove gamemoda, igrači sustav je pri ruci
Znam da su sljedeće stvari:
* Dodajte vozila
* Dodajte mijesta
* Dodajte teleport
* Dodavanje (Easy) Kucni sustav
* Dodajte sustav igrača

To je početak! Najosnovnije stvari: VOZILA, korisnički sustava, korisničke stvari....

Kad ćete početi zuraÄ'ivati sa gamemodom, otvorite pawno i pritisnite CTRL + N.Dobit ćete stranicu s puno callbackova.
Možete ukloniti sve ove callbackove! (Osim ako ne znate sve o njima. Ostavite ih ako želite  koristite kasnije, ali ja sam ih uvijek uklonio "jer ne koristim većina njih!)
Početak include-va To je kako se to koristi:
:
  # Include <FILENAME>
"Filename" je include u {} pawno / include map. Ona mora imati ekstenziju. Inc. Kod includa, nećete morati dodati ". Inc '.
Dakle, # include <datoteka> umjesto # include <file.inc>. To ćete raditi, ali to zauzima malo mjesta na disku (bez inc.  izgleda bolje). TakoÄ'er možete koristiti # include "File" umjesto <> za nadreÄ'eno.
Tako i vi možete dodati include mapu u vašem samp folderu ... Primjer:
[folder "samp"]
- [folder "PAWNO"]
---- [folder "include"]
---- [/ folder]
- [/ folder]
- [folder "include"]
- [/ folder]
[/ folder]
Uz # include ".. / Includes / {file}" ćete koristiti  iz "samp / include" mapu umjesto "samp / pawno / include"!
NAPOMENA: Uvijek je a_samp! To su sve includovi standardne funkcije!
pawn Å ifra:
  # Include <a_samp>

Nakon toga, možete dodati boje. To su više jasnije kada koristite SendClientMessage (ed) ... Primjer!
SendClientMessageToAll (0xFFFFFFFF, "Pozdrav!"); Izgleda manje jasnije onda SendClientMessageToAll (COLOR_WHITE, Pozdrav!");. TakoÄ'er, ako ste koristili neke kodove boja u porukama umjesto klijenta definira, morate ga promijeniti sve (ili koriÅ¡tenje CTRL + H ^ ^). No, s definiranjem, morate promijeniti jednu stvar, brzo! Ja vam preporučujem da koristite # define.
To funkcionira na sljedeći način:
pawno Å ifra:
  # Define DEFINIRANJE {} {} INFO
Možete definirati coulors, tekstovi i još mnogo toga. Za tekstove morate koristiti zagrade! (").
Loš primjer:
pawn Å ifra:
  # Define PO_ZDRAV Pozdrav!
Dobar primjer:
pawn Å ifra:
  # Define POZDRAV_IGRACI "Pozdrav igraci!"
O bojama; To je gotovo isto kao i HEX-formatu. Vi trebate da stavite 0x ispred njega i iza njega !.
Bijele boje u HTML-u (HEX) je ovo: FFFFFF. Dakle, u SA: MP to bi bilo 0xFFFFFFFF. Kako niže manje  je, kako manje vidljivije je !
Alfa je većina lijepo "AA". TakoÄ'er je najbolje za sivu boja  (Moje miÅ¡ljenje). Ja ću vam dati neke standardne boje!
pawn Å ifra:
  # Define COLOR_WHITE 0xFFFFFFAA
  # Define COLOR_RED 0xFF0000AA
  # Define COLOR_GREEN 0x00FF00AA
  # Define COLOR_BLUE 0x0000FFAA
  # Define COLOR_GRAY 0xAFAFAFAA
  # Define COLOR_YELLOW 0xFFFF00AA
  # Define COLOR_LIGHTBLUE 0x0AFFFFAA
  # Define COLOR_PURPLE 0xFF00FFAA
  # Define COLOR_ORANGE 0xFFBB00AA
I ja takoÄ'er imam Savjet: Koristite akordi nakon definiranja (# define {} DEFINIRANJE _TAB_ {INFO}).  sve na jednoj liniji. To sve čini i jasnijim. Drugi primjer: ')
pawn Å ifra:
  # Define COLOR_WHITE 0xFFFFFFAA
  # Define COLOR_RED 0xFF0000AA
  # Define COLOR_GREEN 0x00FF00AA
  # Define COLOR_BLUE 0x0000FFAA
  # Define COLOR_GRAY 0xAFAFAFAA
  # Define COLOR_YELLOW 0xFFFF00AA
  # Define COLOR_LIGHTBLUE 0x0AFFFFAA
  # Define COLOR_PURPLE 0xFF00FFAA
  # Define COLOR_ORANGE 0xFFBB00AA
Vidite? To je više jasnije i lakše naći nešto (opet moje mišljenje).

Prvo, trebamo važnu funkciju. Ako ga ne koristite, vidjet ćete ovu pogrešku u svoju konzolu (i server_log.txt)
Å ifra:
[hh:mm:ss] Script[gamemodes/script.amx]: Run time error 20: "Invalid index parameter (bad entry point)"

pawn Å ifra:
  main ()
  {
  print ("Moj gamemode od nule je učitan: D");
  return 1;
  }
Dakle,  OnGameModeInit (), to će pokazati Moj gamemode od nule je učitan!  .
TakoÄ'er  OnGameModeInit. To će biti kada gamemod počinje. Možete  stvoriti textdrw: OnGameModeInit ()
Zatim, otvorite ga s zagradama ({i}). U zagradama morate ispuniti podatke koje želite. Na primjer, AddPlayerClass. To je jedino važno!

Kad kažete nešto u chat, to će se pokazali vrlo čudno. AddPlayerClass ima sljedeće parametri:
Å ifra:
AddPlayerClass(skin, Float:x, Float:y, Float:z, Float:Angle, weapon1, weapon1_ammo, weapon2, weapon2_ammo, weapon3, weapon3_ammo);

skin = the skin id
x = The X spawn position
y = The Y spawn position
z = The Z spawn position (height)
Angle = The angle, where the player looks at when spawning
weapon1-3 = Weapon 1-3 (ID)
weapon1-3_ammu = Ammu in weapon 1-3
Zamijenite SKIN kože id koji želite

.  AddPlayerClass ( SKINID, 0 , 0 , 0 , 0 , 0 , 0 , 0 , 0 , 0 , 0 ) ;

Tu je usput takoÄ'er OnGameModeExit. To se zove kad one'll gamemode postoji, tako kada koristite rcon naredbu "exit" ili 'LDIF'. Dovoljno je da kliknete [X] na svoju konzolu inace neće raditi!



Dodavanje vozila je takoÄ'er vrlo koristan. To možete učiniti s tri različite funkcije:
pawn Å ifra:
  CreateVehicle (modelid, Float: x, Float: y, Float: z, Float: kut, color1, color2, respawn_delay);
  AddStaticVehicle (modelid, Float: spawn_x, Float: spawn_y, Float: spawn_z, Float: kut, color1, color2);
  AddStaticVehicleEx (modelid, Float: spawn_x, Float: spawn_y, Float: spawn_z, Float: kut, color1, color2, respawn_delay);
Ja vam preporučujemo da koristite CreateVehicle, jer AddStaticVehicle (Ex) će raditi samo u OnFilterScriptInit ili OnGameModeInit! Vlakovi mogu biti dodani sa AddStaticVehicle.

Kako doći do pozicije?

Uz to možete učiniti sljedeće:
* Dodajte vozila i spremite ih u datoteku
* Dodajte pozicije i spremite ih u datoteku (sa ili bez funkcije imena)
* Provjerite teleport naredbe i zatim ih stavite u datoteku
* Dodaj info i spremite ga u datoteku (zdravlje, oklop, info kamionet,: Uredite sami)


Uostalom važni includovi, definiraju i funkcije, vi ste viÅ¡e na svoju ruku! 
Što želite? Što vam treba? Ako ćete dodati svoj vlastiti usersystem, preporučujem vam da napravite da se prvi
Ja ću napraviti dobar tutorial za izradu uskoro korisnički sustav! Najviše koriste MySQL, i puno ljudi ne znaju da li zele ili ne žele to.


Mislim da sam dao dovoljno sada. Još jednom ako sam nešto propustio
Na ovo sam potrosio 2h!!

Sretno
Poslednja Izmena: April 17, 2012, 14:27:59 POSLE PODNE od joXy_
Mapping and Pawno Scripting Team!

Bravo za ovo, početnicima će veoma pomoći...






Real-Life Informacije


Ime: Slaven
Prezime: Durić
Omiljeni klub: Barcelona
Zanimanje: Učenik
Pol: Muško
Zemlja: Republika Srpska








BAR Informacije



Status: Owner
Forum:  Coming Soon!            
IP: Coming Soon!
Mode: RolePlay
Version: v1.0.0
Finished: 60%



Malo mi je zao! Trebao sam malo Profesionalnije objasniti!
Mapping and Pawno Scripting Team!

Bravo fantastican TUT  ;)



|BU| Tommy Makaveli
|BU| Leadre ×The Escobar Cartel×
|BU| Level : 31






|BU| IP : bu-rp.info:7777
|BU| Forum : bu-rp.info



 Odlican TuT svaka cast pomoci ce..  ;)
[[/center]
DgL <3
Otisao s Foruma zz



Nije loÅ¡e  :)
Možda si trebao ovo uredit malo.. da bude preglednije!
koristi [code][/ code][tt][/tt]
boje i [hr]
linije



ricken


Bravo. Pohvala za trud !

Mada mogu si nešto da podvučeš, da podebljaš nešto obavezno da se to mora uvek paziti itd... :)

Super  ;)
Balkan Underground Ex. Head Administrator
Balkan Underground Ex. Elite Moderator


© Stefan_Misurovic, 2010. - 2014.


Super tut ovo mi je trebalo taman sam htio da pocnem mod da radim od 0 super bas mi je ovo trebalo nisam zna odakle da krenem,hvala ti ovo ce mi pomoc

Napoli-Best team in the world.


Napoli-Best fans in the world.


Bravo !
Poslednja Izmena: Mart 13, 2012, 13:54:59 POSLE PODNE od sTrumFâ„¢