PARTNERI:

* Marketing

-UPOZORENJE-

Samo registrovani članovi mogu da vide/koriste forum u celini.
Prijavite se ili registrujte nalog na Balkan SA-MP forumu.

Autor Tema: [Tutorial] Kako da se bilo ko konektuje na Vaš kućni server? ( PortForwarding )  (Pročitano 89 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži 250K

Kako da se bilo ko konektuje na Vaš kućni server? ( PortForwarding )
« poslato: April 14, 2019, 17:18:58 posle podne »
    PortForwarding

• Šta je port forwardovanje?
      • Port Forwardovanje je proces u kom otvarate PORT na Vašem ruteru.
    • Zašto bi ja otvorio PORT na mom ruteru?
      • Vi recimo imate IP adresu 123.456.69.123. Kada otvorite PORT na toj adresi nju činite vidljivom za sve, tj ne samo za korisnike Vašeg interneta.
    • Nisi razumeo? Evo skraćeno:
      • Na primer, ja iz Srbije mogu da se konektujem na Vaš kućni server u Hrvatskoj i ako ne delimo isti internet tj nemamo istu IP adresu.
    • Prednosti
      • Ne morate davati pare hostingu sve dok niste sigurni da je MOD gotov i možete ga testirati sa bilo kim u bilo koje vreme.
      • Port Forwardovanje traje maksimalno 3 minuta ukoliko pratite ovaj tutorial do kraja.
      • Potpuno je BESPLATNO!
    • Mane
      • Sa ovim ne možete otvoriti public server, tj možete napraviti tipa test server ali public server nije siguran.
      • Nije sigurno zato što se server može oboriti free stresserom i čak da ne može DDoS zaštita je VEOMA mala...
      • Preporučujem da IP dajete samo ljudima koje poznajete, nikada nemojte dati IP public jer je to VAŠ IP i lako se može oboriti kao što sam već rekao.
      • Server je online SAMO dok je Vaš PC upaljen tj dok je samp-server.exe pokrenut.
    Možda Vam se čini da ima više mana nego prednosti, ali ove mane važe samo ukoliko ne znate osobu kojoj dajete Vaš IP ili je neki nerd poput mene.

Koraci

• Otvorite Command Prompt (WIN+R, upišite cmd i pritisnite enter.)
    • Kada se CMD otvori, upišite ipconfig
    • Iskopirajte Default Gateway tj samo brojeve na kraju te linije.
    • Otvorite Vaš internet pregledač i u polju gde unosite URL ( znači ne u pretragu nego u URL bar).
    • Ulogujte se, dole imate link sa šiframa svih rutera ili ukoliko ste SRB Telekom username je admin a pw je ztonpk, tzlkisonpk ili admints ( telekom - telekom kombinacija 100% radi ali nije admin pristup ali vama on ne treba za ovo nit će vam verovatno ikada trebati tako da vam preporučujem telekom - telekom kombinaciju jer se lakše snaći! )
    • Ovaj korak je poseban za svaki ruter a ja ću vam dati dva primera: NAT tab i tu negde Vam se nalazi port forwarding ili u mom slučaju Internet -> Security -> Port Forwarding -> Create New Item ukoliko već ima kreiranih ili će vam ova opcija automatski biti otvorena.
    • U polje za ime stavite šta želite, ja ću staviti SA-MP.
    • Za Protocol stavite UDP ( ako stavite samo TCP onda neće raditi, mogu i oba al se TCP neće koristiti svakako ).
    • WAN Connection ( ovo polje ne mora da postoji ): HSI
    • WAN Host IP Range ( ovo polje ne mora da postoji ): to ostavite default tj sve nule
    • Mac Mapping: OFF
    • LAN Host IP: Opet otvorite CMD ( prvi korak ) i copy paste brojeve sa kraja IPv4 Address  linije.
    • Na svakom polju gde piše PORT stavljate 7777.
    • Sačuvajte to ( Apply, Save ili tako nešto ).
    • Idite u server.cfg i stavite port 7777 ili koji ste već postavili u polje ( znači ne mora biti 7777 ).
    • Idite na whatismyip.com i kopirajte Ipv4 ili Ipv6 tj onu IP koja ne počinje sa 192.168.*.*.
    • Startujte samp-server.exe
    • I ovu IP koju ste kopirali sa koraka 16 dajete svima uz port, primer 255.255.255.255:7777
    • Uživajte u ostatku dana 8)
    Koraci - Slikovno
    Ukoliko ne znate admin i pw vašeg rutera, na ovom webu imate za svaki ruter korake i default admin login podatke:
    https://portforward.com/

Van mreže Vasic

Odg: Kako da se bilo ko konektuje na Vaš kućni server? ( PortForwarding )
    « Odgovor #1 poslato: April 14, 2019, 20:28:41 posle podne »
    Ovo bi dobrodoslo novajlijama. Lepo si objasnio.

Pawn & Web Developing

Respect List: Mister Naithan | livinglikerockstar | Purdinho | RevOLvɘЯ.pwn | Captain Foux

Korisnici koji su se zahvalili: Mister Naithan

Na mreži Mister Naithan

« Odgovor #2 poslato: April 14, 2019, 21:27:11 posle podne »

Slazem se , korisno je !  8)
    DeeJay - Music Producer
    | EDM | MashUP | TRAP |

Give Honor To The One Who Deserve It

Respect For : Deken | androo | LoOdaK | Bašovski | Purdinho | Nikisb | Captain Foux | Vasic

Na mreži 250K

« Odgovor #3 poslato: April 15, 2019, 00:33:29 pre podne »
    Slazem se , korisno je !  8)
    Hvala VAM!

Van mreže BIČEZ KOL MI BUNTA

« Odgovor #4 poslato: April 15, 2019, 09:22:15 pre podne »
    https://imgur.com/dnWB2kJ
    mi smrtnici koji imamo mikrotik smo osudjeni na propas'?

Korisnici koji su se zahvalili: Mister Naithan

Na mreži 250K

« Odgovor #5 poslato: April 15, 2019, 17:09:38 posle podne »
    https://imgur.com/dnWB2kJ
    mi smrtnici koji imamo mikrotik smo osudjeni na propas'?
    Tebi piše "New Nat Rule" Ili samo "NAT"

Van mreže BIČEZ KOL MI BUNTA

Neće, probao sam.

Van mreže ᗪ卂乂

Iskreno meni ovo nije sigurno (ko zna kome dajte vi vasu ip adresu...), ako hocete da otvorite server svakako morate da date pare za host, a i sad ima jeftinih hostinga...
    Al et, pohvala :)

credits: Xunder, Ino420, Muma
    Citat: Pottus;3903994
    SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

Na mreži 250K

Iskreno meni ovo nije sigurno (ko zna kome dajte vi vasu ip adresu...), ako hocete da otvorite server svakako morate da date pare za host, a i sad ima jeftinih hostinga...
    Al et, pohvala :)
    Ne kenjaj mi tu, da fe neće hakedovati?
    Fino sam rekao da ne kacite public i uvek se dns moze uraditi