PARTNERI:

* Marketing

-UPOZORENJE-

Samo registrovani članovi mogu da vide/koriste forum u celini.
Prijavite se ili registrujte nalog na Balkan SA-MP forumu.

Autor Tema: [Pomoć] UlogovanProvera problem hitno!  (Pročitano 111 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SanelPandzic

UlogovanProvera problem hitno!
« poslato: Februar 11, 2019, 00:06:53 pre podne »
Problem(error/warning):Imate dol sliku.Ovako imam jedan problem.Kada sam usao na server uso u rent vozilo ukuco /rent radilo je a kad sam ukuco drugu komandu npr /unrent pise da nisam ulogovan i cak ne mogu pisat.Ovo mi se pocelo desavat jucer.Samo /stats radi normalno ovo ostalo pise da se moram ulogovat a ja sam ulogovan.Kad mi se jucer pocelo desavat ja napravio rent sistem ja uso da vidim jel radi ja upiso /rent pise nisam ulogovan a /stats radi.Ako moze pomoc oko ovog vi men dol recite koje zelite skripte ili kodove da vam dam da vidite jel sve u redu jer nema gdje nisam stavio da je ulogovanprovera na 1.Al piste dol koje ocete skripte il kodove imate i slike dol.
Dio skripte: Pisite koje ocete kodove da stavim da vidite jel sve u redu.
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [ code ]vaš odgovor[ /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): https://imgur.com/a/snWW7vd

Van mreže Kriso

Odg: UlogovanProvera problem hitno!
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2019, 04:54:27 pre podne »
Posalji mi rent komandu, proveri jos da li si na Onplayerspawn podesio UlogovanProvera[playerid] = 1; ili kako vec
GAD SAM JA

Korisnici koji su se zahvalili: SanelPandzic

Van mreže Deken

« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2019, 09:17:33 pre podne »
zasto ne bi prosto stavio cim se igrac uloguje proveru jel dobio ulogovan ako nije stavis da ga kicka i tjt
Scripter | Owner | [BD:RP] 6% Dovrsen |

Van mreže SanelPandzic

« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2019, 11:29:51 pre podne »
Posalji mi rent komandu, proveri jos da li si na Onplayerspawn podesio UlogovanProvera[playerid] = 1; ili kako vec
@Kriso
Nisam na onplayerspawn samo na onplayerconnect
evo cmd
Pawno Code: [Izaberi]
YCMD:rent(playerid,params[], help)
{
    #pragma unused help
    #pragma unused params
    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return SCM(playerid,-1,"BS:HRP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");
    if(!IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) return SCM(playerid,-1, ""SIVA"Morate biti u vozilu!");
if(GetPlayerState(playerid) != PLAYER_STATE_DRIVER) return SCM(playerid,-1, ""SIVA"Morate biti na mestu vozaca!");
if(Rentano[playerid] != 299) { SCM(playerid,-1,""SIVA"Vec imas rentano vozilo!"); RemovePlayerFromVehicle(playerid); TogglePlayerControllable(playerid, 1); return 1; }
    foreach(Player, i)
{
        if(Rentano[i] == GetPlayerVehicleID(playerid))
        {
      SCM(playerid,-1, ""ZELENA"[RENT]: "SIVA"To vozilo je vec rentano!");
      RemovePlayerFromVehicle(playerid); TogglePlayerControllable(playerid, 1);
      return 1;
        }
    }
if(AutaRent(GetPlayerVehicleID(playerid)))
{
if(PlayerInfo[playerid][pNovac] < 50) { SCM(playerid,-1,""SIVA"Nemate dovoljno novca "ZELENA"(50$)"SIVA"!"); RemovePlayerFromVehicle(playerid); TogglePlayerControllable(playerid, 1); return 1; }
SCM(playerid,-1,""SPLAVA"[INFO]: "BELA"Rentali ste auta za "ZELENA"50$.");
OduzmiNovac(playerid,50);
}
Rentano[playerid] = GetPlayerVehicleID(playerid);  TogglePlayerControllable(playerid, 1);
return 1;
}
« Poslednja izmena: Februar 11, 2019, 11:31:19 pre podne SanelPandzic »

Van mreže just_Purda

« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2019, 13:32:50 posle podne »
A da jednostavno u komandu umjesto "UlogovanProvera" stavis:
if(!IsPlayerConnected(playerid)) return SCM(playerid,-1,"BS:HRP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");

Na mreži Ghetoven

« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2019, 17:53:01 posle podne »
Zasto jos koristis YCMD? lagano predi na Pawn.CMD od urShadowa :D optimizirat ces si sve tipa

(playerid,params[], help)

#pragma unused help
    #pragma unused params

ti vise nece trebat jer ako koristis u komandi tipa samo playerid ovi ostali statementi su ti nepotrebni i stavljas #pragma u slucaju Pawn.CMD-a ti netreba pragma :D ugl ahahah

La vita è bella

Van mreže youngdeal

« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2019, 18:04:38 posle podne »
kod onplayercommandreceived staviš samo
if(UlogovanProvera[playerid] == 0)
{
    SCM(playerid,-1,"BS:HRP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");
    return 0;
}
i onda ne trebas pisat u svakoj cmd to :D
i ctrl+f ulogovanprovera pogledaj gdje ti ima sve haha
69

Van mreže SanelPandzic

« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2019, 23:49:26 posle podne »
Zasto jos koristis YCMD? lagano predi na Pawn.CMD od urShadowa :D optimizirat ces si sve tipa

(playerid,params[], help)

#pragma unused help
    #pragma unused params

ti vise nece trebat jer ako koristis u komandi tipa samo playerid ovi ostali statementi su ti nepotrebni i stavljas #pragma u slucaju Pawn.CMD-a ti netreba pragma :D ugl ahahah
@Ghetoven  jel mislis na npr CMD:ban(playerid,params[],help)?

kod onplayercommandreceived staviš samo
if(UlogovanProvera[playerid] == 0)
{
    SCM(playerid,-1,"BS:HRP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");
    return 0;
}
i onda ne trebas pisat u svakoj cmd to :D
i ctrl+f ulogovanprovera pogledaj gdje ti ima sve haha
dobro to cu probat sad trenutno sam zauzet necim ako bude radilo napisat cu ako ne bude opet cu napisat   :D

Na mreži Ghetoven

« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2019, 23:51:19 posle podne »

La vita è bella

Van mreže SanelPandzic

« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2019, 21:56:11 posle podne »
@Ghetoven  @youngdeal Hvala na pomoci evo sad ne izbacuje eror i hvala ostalima!
I hvala ti na prijedlogu ghetoven razmislit cu o Pawn.CMD
imam jos jedan problem dzabe da ne otvaram temu men daje da mogu palit i gasit svjetla po danu al kad npr udjem u dunel i pritisnem Y men se upale svjetla a ako sam npr van tunela to jest na suncu da tako kazem nece se upalit svjetla evo vam dol skripta od paljena i gasenja svjetli u vozilu.
ovo sam stavio da kad udjem u vozilo da mu budu ugasena svjetla a stavio sam u public OnPlayerStateChange(playerid, newstate, oldstate)
if(newstate == PLAYER_STATE_DRIVER)
   {
    new engine, lights, alarm, doors, bonnet, boot, objective;
GetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid), engine, lights, alarm, doors, bonnet, boot, objective);
            SetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid),engine,0,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
   }
ovo sam stavio u public OnPlayerKeyStateChange(playerid, newkeys, oldkeys)
if(newkeys & KEY_YES)
{
if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid) && GetPlayerState(playerid) == PLAYER_STATE_DRIVER)
{
   if (!GetPlayerVehicleID(playerid)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Moras biti u vozilu.");
   new engine, lights, alarm, doors, bonnet, boot, objective;
   GetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid), engine, lights, alarm, doors, bonnet, boot, objective);
           if (!lights)
   {
       SCM(playerid, COLOR_WHITE, ""ZZELENA"* "BELA"Upalio si svetla na vozilu) ");
       SCM(playerid, COLOR_WHITE, ""ZZELENA"PAZNJA! "BELA"Svetla moraju biti upaljena i po danu, policija kaznjava! ");
   SetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid), engine, 1, alarm, doors, bonnet, boot, objective);
   }
   else
   {
       SCM(playerid, COLOR_WHITE, ""ZZELENA"* "BELA"Ugasio si svetla na vozilu.");
           SCM(playerid, COLOR_WHITE, ""ZZELENA"PAZNJA! "BELA"Svetla moraju biti upaljena i po danu, policija kaznjava! ");
   SetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid), engine, 0, alarm, doors, bonnet, boot, objective);
   }
}
}