PARTNERI:
-UPOZORENJE-

Samo registrovani članovi mogu da vide/koriste forum u celini.
Prijavite se ili registrujte nalog na Balkan SA-MP forumu.

Autor Tema: [Info] Ideje za skriptere  (Pročitano 19431 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Fqris

Odg: Ideje za skriptere
« Odgovor #360 poslato: April 28, 2019, 23:56:17 posle podne »
Vaša ideja: Posao Fotograf
Detaljno opisano:
(Molim da zanemarite greske u pravo'pisu i to sto stavljam mnogo tacki ............. )
E'ovako posao fotograf sam zamislio kao da ima negdje kao studio gdje uzimas opremu tj aparat i neki skin.. ispred kao neka vozila..
ides sa autom do checkpointa i tu kao slikas par slika sa aparatom koji dobijes zajedno sa opremom (moze se dodati da se pojave oni actori, ko fol njih slikas xd), zatim odes na jos par checkpointova i kada zavrsis ides u studio da kao editujes te iste slike (vrijeme edita zavisi na koliko si checkpointova isao i koliko imas slika.. sto vise checkpointova veca zarada) nakon edita ides u kao neku firmu da izradis te slike ( negdje u blizini cisto da ne'bi bilo smorno ici igracima)... nakon izrade vratis se u studio i spremis slike za primopredaju..
 i to je to.. pokusao sam sto jednostavnije objasnit...
Dodatak: a i moze se napraviti da vlasnik tog foto-studia dobija pare od tih slika tj neki procenat..
Dodatak 2: Moze se napraviti da ako kupis svoj aparat u shopu i njega koristis za posao dobijes vise para.. (logicno)
Citat
"imam ljubicastu krv jer ne poticem sa zemlje"

Van mreže Vasic

« Odgovor #361 poslato: April 29, 2019, 00:18:58 pre podne »
Detaljno opisano:
(Molim da zanemarite greske u pravo'pisu i to sto stavljam mnogo tacki ............. )
E'ovako posao fotograf sam zamislio kao da ima negdje kao studio gdje uzimas opremu tj aparat i neki skin.. ispred kao neka vozila..
ides sa autom do checkpointa i tu kao slikas par slika sa aparatom koji dobijes zajedno sa opremom (moze se dodati da se pojave oni actori, ko fol njih slikas xd), zatim odes na jos par checkpointova i kada zavrsis ides u studio da kao editujes te iste slike (vrijeme edita zavisi na koliko si checkpointova isao i koliko imas slika.. sto vise checkpointova veca zarada) nakon edita ides u kao neku firmu da izradis te slike ( negdje u blizini cisto da ne'bi bilo smorno ici igracima)... nakon izrade vratis se u studio i spremis slike za primopredaju..
Dodatak: a i moze se napraviti da vlasnik tog foto-studia dobija pare od tih slika tj neki procenat..
Dodatak 2: Moze se napraviti da ako kupis svoj aparat u shopu i njega koristis za posao dobijes vise para.. (logicno)
Good Idea, pokusacu je realizovati sutra.
Respect List: imnaithan | mumitza. | Purdinho | daddy. | fuksich | androo

Van mreže Fqris

« Odgovor #362 poslato: April 29, 2019, 00:32:41 pre podne »
Good Idea, pokusacu je realizovati sutra.
oke :)
Citat

Van mreže 002

« Odgovor #363 poslato: April 29, 2019, 00:48:48 pre podne »
Detaljno opisano:

Super ideja svidja mi se, nije teska realizacija a i svidece se igracima
MAL

Victory is in my veins, I know it, I know it

Respect for | omcho | Zile42O | Pinch | Fiddleshock |

Van mreže B374

« Odgovor #364 poslato: Maj 12, 2019, 14:03:53 posle podne »
Vaša ideja: Ideja za Server, radnja u Selima.
Detaljno opisano (nije potrebno ako je već gore opisano dovoljno): Znaci, neznam bas "dobro" Skriptati, ali znam izeditovati neki Mod. Planirao sam da: 1. Uzmem neki GM gdje je Radnja u 3-4 Sela.   2. Zivio sam u jednom Gradu u Bosni ( Kostajnica, mali Grad, kao Selo ) i oko tog Grada imaju jos 3 Sela. Razmisljao sam da uzmem najvece "Selo iz SAMP" i da mi to bude kao Glavni grad ( Kostajnica ) a ova "3 ostala Sela iz SAMP" da budu kao "3 Sela iz RealLife". Nepravio bih neke Custom Organizacije, promjenio imena Gradova/Sela i mjesta u njima. Da li bih se to Isplatilo? Pitao sam neke Ljude iz tog Grada i rekli su da bih Rado igrali. Ako mislite da je ovo dobra Ideja ( nisam nikog vidjeo da je radio sa neki mali Gradovima u kojima "zivi/je zivio" ) dajte neki GM kao Preporuku pa da malo Izeditujem i napravim nesto Originalno. ( od GM znam da Ima: Old Days, Red County i United Village's ali ima par Bugova koji su lako Primjetivi. Posaljite neki svoj ili tako neki koji nije nabrojan ovdje )  :) :) :)
( i da li da dodam da se VIP itd. InGame stvari kupuju sa InGame Parama jer ne planiram da otvaram bas neku veliku Zajednicu ? Takodjer ako bih ste voljeli malo pomoci oko Projekta, javite mi se na Facebook: https://www.facebook.com/nikola.lalic.315 ) Hvala ! ! !  :) :) :)

Na mreži ʙᴜɴᴛᴀ ꜰᴜᴊɪᴡᴀʀᴀ

« Odgovor #365 poslato: Maj 22, 2019, 08:55:51 pre podne »
Mislio sam da sam ja u kurcu sa idejama, kad ono dodjoh na ovu temu
Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr

Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server

Van mreže Galardo

« Odgovor #366 poslato: Maj 25, 2019, 16:55:07 posle podne »
Vaša ideja: Posao Zlatar
Detaljno opisano:
Posao zlatara bi bio logicno u zlatari,dolazili bi botovi povremeno kojima bi zlatar(igrac)prodavao zlato,svi botovi bi random trazli sta zele,zlatno ovo zlatno ono bla bla bla...sve u zavisnosti od stvari koju zele kupiti dobija logicno veci novac,nadam se da sam nekako objasnio ideju
Takoder botovi bi dolazili u odredenom vremenskom periodu

Moji radovi: NBA Dunking | 6ix9ine | coming soon 

Van mreže fuksich

« Odgovor #367 poslato: Maj 26, 2019, 00:20:00 pre podne »
Vaša ideja: Ilegalni posao: Pljačkaš
Detaljno opisano:
Negdje na serverima postoje džeparoši, kao ilegalan posao je većinom. Kako džeparoši mogu samo da kradu pare u blizini igrača, pljačkaš bi bio malo bolji posao.

Kako bi to trebalo izgledati ?

Potrebno je negdje postavit ikonu za zapošljavanje, čisto radi reda i rp-a, postaviti na listu sa poslovima u odjeljak za ilegalne poslove da bi igrači znali za taj posao. Posao bi započeli tako što bi igrači imali mogućnost kupovine trećeg vozila, odnosno kombija. (/kombi)
Započeti posao komandom /pljačka, obijati domaćinstva i krasti neke stvari, te ih odvući na određeno mjesto. (do dilera koji otkupljuje stvari - bot/actor)
Postaviti određeno vrijeme pljačke i vrijeme kada se ponovo može pljačkati. (nakon pljačke wanted level 3)
Inspiracija mi je došla u glavi sa GTA misije.

Ne znam je l' ovo neko već predlago, tako da nemojte odma roast. :D
« Poslednja izmena: Maj 26, 2019, 00:21:35 pre podne ironheart »
professional textdraw maker
Textdraw is like alcohol, the more you get into your imagination, the more it drinks you.

ex. nick: Captain Foux

Citat
Life is so ironic, it takes sadness to know what happiness is, noise to appreciate silence & absence to value presence.

Korisnici koji su se zahvalili: Shomyy, imnaithan

Van mreže ριηςн.αмχ

« Odgovor #368 poslato: Jun 04, 2019, 07:44:38 pre podne »
Vaša ideja: Posao Zlatar
Detaljno opisano:
Posao zlatara bi bio logicno u zlatari,dolazili bi botovi povremeno kojima bi zlatar(igrac)prodavao zlato,svi botovi bi random trazli sta zele,zlatno ovo zlatno ono bla bla bla...sve u zavisnosti od stvari koju zele kupiti dobija logicno veci novac,nadam se da sam nekako objasnio ideju
Takoder botovi bi dolazili u odredenom vremenskom periodu

Fina ideja frende al to bi onda morao poseban VW za svakog igraca koji radi zlatara haha :D

Van mreže Galardo

« Odgovor #369 poslato: Jun 04, 2019, 11:18:37 pre podne »
Fina ideja frende al to bi onda morao poseban VW za svakog igraca koji radi zlatara haha :D
Jbg ako neko ima volje ima neku osnovu na sta da se bazira :),a sta se desava sa tobom,stalno te banaju ? :D

Moji radovi: NBA Dunking | 6ix9ine | coming soon 

Van mreže ριηςн.αмχ

« Odgovor #370 poslato: Jun 04, 2019, 11:43:16 pre podne »
Jbg ako neko ima volje ima neku osnovu na sta da se bazira :),a sta se desava sa tobom,stalno te banaju ? :D
Imaju mali IQ pa ljubomorni

Šalu na stranu od sada samo za keš radim pa ću ti odraditi ovo za $5 ako ti treba ☺️

Btw nzm jesi razumeo ovo za VW, nije ni malo teško ali nije mi nekako RP job ako ne mogu drugi igrači da te vide, al opet može da prođe nekako
« Poslednja izmena: Jun 04, 2019, 11:44:35 pre podne ριηςн.αмχ »

Van mreže Fqris

« Odgovor #371 poslato: Jun 14, 2019, 18:50:28 posle podne »
Neka da napravi sistem za labele iznad glave.. ?
Ali fazon admin kuca /setplayerlabel ID TEXT ... i ovdje gdje pise text da pise bilo sta sto admin napise :)
Citat

Van mreže // xunder

« Odgovor #372 poslato: Jun 14, 2019, 19:23:51 posle podne »
CMD:setplayerlabel(playerid, params[]) {
// provjera za admina
new targetid, text[32], color, drawdistance, expiretime;
if (sscanf(params, "p<;>us[32]X(FFFFFF)F(15.0)D(1000000)", targetid, text, color, drawdistance, expiretime)) return scm(playerid, -1, "/setplayerlabel [id] [text]");
if (targetid == INVALID_PLAYER_ID) return scm(playerid, -1, "igrac nije pronadjen.");
SetPlayerChatBubble(targetid, text, color, drawdistance, expiretime);
return 1;
}

I koristis:
/setplayerlabel Fqris; Neki text; Boja ako zelis da nije bijela; Draw distance ako ne zelis da ti bude 15.0; Expiretime ako ne zelis da bude 1000000ms

Korisnici koji su se zahvalili: Fqris

Van mreže jerenic34

« Odgovor #373 poslato: Jun 14, 2019, 20:51:27 posle podne »
predlog: (dynamic)sistem oruzaonica za organizacije :)

Van mreže Acika04

« Odgovor #374 poslato: Jun 14, 2019, 21:05:20 posle podne »
Vasa ideja: Sistem na slovima tastature !
Detaljno opisano: Naprimer da se automobili, motori, bicikli, letelice, plovila u vlasnistu igraca otkljucavaju/zakljucavaju na neko slovo. Paljenje motora takodje na slovo ili na broj. Vezivanje/odvezivanje pojasa na neko slovo. Za RP-ere naprimer razne animacije na slovima/brojevima. Moglo bi i kao da Admini/GM(Helperi) na slova se portaju do vaznih mesta u gradu. Po meni to bi bilo kul, a takodje bi olaksalo posao svima.
Dodatak: Pokusa cu ovo realizovati...  :)
Vlasnik i Scripter na : ;D