Alt-Chat | Admin Warn - Textdraw

Započeo Slade, Novembar 12, 2017, 21:04:07 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tip: FS
Slike ili Video: Dole sve
Opis i dodatne informacije: Dole sve
Download link: Dole sve
Credits: Dole sve




Predstavljam vam nadograÄ'eni Alt-Chat iz Jamaica moda. I prvobitnu verziju sam radio ja, ali je bila malo viÅ¡e reći statična, tačnije MAX_LINES je morao biti prilagoÄ'en skripti, tj. ukoliko bi pomakeli broj na viÅ¡i, linije se nebi dodavale, ukoliko bi broj smanjili, doÅ¡lo bi do greÅ¡ke.

Å to je to Alt-Chat?
Za one koji ne znaju, tu je i slika primjera:

Funkcije i objašnjenja?
Tu su sve funkcije i objašnjenja kako koristiti iste:
[pawn]DodajWarnRed(text[]) // Stock funkcija - Dodaje tekst za najnoviji red, a ostale pomjera za red ispod.[/pawn]
[pawn]OsvjeziWarn() // Osvjezava warn listu , staviti u neki tajmer ili u neku funkciju // Pozeljno u funkciji DodajWarnRed.[/pawn]
[pawn]OcistiWarnove() // Cisti sve warnove, tacnije prebacuje ih na 'Nema'.[/pawn]

Kako koristiti?
Detaljno upustvo o korištenju filterskripte - Vrlo jednostavno:
Ubacivanje varijabli potrebnih za rad FS (izmjenjivo po clientu):
[pawn]new Text:WarnTD,updatewarntd[ 1024 ];
#define MAX_WARNS 8
enum warnData {
    Text[128]
};
new AdminWarns[ MAX_WARNS ][ warnData ];[/pawn]
Pod OnGameModeInit - Kreiranje textdrawa te ciscenje teksta.
[pawn]OcistiWarnove();
WarnTD = TextDrawCreate(26.875000, 214.083435, "Text");
TextDrawLetterSize(WarnTD, 0.187499, 0.800832);
TextDrawAlignment(WarnTD, 1);
TextDrawColor(WarnTD, -1);
TextDrawSetShadow(WarnTD, 0);
TextDrawSetOutline(WarnTD, 1);
TextDrawBackgroundColor(WarnTD, 255);
TextDrawFont(WarnTD, 1);
TextDrawSetProportional(WarnTD, 1);[/pawn]
Primjer dodavanja nove linije:
[pawn]format(string, sizeof(string), "~r~(AC) - ~w~%s(ID: %d) mozda baca vozila, provjeri ga!", GetName(playerid), playerid);
DodajWarnRed(string);[/pawn]
Output: (AC) - Slade(ID:21) mozda baca vozila, provjeri ga!

Funkcije/stockovi:
[pawn]stock OcistiWarnove() {
    for(new i = 0; i < sizeof(AdminWarns); i++) strmid(AdminWarns[ i ][ Text ], "~r~(AC) ~w~Nema", 0, strlen("~r~(AC) ~w~Nema"), 128);
}
stock OsvjeziWarn() {
    strdel( updatewarntd, 0, sizeof(updatewarntd) );
    for(new i = 0; i < sizeof(AdminWarns); i++) format(updatewarntd, 128, "%s%s~n~", updatewarntd, AdminWarns[ i ][ Text ]);
    TextDrawSetString(WarnTD, updatewarntd);
}
stock DodajWarnRed(text[]) {
    for ( new i = sizeof(AdminWarns); i != 1; i-- ) {
        strmid(AdminWarns[ i ][ Text ], AdminWarns[ i-1 ][ Text ], 0, strlen(AdminWarns[ i-1 ][ Text ]), 128);
    }
    strmid(AdminWarns[ 0 ][ Text ], text, 0, strlen(text), 128);
    OsvjeziWarn();
    return 1;
}[/pawn]

Credits: Slade

Svaka ti cast brate pokazao si,objasnio idem ubaciti :D


Ovo je kao neki ANTI-CHEAT?
Odlično. :)
• Sve sam u stanju da pustim da ide
Nisam od onih što svima se svide. •

ViÅ¡e gotivim obični chat, lakÅ¡e ga pratiti nego gore dole gledati u TD pa chat, kako god lijepo uraÄ'eno i objaÅ¡njeno buraz. :)

Planirao sam i ja da objavim ovako nesto posto smaraju vec svi kako to napraviti :) Svaka cast na objasnjavanju :)
Facebook - Klik



Citat: Muma420 poslato Novembar 12, 2017, 21:21:52 POSLE PODNE
ViÅ¡e gotivim obični chat, lakÅ¡e ga pratiti nego gore dole gledati u TD pa chat, kako god lijepo uraÄ'eno i objaÅ¡njeno buraz. :)
Ma ovo dobro dodje vecim serverima kao sto je i SA uradila, ionako im je prevelik spam u obicnom chatu pa ovo dobro dodje.

Super si ovo objasnio, pohvale :D
Big Respect to: Captain Foux, Muma420, Hrustanovic & Basovski



gj
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Escobar:) poslato Novembar 12, 2017, 21:30:22 POSLE PODNE
Citat: Muma420 poslato Novembar 12, 2017, 21:21:52 POSLE PODNE
ViÅ¡e gotivim obični chat, lakÅ¡e ga pratiti nego gore dole gledati u TD pa chat, kako god lijepo uraÄ'eno i objaÅ¡njeno buraz. :)
Ma ovo dobro dodje vecim serverima kao sto je i SA uradila, ionako im je prevelik spam u obicnom chatu pa ovo dobro dodje.
Lijepo je ono, ja samo kažem da ne gotivim ovo i tjt, npr ovo je dobro ako imaš SPEC TEAM na serveru pa da im izbacuje tu, a ne u chat. :D

#A.J.

Citat: Muma420 poslato Novembar 12, 2017, 21:21:52 POSLE PODNE
ViÅ¡e gotivim obični chat, lakÅ¡e ga pratiti nego gore dole gledati u TD pa chat, kako god lijepo uraÄ'eno i objaÅ¡njeno buraz. :)

Hvala svima.

Citat: Muma420 poslato Novembar 12, 2017, 21:21:52 POSLE PODNE
ViÅ¡e gotivim obični chat, lakÅ¡e ga pratiti nego gore dole gledati u TD pa chat, kako god lijepo uraÄ'eno i objaÅ¡njeno buraz. :)

TakoÄ'er i ja to viÅ¡e volim, ovo je traženo da odradim, jer je tad Jamaica brojala po 300-400 igraca i spamm je velik, pogotovu na tom modu vidi se i kad se admin/supp porta (sto je glupost, tj bolje da se to moze iskljucivat) i bukvalno ne mozes upratit chat pa sam to dodao, a i posto je nazalost svima danas cilj da budu kao SA (jadna SA ne moze se odvojit vise od drugih svi zeljni kopiranja ahaha), objavio sam ovo da si mogu ubacit u mod ukoliko vec to toliko zele.

Vec sam objavio @Muma420 lock
{ 'HTML, PHP, CSS, JAVASCRIPT, PAWN, C#' }

while(alive) code;