PARTNERI:

* Marketing

-UPOZORENJE-

Samo registrovani članovi mogu da vide/koriste forum u celini.
Prijavite se ili registrujte nalog na Balkan SA-MP forumu.

Autor Tema: [Info] Rasprava  (Pročitano 8435 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže // xunder

Odg: Rasprava
« Odgovor #225 poslato: Jun 10, 2019, 14:46:22 posle podne »
Evo ja npr  ne znam  da koristim native, ako nekog ne mrzi da objasni ukratko :D

Pawn nativne funkcije su tipa printf print numarg fopen itd
A SAMP nativne funkcije su one koje dobijas u a_samp paketu tipa SendClientMessage ShowPlayerDialog itd.

Korisnici koji su se zahvalili: Mister Naithan

Van mreže c0x

« Odgovor #226 poslato: Jun 10, 2019, 22:35:00 posle podne »
Pawn nativne funkcije su tipa printf print numarg fopen itd
A SAMP nativne funkcije su one koje dobijas u a_samp paketu tipa SendClientMessage ShowPlayerDialog itd.
Hvala.. :)
Respect: [email protected] - Basovski - Xunder
"Nista nije tako lose, da ne moze biti gore."

Na mreži Fqris

« Odgovor #227 poslato: Jun 11, 2019, 20:27:46 posle podne »
Koja je razlika izmedju CreateObject/CreateDynamicObject/CreateDynamicObjectEx ???
Aj neka neko objasni :D

Van mreže daddy.

« Odgovor #228 poslato: Jun 11, 2019, 20:31:49 posle podne »
Koja je razlika izmedju CreateObject/CreateDynamicObject/CreateDynamicObjectEx ???
Aj neka neko objasni :D
koliko znam, CreateDynamicObject omogućava da se prikaže / učita veći broj objekata koje SAMP podržava
Čini mi se da takošer radi i sa streamerom, dok CreateObject ne. Međutim, po mom iskustvu, objekti pod CreateDynamicObject se malo sporije učitavaju. Ispravite me ako griješim.

Van mreže jerenic34

« Odgovor #229 poslato: Jun 11, 2019, 20:42:04 posle podne »
evo, editujem ti ja neki gamemod i izvalim da je pola poruka odradjeno u 'va_SendClientMessage'..
u cemu je razlika? ima li to nekakve veze sa 'YSI' include-om?  :)

Na mreži mumitza.

• Ne treba vjerovati ljudima s kojima smo se tek sprijateljili, a koji pokazuju da smo im draži od njihovih starih prijatelja – tako će se ponašati i s nama kada steknu nove prijatelje.
  • Godfather
  • *
  • Broj zahvalnica: 455
  • we create our own demons.
    • YouTube Channel
« Odgovor #230 poslato: Jun 11, 2019, 20:58:34 posle podne »
evo, editujem ti ja neki gamemod i izvalim da je pola poruka odradjeno u 'va_SendClientMessage'..
u cemu je razlika? ima li to nekakve veze sa 'YSI' include-om?  :)
yap, y_va

ne moraš da formatiraš tipa

new string[144];
format(string, sizeof(string), "nesto bla bla bla %s %d %f", nesto, nesto1, nesto2);
SendClientMessage(playerid, -1, string);

nego možeš va_SendClientMessage(playerid, -1,  "nesto bla bla bla %s %d %f", nesto, nesto1, nesto2); i tako za scmtoall gametext samo dodaš va_ ispred i u "); dodaš ", ostali_parametri); i još svašta koliko se sjećam

ne znam da li imaš još sporednih funkcija, nisam nikad puno istraživao ysi već samo ako naletim na šta da vidim pa ako mi je potrebno krenem koristit xd :-[

al' imaš mnogo mnogo korisnih stvari tipa y_hooks y_bit y_iterate etc pogotovo u 4.0, može se mnogo jak i brz mod uraditi uz ysi

Na mreži Fqris

« Odgovor #231 poslato: Jun 11, 2019, 21:42:36 posle podne »
koliko znam, CreateDynamicObject omogućava da se prikaže / učita veći broj objekata koje SAMP podržava
Čini mi se da takošer radi i sa streamerom, dok CreateObject ne. Međutim, po mom iskustvu, objekti pod CreateDynamicObject se malo sporije učitavaju. Ispravite me ako griješim.

Hvala, a zanima me jos zasto neki koriste zcmd, a ne ycmd proces komandi... Znam da je zbog brzine, ali ta je brzina skroz zanemarljiva.. u pitanju su milisekunde.. jel samo to ili ima jos nesto ?

Na mreži mumitza.

• Ne treba vjerovati ljudima s kojima smo se tek sprijateljili, a koji pokazuju da smo im draži od njihovih starih prijatelja – tako će se ponašati i s nama kada steknu nove prijatelje.
  • Godfather
  • *
    • YouTube Channel
« Odgovor #232 poslato: Jun 11, 2019, 22:27:11 posle podne »
Hvala, a zanima me jos zasto neki koriste zcmd, a ne ycmd proces komandi... Znam da je zbog brzine, ali ta je brzina skroz zanemarljiva.. u pitanju su milisekunde.. jel samo to ili ima jos nesto ?
ja ne kontam što ljudi koriste zcmd a imaju jebeni YSI.. još ako znaš kako možeš CMDs da uradiš dobro sa y_groups npr uff kakvih olakšanja možeš uraditi

Van mreže (っ◔◡◔)っ ♥ bunta ♥

« Odgovor #233 poslato: Jun 12, 2019, 13:18:15 posle podne »
Bukvalno YSI postoji u 99% modova koje sam otvorio, ali ipak retko ko koristi ycmd i ako je brzi od zcmd, ja konkretno koristim uvek pawncmd
Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr

Na mreži mumitza.

• Godfather
  • *
    • YouTube Channel
« Odgovor #234 poslato: Jun 14, 2019, 22:41:13 posle podne »
Bukvalno YSI postoji u 99% modova koje sam otvorio, ali ipak retko ko koristi ycmd i ako je brzi od zcmd, ja konkretno koristim uvek pawncmd

a jebiga nisam ni ja razmisljao u pocetku kao i oni hahahaha a nije ni rijec u brzini, to je 30ak ms razlike koje čovjek ne može ni da primjeti

Van mreže (っ◔◡◔)っ ♥ bunta ♥

« Odgovor #235 poslato: Jun 15, 2019, 11:08:52 pre podne »
a jebiga nisam ni ja razmisljao u pocetku kao i oni hahahaha a nije ni rijec u brzini, to je 30ak ms razlike koje čovjek ne može ni da primjeti
Pa krenuo sam zbog brzine[koja se ne primecuje[i zato sto su me isprozivali za zcmd] xD, zadrzao se zbog flagova xd, i ako je mozda lakse sa y_groups i ycmd
Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr

Van mreže Kleo

« Odgovor #236 poslato: Jun 23, 2019, 10:44:16 pre podne »
Ovako interesuje me da li steti skripti ili otezava npr ako stavim string[256] a treba sta ja znam 70 80 i sl.?
  Nije sivo nego crno do kraja!
Napravićemo pakao da bi živjeli raj!

Van mreže ShomyJedinka

« Odgovor #237 poslato: Jun 23, 2019, 10:46:20 pre podne »
Ovako interesuje me da li steti skripti ili otezava npr ako stavim string[256] a treba sta ja znam 70 80 i sl.?
Yes
• RADOVI •

Ne moze sve stati hoho

• FACEBOOK •

Klikni me !

Kazu da vreme sve leci, a vremenom samo se stvari zaborave

Na mreži mumitza.

• Godfather
  • *
    • YouTube Channel
« Odgovor #238 poslato: Jun 23, 2019, 15:04:04 posle podne »
koristiš string koji ti treba, a ne da rokneš i viška ajde 20-30 al 150 pff npr ta tvoja poruka što citiram je 111 char + 1 znaci 112 al otprilike bi mogao 128, najbolje sublime koristi i samo selektuješ i ono ti automatski counta koliko imaš i još izračunaš koliko će biti za parametre u formatiranju npr ime igrača je MAX_PLAYER_NAME tj 24 i još neki k tipa skin id može biti 3 broja i samo dodaš [112+24+3];

Na mreži 002

« Odgovor #239 poslato: Jun 23, 2019, 16:48:44 posle podne »
Sta radi
Pawno Code: [Izaberi]
Streamer_VisibleItems
Da li je to dobro ili lose ili sta vec  :P
Јер када брод тоне увек прво пале мишеви,
а капетани искусни, на друге ће мислити.