[TuT] Simple Bank Robbery System / Jednostavan Sistem Pljačke Banke

Započeo Muma, Avgust 23, 2016, 14:02:14 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Simple Bank Robbery System / Jednostavan sistem pljačke banke


Pozdrav svim članovima foruma, danas ću vam samo prevesti 1. sistem pljačke banke.






[pawn]#include <a_samp>
#include <zcmd>

#define COLOR_WHITE 0xFFFFFFAA

//Function forwarding
/* Prvo moramo ispisati funkcije koje ćemo koristiti dalje u skripti */
forward robtimer(playerid);
forward waittimer();

//Variables
/* Dodajemo nove varijable da utvrdimo da li se može banka pljačkati ili ne. */
new robpossible;

public OnFilterScriptInit()
{
   /* Kada postavite 'robpossible' na 1, to znači da će moći pljačkati odmah nakon Å¡to se uloguje na server. */
   robpossible = 1;
   return 1;
}

//Command(s)
CMD:robbank(playerid, params[])
{
   if(robpossible == 1) //Ako je varijabla na 1 da nastavi sa pljačkanjem.
   {
      if(IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 3.0, 2309.1899,-8.4444,26.7422)) //Ovdje postavljate koordinate odakle će se moći pljačkati banka
      {
          robpossible = 0; // Ako smo krenuli sa pljačkom, postavljamo da se trenutno ne može pljačkati
          SetTimer("waittimer", 300000, false); //Trenutno je 5 min, vi promijenite na broj koji vi želite ( 1 sekunda = 1000 )
          /* Postavili smo tajmer od 5 minuta kada će se banka moći ponovo pljačkati */
          SetTimer("robtimer", 60000, false);
          /* Pokrenuli smo joÅ¡ jedan tajmer koji će nam za 1 minut dati novac od pljačkanja banke */
          /* Vi dodajte funkciju koja će obavijestiti policiju. */
          SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Počeli ste sa pljačkom banke, policija je obavijeÅ¡tena.");
            SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Morate ostati na mjestu pljačkanja banke sledećih 30 sekundi kako bi dobili novac.");
       }
   } else {
       SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Trenutno nije moguće pljačkati banku!");
   }
   return 1;
}

//Functions
public robtimer(playerid)
{
   new string[128]; // Novi string za poruke koje se pokazuju kasnije.
    new cash = random(200000);
   GivePlayerMoney(playerid, cash);
   /* Sa funkcijom "new cash = random(200000); & GivePlayerMoney(playerid, cash);" skripta daje igraču random svotu novca koja maksimalno može iznostiti 200.000$ (Možete to promijeniti..) */
    // Ovdje koristimo string iznad koji prikazuje igraču koliko je opljačkao novca iz banke.
   format(string, sizeof(string), "UspjeÅ¡no si opljačkao %d$ iz banke!", cash);
   SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, string);
}

public waittimer()
{
   robpossible = 1; // Sa ovim pravimo da je banka ponovo na raspolaganju za pljačku i Å¡aljemo poruku svim igračima.
   SendClientMessageToAll(COLOR_WHITE, "Banka je ponovo na raspolaganju za pljačku!");
}[/pawn]






Kao što sam već naveo, ja samo prevodim ovaj tutorijal kako jeste napisan. Pa ako ima greški u skripti ili prijevodu, pišite, ispraviti ću. :)

A sto ce biti ako pljackam banku i izbaci me sa servera ili me netko ubije ? Treba poradit jos :D

Citat: Mate poslato Avgust 23, 2016, 15:02:29 POSLE PODNE
A sto ce biti ako pljackam banku i izbaci me sa servera ili me netko ubije ? Treba poradit jos :D
Ovo je neka osnova,ostalo bi trebao sam doraditi.

Citat: Maxwellâ,,¢ poslato Avgust 23, 2016, 15:03:47 POSLE PODNE
Citat: Mate poslato Avgust 23, 2016, 15:02:29 POSLE PODNE
A sto ce biti ako pljackam banku i izbaci me sa servera ili me netko ubije ? Treba poradit jos :D
Ovo je neka osnova,ostalo bi trebao sam doraditi.

Ja sam za sebe poradio,ali ipak treba bit i ovdje da bude ono "Osnovno"


Mogo si ovo detaljnije objasniti posto pocetnici nece shvatiti al ok  :D
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!




Po meni bi ovo trebalo ići ovdje: http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=4245.0


"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."



Odlicno  :D
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.