Kako sebi dati Vlasnika i popraviti Bug sa /rcon komandom!

Započeo Lukiii, Februar 28, 2018, 18:43:42 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav,Danas cu vam pokazati kako sebi dati vlasnika i kako resiti problem odnosno bug sa /rcon login komandom
KORACI:
1.Pa da krenemo,Za pocetak prvo sto treba da ima te jeste ''NotPad++'' to je program slicno kao NotPad(Download Link: https://notepad-plus-plus.org/download/v7.5.5.html)
2.Kada ste usli u NotPad++ za pocetak ne diraj te nista.
3.Idi te do moda koji ste skinuli u ovom mom slucaju Balkan Extazy Mod
4.Kada ste otvorili WinRar file odnosno folder sa modom odmah ispod ''SAMP Server'' pise ''server.cfg''
5.U NotPad-u++ idi te na open i nadji te server.cfg
6.I kada vam se to otvorilo pisace vam sve vezao za server i detaiji kao na primer Ime servera i RCON Login sifra u mom slucaju bice 123,Naravno vi mozete kako god zelite sto teze to boije!!!
7.Sve sto treba jeste da udjete na vas server i kucate komandu /rcon login (sifra koja pise u NotPad++-u)
8.I automatski ce vam pisati
SERVER:You are logging as Admin
9.I kada ste to uradili idete komanda /postaviadmin (vas ID) i level admina Vlasnik je Admin level 6!
10.Ovako trepa ici komanda /postaviadmina 0 6
11.Nadam se da ste shvatili sta treba da uradite[/color]
-----------------------------------------------------[BUG sa RCON Login komandom]----------------------------------------------------
Retko se desava da kada kucate /rcon login 123 i kliknete enter da vam se ceo server chrasa,Naravno ne plasite ovaj bug je resiv!
KORACI:
1.Prvo kada udjete InGame i kucate /rcon login 123 iznenada vam chras server
2.Idi te u program koji se zove ''Pawno'' za ovaj program morate da skinete server sa PAWN Compile(Link: https://www.sa-mp.com/download.php)
3.Kada ste skinuli samo udji te u folder ''Pawno'' i nemoj te da ulaiz te u ostale programe nego samo u program ''pawno''
4.Idi te na open i idite mod koji vam je tu
5.Idi te do rcon login dela u kome se nalaze sve sifre
6.I pisace vam ovako nesto [pawn]{cmd}/rcon login(sifra) <--------------Ukicaj te vasu sifru :)
I upisi te {OnPlayerMessage}[/pawn]
7.I kada udjete IG sve ce biti u redu

Nadam se da ste uzivali i izcitali ovaj TUT i nadam se da vam je bar malo pomoga
BUMP!OVO JE SAMO ZA POCETNIKE NE ZA PRO SKRIPTERE ONI TO ZNAJU VEC!!!
]


Dobro je
Respect to Muma187, Sivir, Ino420, Tosic, Shomy Script, σgí, [CG]Johnny, [WG]Danny
Alfa Gaming Community Owner & Skripter
Alfa Gaming mod edit:100%

Zasto notepad++ kad server.cfg moze i u notepadu da se edituje
Nije u svakom modu isto, ne podrzava svaki mod postavljanje admina preko rcona.
Trud 2/10

"I choose to have faith, because without that, I have nothing."


Koliko se ja secam server se nece crashovati ako pogresis /rcon login sifru.
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..


Po meni neznam sta je ovde objasnjeno jer kada pogresis niti ce kresati niti nis vrv si radio neku skriptu ili je nesto bilo sjebano pa ti kresa ali veruj mi ako je sve uredu onda normalno da srw nece kresati

Citat: σgí poslato Februar 28, 2018, 19:58:58 POSLE PODNE
Zasto notepad++ kad server.cfg moze i u notepadu da se edituje
Nije u svakom modu isto, ne podrzava svaki mod postavljanje admina preko rcona.
Trud 2/10
Uvek radim u notpadu++,Ne razumem ja tu uvek radimi i srver.dfg ne znaci da mora u drugom programu
]

Citat: Raptorâ,,¢ poslato Februar 28, 2018, 20:20:47 POSLE PODNE
Koliko se ja secam server se nece crashovati ako pogresis /rcon login sifru.
Mislio sam oko skripte da je zeznuto,Naravno da nece da kresa ako pogresis rcon login password
]

Citat: TONY x poslato Mart 01, 2018, 10:57:34 PRE PODNE
Po meni neznam sta je ovde objasnjeno jer kada pogresis niti ce kresati niti nis vrv si radio neku skriptu ili je nesto bilo sjebano pa ti kresa ali veruj mi ako je sve uredu onda normalno da srw nece kresati
Milsio sam na bug a ne ako pogresis,Naravno da server nece da se kresa ako pogresis rcon lozinku,Za to i pricam zako su sjebali nesto u skripti da poprave
]

Citat: Scripter|LuKKaKu poslato Februar 28, 2018, 18:43:42 POSLE PODNE
Pozdrav,Danas cu vam pokazati kako sebi dati vlasnika i kako resiti problem odnosno bug sa /rcon login komandom
KORACI:
1.Pa da krenemo,Za pocetak prvo sto treba da ima te jeste ''NotPad++'' to je program slicno kao NotPad(Download Link: https://notepad-plus-plus.org/download/v7.5.5.html)
2.Kada ste usli u NotPad++ za pocetak ne diraj te nista.
3.Idi te do moda koji ste skinuli u ovom mom slucaju Balkan Extazy Mod
4.Kada ste otvorili WinRar file odnosno folder sa modom odmah ispod ''SAMP Server'' pise ''server.cfg''
5.U NotPad-u++ idi te na open i nadji te server.cfg
6.I kada vam se to otvorilo pisace vam sve vezao za server i detaiji kao na primer Ime servera i RCON Login sifra u mom slucaju bice 123,Naravno vi mozete kako god zelite sto teze to boije!!!
7.Sve sto treba jeste da udjete na vas server i kucate komandu /rcon login (sifra koja pise u NotPad++-u)
8.I automatski ce vam pisati
SERVER:You are logging as Admin
9.I kada ste to uradili idete komanda /postaviadmin (vas ID) i level admina Vlasnik je Admin level 6!
10.Ovako trepa ici komanda /postaviadmina 0 6
11.Nadam se da ste shvatili sta treba da uradite[/color]
-----------------------------------------------------[BUG sa RCON Login komandom]----------------------------------------------------
Retko se desava da kada kucate /rcon login 123 i kliknete enter da vam se ceo server chrasa,Naravno ne plasite ovaj bug je resiv!
KORACI:
1.Prvo kada udjete InGame i kucate /rcon login 123 iznenada vam chras server
2.Idi te u program koji se zove ''Pawno'' za ovaj program morate da skinete server sa PAWN Compile(Link: https://www.sa-mp.com/download.php)
3.Kada ste skinuli samo udji te u folder ''Pawno'' i nemoj te da ulaiz te u ostale programe nego samo u program ''pawno''
4.Idi te na open i idite mod koji vam je tu
5.Idi te do rcon login dela u kome se nalaze sve sifre
6.I pisace vam ovako nesto [pawn]{cmd}/rcon login(sifra) <--------------Ukicaj te vasu sifru :)
I upisi te {OnPlayerMessage}[/pawn]
7.I kada udjete IG sve ce biti u redu

Nadam se da ste uzivali i izcitali ovaj TUT i nadam se da vam je bar malo pomoga
BUMP!OVO JE SAMO ZA POCETNIKE NE ZA PRO SKRIPTERE ONI TO ZNAJU VEC!!!
Mozes li mi pomoci tj rec sto meni nece da kompila skriptu ..
Da ti pojasnim vec kompilovana skripta ja odem da je ponovo kompilam znaci nista edit nisam uvek mi izbaci neki error .. naj ceseci je streamer

Citat: ThoR poslato Mart 12, 2018, 23:17:37 POSLE PODNE
Mozes li mi pomoci tj rec sto meni nece da kompila skriptu ..
Da ti pojasnim vec kompilovana skripta ja odem da je ponovo kompilam znaci nista edit nisam uvek mi izbaci neki error .. naj ceseci je streamer
Magicna kugla mi kaze da si prekopirao samo ovo u pawno i to bas ovako {cmd}/rcon login(sifra) <--------------Ukicaj te vasu sifru :)
I upisi te {OnPlayerMessage}
samim tim je logicno da ti nece


Nije na svakom modu isto na novijim modovima ima rcon login provjera koja te banuje ili kika ako se logiras na rcon a nisi vlasnik u skripti. 2/10
Third-party Pawn Developer