Vozilo u VW-u

Započeo M!chaeL, Jul 17, 2018, 02:23:26 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Kako da stavim vozilo u vw? tj napravio sam sys garaze ali su u vwu i kada udjem u nju ne geta vozilo, samo mene
Dio skripte: [pawn]   if(newkeys & KEY_NO)
   if(IsPlayerInRangeOfPoint(playerid,2, 1249.0554,-802.7807,84.1406))//ORG GARAZA ULAZ 1 BDT
   {
      if(PlayerInfo[playerid][pClan] == 3 || PlayerInfo[playerid][pLider] == 3)
      {
         SetPlayerPos(playerid,2523.2058,-1543.0560,2023.5754);
         SetPlayerVirtualWorld(playerid, 1);
         //format(string, sizeof(string), "* %s ulazi u BDT garazu.", GetName(playerid));
      }
      else return SCM(playerid,-1, ""PLAVA"[BDT] "BELA"Samo clanovi BDT-a!");
   }[/pawn]
Inc dole ima za jos organizacija, ovo je samo primer kako sam odradio za jednu org...
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [ code ]vaš odgovor[ /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): link slike

Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..


Napravis tipa da kad napravis garazu u nju ti seta poseban VW za nju tipa "garazVW" i kada onda neku udje u garazu napravis da mu seta virutalni world te garaze nesto ovako

[pawn]
SetPlayerVirtualWorld(playerid, tvoj_enum_za_garaze[garazVW]);
[/pawn]

Napravi da kad udjes u garazu da ti seta vozilu
[pawn]
SetVehicleVirtualWorld(GetPlayerVehicleID(playerid),  garazVW);
[/pawn]

EDIT: Ovo gore prvo za VW za garazu trebas dodati u enum za nju "garazVW" ili kako ti vec definisano

Citat: omcho poslato Jul 17, 2018, 06:45:51 PRE PODNE
Napravis tipa da kad napravis garazu u nju ti seta poseban VW za nju tipa "garazVW" i kada onda neku udje u garazu napravis da mu seta virutalni world te garaze nesto ovako

[pawn]
SetPlayerVirtualWorld(playerid, tvoj_enum_za_garaze[garazVW]);
[/pawn]

Napravi da kad udjes u garazu da ti seta vozilu
[pawn]
SetVehicleVirtualWorld(GetPlayerVehicleID(playerid),  garazVW);
[/pawn]

EDIT: Ovo gore prvo za VW za garazu trebas dodati u enum za nju "garazVW" ili kako ti vec definisano
Problem je sto je garaza napravljena na fazon da joj ne treba niti enum niti ista i onda nemam ideju kako da je napravim, posto ja sam samo stavio kada klikne "n" proveri da li je na poziciji x,y,z ako nije nis se ne desi ako jeste seta ga na poziciju x,y,z i seta mu vw i proveru da li je lik u toj org u cijoj je garazi probao uci(inc garaza je za org)