Kako analizirati CRASHDUMP - Opcode Tutorial

Započeo YukiNatsu, Novembar 17, 2018, 19:37:36 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kako analizirati CRASH - Opcode Tutorial


Pozdrav svima, moj dobri drug vecina Vas ga zna je danas imao problem oko kreiranja vozila ( Crashalo je igraca i server kada se spawna )...
Pokusavao je dosta toga, nije znao do cega je prvo bilo pa je brisao mape i sve ( tako ceo dan jer nije znao do cega je, i tek mi se danas javio da je nasao do cega je... ) , i tek kada je izbrisao autobus vozila mu je proradilo...
Kada me je pitao do cega je, rekao sam da mi posalje crash log:
KLIKNI ME
Vidite problem ovde?
Naravno da ne vidite ( cast izuzecima )...
Pola danasjih ljudi koji Vam zele pomoci i traze od vas crash log, samo blenu u njega jer nemaju pojma o cemu se radi tu...
Ajmo na objasnjenje :)
OPCODE
Sta je OPCODE?
Opcode definise OPREACIJU koju treba izvrsiti ( sr wikipedia )...
No mi nismo zbog toga tu, ne morate znati sta je op code da bi ste mogli da vidite do cega je problem, vratimo se nazad na onaj pastebin link od gore...
Idite na ovaj deo:
SCM Op: 0x247, lDbg: 0 LastRendObj: 0
^ 3 Linije pred kraj ^
Sada vidite ovo 0x247, to je OPCODE, i budala bi shvatila sta znaci ako je procitala ovo sto sam napisao, ne treba ulaziti u detalje...
Kako videti sta ovaj Opcode oznacava?
Mora da je veoma tesko, sigurno si se mucio 2 sata u IDA Toolu i vrsljao po samp-server.exe-u ?
Naravno da NE, postoji ovaj sajt za pretragu opcode-ova u GTA igricama:
CLICK ME


GTAG OpcodeDB


OVDE JE POTREBNO DA KLIKNETE NA OPCODE DB DA BI STE PRISTUPILI OPCODE DATA BAZI



UNESITE OPCODE I PRETRAZITE GA U DATA BAZI



KADA NADJE VAS OPCODE, OVDE VEC IMATE NESTO STO VAM MOZE POMOCI, NO AJMO U DETALJE



OVDE VEC VIDITE ( A VIDELI STE I NA PROSLOJ ) DA JE DOSLO DO GRESKE PRI UCITAVANJU MODELA



Cestitam, sada ste se resili 70% posla jos samo da analizirate Vas kod polako i da vidite zasto nece da ucita model, probajte npr iz AddStaticVehicleEx da prebacite u CreateVehicle ili probate drugi model i slicno :)
Na primer AddStaticVehicleEx moze biti kreiran samo na OnGameModeInit a Vi ste ga stavili pod OnPlayerSpawn i slicno... :)
Poslednja Izmena: Novembar 17, 2018, 19:41:30 POSLE PODNE od YukiNatsu
TIRED & RETIRED
Web Design, PAWN [CS 1.6 Only, samp smorio jbg razbu], C++, C#, C, PYTHON, JS, JAVA, PHP, SQL
^Za sve gore navedene programske jezike posedujem SERTIFIKAT (osim iz PAWN)^

Svaka cast na ulozenom vremenu i trudu!
Poslednja Izmena: Novembar 17, 2018, 21:24:15 POSLE PODNE od Mr.Bean
Es ist nicht alles Gold, was glänzt


Citat: Mr.Bean poslato Novembar 17, 2018, 21:21:15 POSLE PODNE
Svaka cast na ulozenom vremenu i trudu!
Citat: #salvatore poslato Novembar 17, 2018, 21:27:41 POSLE PODNE
Nije lose, pohvale za trud :D
Hvala ! <3

Inace sam zalepio temu i sad ko god udje u ovaj pdf na vrhu gore stoji tema,ja kada sam krenuo da skriptam imao sam slican problem i nisam znao kako da resim.
Poslednja Izmena: Novembar 17, 2018, 21:37:50 POSLE PODNE od Mr.Bean
TIRED & RETIRED
Web Design, PAWN [CS 1.6 Only, samp smorio jbg razbu], C++, C#, C, PYTHON, JS, JAVA, PHP, SQL
^Za sve gore navedene programske jezike posedujem SERTIFIKAT (osim iz PAWN)^