y_inline & y_dialog (dialog response unutar callbacka)

Započeo Osamu Dazai, Avgust 19, 2019, 23:33:13 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

- y_inline & y_dialog -


Å ta je y_dialog?
y_dialog je još jedna fensi integracija od strane YSI paketa.
Odmah da Vam kažem ukoliko niste ozbiljni i ne želite ceo GM prebaciti u y_dialog nemojte ni čitati dalje ovaj tutorial.
y_dialog ne koristi IDove za dialoge već ih sam generiše i temporary su pa mislim da može doći do sudaranja sa klasičnim dialozima.

Å ta je y_inline?
Ne znam baÅ¡ definiciju za  y_inline ali ja bih to ovako opisao:
Na primer u ovom slučaju imamo DIALOG, dialogov response mora ići unutar OnDialogResponse;
Ali uz pomoć inline funkcije, response dialog možete staviti odmah u callback u kom je ShowPlayerDialog pozvan (i.e OnPlayerConnect)




- example UwU -

[pawn]#include <YSI\y_inline>
#include <YSI\y_dialog>

public OnPlayerConnect(playerid)
{
   inline Answer(id, dialogid, response, listitem, string:inputtext[])
   {
      #pragma unused id, dialogid, listitem, inputtext
      /* zaÅ¡to id uopÅ¡te postoji?
         Zamislite da imate komandu /fixveh i sada želite da unutar komande playerid ponudi id-u popravku, vi odmah unutar te komande možete uraditi inline funkciju za id-a i ako je playerid izvrÅ¡io komandu.
      */
      if(!response)
      {
         new playerName[MAX_PLAYER_NAME];
         GetPlayerName(playerid, playerName, MAX_PLAYER_NAME);
         printf("[dibagBalkanski] %s je odbio dialog, banujem govedo.", playerName);
         Ban(playerid);
         return 1;
      }
      if(response) // Nepotrebno al ostala navika jebajga
      {
         SendClientMessage(playerid, -1, "Hvala Vam Å¡to ste stisnuli \"Da\"!");
      }
   }
   Dialog_ShowCallback(playerid, using inline Answer, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Da li želite da se ulogujete?", "Pritisnite \"Da\" ako želite a \"Ne\" ako ne želite.", "Da", "Ne");
   return 1;
}[/pawn]

Nema potrebe ništa objašnjivati, sve vam je jasno kada pročitate kod par puta (iskreno dovoljno je jednom), ali ako nešto nije jasno - pitajte :D
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.


My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Veoma korisno zbog preglednosti svaka cast :)

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: ʙᴜɴᴛᴀ ꜰᴜᴊɪᴡᴀʀᴀ poslato Avgust 20, 2019, 10:57:53 PRE PODNE
Veoma korisno zbog preglednosti svaka cast :)

ma i brzo je, ja komplet reg log u 1 callbacku napravio xd

msm da je čak neko napravio timere sa inlineom, nisam siguran ko mada vidio sam negdje

Citat: mumitza. poslato Avgust 20, 2019, 12:42:58 POSLE PODNE
ma i brzo je, ja komplet reg log u 1 callbacku napravio xd

msm da je čak neko napravio timere sa inlineom, nisam siguran ko mada vidio sam negdje
Znadem i to :P
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Koristan include ne moram 15 min traziti ondialogresponse jos je i brzi

Citat: 002 poslato Avgust 20, 2019, 15:59:50 POSLE PODNE
Koristan include ne moram 15 min traziti ondialogresponse jos je i brzi
Of course bebs
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: imnaithan poslato Avgust 21, 2019, 00:58:52 PRE PODNE
Gledam ovo i isto se osecam kao neko ko bi uzeo da radi muziku bez ikakvog znanja... Valjda zato nisam skripter niti se bavim time , ako kazu svi da je dobro , slazem se i ja  8)




Give Honor To The One Who Deserve It






Bump
"Everybody talks and everybody listens, but somehow its always the truth that comes up missing"

Citat: Wizzard1 poslato Avgust 31, 2023, 00:17:13 PRE PODNE
koje ti znanje imas?