[Pomoc]Offline dodavanje

Započeo Maxwellâ„¢, Jul 24, 2016, 03:33:48 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:gta rp edit
Detaljan opis problema:Pravim neaktivnost za vozila i zelim da kada igrac udje a prodata mu je imovina da mu postavi varijablu za kljuceve kola da su prodata.Sve to lepo radi samo ne znam kako da napravim da kada je offline mu postavlja pNeaktivnost na +1 svakih sat vremena.Hvala
Dio skripte:/
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):/

Zasto bi tako nesto radio kada mozes na mnogo jednostavniji nacin to da uradis :D Recimo definises kada igrac udje na server proveris mu kljuc vozila i postavis uslov da ukoliko ime vlasnika od tog vozila nije od tog igraca skines igracu sa statsa kljuc i resio si problem :D

Ne znam kako bih to mogao da uradim.Varijable su mi za ime vlasnika cOwner ali ne znam kako da proveri da li je njegovo ime

Jednostavno je ovako postavis uslov.
[pawn]if (!strcmp(CarInfo[carid][cOwner], GetName(playerid), true) == 0)[/pawn]

I onda samo definises sta da se desi odnosno sredis to skidanje kljuca iz stats-a.

Izbacuje mi warning
[pawn] warning 213: tag mismatch[/pawn]

Ovo je pod onplayerlogin:
[pawn]      if(PI[playerid][pPcarkey] != 9999)
        {
       for(new i = 0; i < sizeof(CarInfo); i++)
       {
            new playername[MAX_PLAYER_NAME];
       GetPlayerName(playerid, playername, sizeof(playername));
      if(!strcmp(CarInfo[cOwner], GetName(playerid), true) == 0)
       {
      PI[playerid][pPcarkey] = 9999;
       SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Vase vozilo na slotu1 je prodato zbog neaktivnosti ! ");
      }
      }
      }[/pawn]

Moja greska ako tako radis dobijas taj warning uradi ovako.

if (strcmp(CarInfo[PlayerInfo[playerid][pPcarkey]][cOwner], GetName(playerid), true) == 0) { }
else
{
// Brisanje kljuca
}


Takodje nema potrebe da prolazis kroz sva vozila kada imas varijablu na kojoj je ID vozila zapisan eto uradio sam ti gore u primeru.

Hvala radi,jel mi mozes pomoci samo kako mogu da nastavim za pPcarkey2 i pPcarkey3 a da ne stavljam opet proveru

Pa sta je tu tesko uradis isto kao i za ovo samo promenis ime varijable pPcarkey


if (strcmp(CarInfo[PlayerInfo[playerid][pPcarkey]][cOwner], GetName(playerid), true) == 0) { }
else
{
// Brisanje kljuca
}


Fora, nije pogresno al bi bilo bolje da zna kako koristiti f-ju :D

if (strcmp(GetName(playerid), CarInfo[PlayerInfo[playerid][pPcarkey]][cOwner])
{
//brise :D
}


0 if strings match each other on given length;
1 o r -1 if some character do not match: