Izbaciti STOCK iz vaseg gamemoda

Započeo Unkovic, Avgust 07, 2018, 21:17:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: Paul Castellano poslato Avgust 09, 2018, 11:33:37 PRE PODNE
6 stranica tutorijala...Netko bi rekao da piše nešto pametno u ovih 6 stranica(inače ovo je već sada 2 najpopularnija tema po broju postova na Tutorijalima od nastanka foruma.) kad ono..samo prepucavanja

#bezUvreda :D

Citat: Paul Castellano poslato Avgust 09, 2018, 11:33:37 PRE PODNE
6 stranica tutorijala...Netko bi rekao da piše nešto pametno u ovih 6 stranica(inače ovo je već sada 2 najpopularnija tema po broju postova na Tutorijalima od nastanka foruma.) kad ono..samo prepucavanja

Ovim postom osigurano prvo mesto po odgovorima :)

"I choose to have faith, because without that, I have nothing."


Citat: ᴢɪᴠᴋᴏᴠɪá´,, poslato Avgust 08, 2018, 23:39:29 POSLE PODNE
Vidite ovako, da sam ja gledao sta o meni balkanci misle i sta pisu za mene, nikada ne bih dogurao dokle jesam, nikada ne bih radio to sto radim, nikada ne bih znao ni front ni back end, a ni software. Sve uvek sam sam ucio i sam gledao. Jedinog od programera na ovom forumu koga respectujem je Ino jer decko zna znanje i tu mu ne moze prici niko, jer svi radite zatucano i jebete se sa istim forama godinama u nazad.
Od kako sam na ovom sampu od 11-te u vec nekom radu skripte mape ucenje uvek se vrte isti kurci. Ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio al' je tako sta mogu,
Ino idol moj ima vec jedno po godine/godinu ! Mzd ima par ljudi bi koje bi mogao respect pored njega al to nije tema da ne nabrajam! :P

Citat: Paul Castellano poslato Avgust 09, 2018, 11:33:37 PRE PODNE
6 stranica tutorijala...Netko bi rekao da piše nešto pametno u ovih 6 stranica(inače ovo je već sada 2 najpopularnija tema po broju postova na Tutorijalima od nastanka foruma.) kad ono..samo prepucavanja
Popisa se po raji u 2 recenice :D

@tema ja nekad namjerno funkciju (a planiram) koju ne koristim ostavim u plain a ne stavim stock da mi izbacuje warning da me podsjeti na to XD
A poprilicno mi je vecina plain a ne stock funkcija

( ENORMOUS RESPECT Ino420 / Xunder)
( tutorial )
> Sublime Text 3 > Atom.io
( includes & fs )
> Moving Textdraw > Daily Collect [With FS] > Custom GameText > Duel System
( gamemodes )
> Ganton Wars > Arcadius RPG > Light Matrix > Old Nation


Ajmo na 8 xD

Citat: just_Sukiii poslato Avgust 09, 2018, 19:25:37 POSLE PODNE
Ino idol moj ima vec jedno po godine/godinu ! Mzd ima par ljudi bi koje bi mogao respect pored njega al to nije tema da ne nabrajam! :P
Popisa se po raji u 2 recenice :D

@tema ja nekad namjerno funkciju (a planiram) koju ne koristim ostavim u plain a ne stavim stock da mi izbacuje warning da me podsjeti na to XD
A poprilicno mi je vecina plain a ne stock funkcija

E to ja pokusavam, da objasnim.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Vratite samo na predposlednju ili poslednju stranicu Tutorijali u vezi sampa , tu su svi veliki skripteri ''skolovani'' kako bi ih nazvao. Corelli, Vuzimir, Raplay i ostala klapa. Ovaj podforum je da se podeli misljenje sa ostalima, sta pokupis korisno na samp forumu ili naucis sam da podelis sa nasim ljduima da im skrpta bude optimizovanija ili moze im pomoci u nekim stvarima. Relaxx momci niiko ovde ne moze da zna sve. I od boljeg ima bolji!   ;)

Citat: Paul Castellano poslato Avgust 09, 2018, 11:33:37 PRE PODNE
6 stranica tutorijala...Netko bi rekao da piše nešto pametno u ovih 6 stranica(inače ovo je već sada 2 najpopularnija tema po broju postova na Tutorijalima od nastanka foruma.) kad ono..samo prepucavanja

Uzrok tome je: Kreator teme želi da se svi slože s njim i da ga svi poslušaju,a pojedinci mu se inate u stilu "E baš neću".
No kako god,ovo nije nešto što je Unkovic izmislio,ovo je nešto što je i on pročitao(i hvala bogu da jeste.) prema tome nebi trebao pisati na način da je popio svu pamet ovog svjeta(bar ja imam takav utisak čitajući...Možda sam u krivu).Ali drugi isto tako(Ciljam na Vinnya) nebi trebali pametovati i govoriti kako ovo neće koristit.Nemoj..Tko ti brani.
I ja isto kad sam pročitao ovo na globalnom forumu(prije par mjeseci) i vidio da iskusniji skripteri o tome pišu i govore da ne treba koristiti stock za funkcije i naveli kada treba koristiti stock,prema tome sam i ja poslušao iskusnije skriptere i prva reakcija mi je bila da izbrišem stockove.

Å to znači da uvijek kada neÅ¡to pametno pročitam na globalnom forumu,vidim da je to pisao iskusnij skripter i sam se uvjerim da to nije glupost i pametovanje;Ja to primjenim na svom modu i radim na taj način.Jer znam da nisam najpametnij,najiskusnij skripter isl.I smatram da bi takoÄ'er Vinny(njega uzimam za direktan primjer,i svi ostali) umjesto pametovanja(ako već želi biti skripter) trebao nekada posluÅ¡ati savjete boljih od sebe(jer će tako viÅ¡e naučiti) ,ili barem ne komentirati ako ne želi koristiti to Å¡to piÅ¡e.



stock se uglavnom koristi za funkcije za koje znam da cu koristiti, a da mi ne baca posrani warning, jer znam da cu uskoro radit sistem povezan sa time i da ih ne moram ponovo traziti/pisati, uglavnom ono sto hocu rec jeste da je do nekog personalno dal ce koristit taj stock ili ne, niko se ne moze silit, a i u ovakvim temama nace se ljudi koji ce spustiti druge i glumiti developera cjele samp platforme a.k.a. Kalcora iako im je znanje nula naspram onog sto mogu znati, i na kraju svega, ovo je ocekivana prepirka izmedju balkanskih mudrih glava.

Citat: Slade poslato Avgust 09, 2018, 21:15:01 POSLE PODNE
stock se uglavnom koristi za funkcije za koje znam da cu koristiti, a da mi ne baca posrani warning, jer znam da cu uskoro radit sistem povezan sa time i da ih ne moram ponovo traziti/pisati, uglavnom ono sto hocu rec jeste da je do nekog personalno dal ce koristit taj stock ili ne, niko se ne moze silit, a i u ovakvim temama nace se ljudi koji ce spustiti druge i glumiti developera cjele samp platforme a.k.a. Kalcora iako im je znanje nula naspram onog sto mogu znati, i na kraju svega, ovo je ocekivana prepirka izmedju balkanskih mudrih glava.

Ti tako da ti ne bude warning, a ja bas ostavim plain da mi dodje warning da me podsjeti da to trebam odradit
Poenta je da svako radi onako kako njemu odgovara i tesko da ce se naci 2 osobe koje indenticno rade  :D

( ENORMOUS RESPECT Ino420 / Xunder)
( tutorial )
> Sublime Text 3 > Atom.io
( includes & fs )
> Moving Textdraw > Daily Collect [With FS] > Custom GameText > Duel System
( gamemodes )
> Ganton Wars > Arcadius RPG > Light Matrix > Old Nation

Ipak ima smisla ovo pametovanje i svadjanje ovde, akde jos neko 2-3 reply da predjemo 100 u odgovorima, posto smo nabili najpopularniju twmu po odgovorima.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Jedino na balkanu postoji ovo.
Otvori se tema koja svima može pomoći da se poprave,da unaprijede svoje znanje iz skriptanja,da uče na svojim greškama i pogledaju malo sliku iz drugog ugla,i ne samo iz skriptanja već uopšteno ali ne.
Bolje se svadjati i pametovati (iako znate da niste u pravu) nego se potruditi malo i naučiti nešto novo.


Na oficijalnom samp forumu nisam vidio nikad ovakvu "svadju",možda griješim,možda postoji neka rasprava ali sigurno nije na ovakav način kao ovde.

:)
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK




Citat: LoOdaK poslato Avgust 12, 2018, 02:21:08 PRE PODNE
Jedino na balkanu postoji ovo.
Otvori se tema koja svima može pomoći da se poprave,da unaprijede svoje znanje iz skriptanja,da uče na svojim greškama i pogledaju malo sliku iz drugog ugla,i ne samo iz skriptanja već uopšteno ali ne.
Bolje se svadjati i pametovati (iako znate da niste u pravu) nego se potruditi malo i naučiti nešto novo.


Na oficijalnom samp forumu nisam vidio nikad ovakvu "svadju",možda griješim,možda postoji neka rasprava ali sigurno nije na ovakav način kao ovde.

:)
Ovde na balkanu ne vredi ovakve teme otvarati ili ih treba otvarati ali odmah lockati da ne moze niko na njih da odgovori,jer uvek ce biti neko (kao ja) koji ce imati drugacije misljenje nego sam autor teme,i tu ce nastati te svadje i sukobi misljenja.
Citat: Unkovic poslato Avgust 12, 2018, 00:26:33 PRE PODNE
Ipak ima smisla ovo pametovanje i svadjanje ovde, akde jos neko 2-3 reply da predjemo 100 u odgovorima, posto smo nabili najpopularniju twmu po odgovorima.
Evo upravo smo presli 100 odgovora :D


Citat: .ксундер poslato Avgust 13, 2018, 14:12:35 POSLE PODNE
static Function(...) { ... }
Naredjujem da svi tako pisu
LJEP POZDRAW!
Ej bre, i obavezno je stavit return 1; nakon koda..
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..