Meta Gaming [MG]

Započeo Lukiii, Jul 24, 2018, 17:19:37 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav,Današnji samperi često prave greske oko MG-a odnosno Meta Gaminga.Danas ćemo proći neke osnove i sta treba te znati o MGu,pa krenimo.
Definicija:
MG je mešanje IC i OCC chata.Šta je to IC i OCC chat pita te se? Pa IC chat je u igrici stvarni život odnosno sve što napiše te u IC mora da ima veze sa igricom.Naprimer ''Idem u Las Venturas'' to je IC chat a kada bi ste napisali ovako ''Ja idem u Sarajevo'' to bi automatski znacilo da ste pogresili.OCC chat je vezan za stvaran zivot i mozete pisati tako sto ukucate /b ''Idem kod druga u Karadjordjevoj ulici''.Ukoliko bi ste napisali /b ''Idem kod Gun Shopa na Idelwood-u'' to automatski znaci da ste pogresili.
Kako prepoznati da li je neko uradio MG:
Najlakše da prepoznate nekog ko radi MG jeste da vidite da li on pise u IC ili OCC chatu naime kada pišete pravila /b MG ,RP2WIN , PG , DB...Ako igrac koji radi test napiše tacno pravila u ICu to automatski znači da je napravio grešku jer pravila u igrici ne postoje.Takodje psovanje je dovoijeno u IC chatu zato sto ne psuje te stavrno nego u igrici ako opsuje te u OCC chatu moze te dobiti MUTE!.

MG Zamke:
MG ima dosta zamki u koje je lako upasti.Kada vas neko pita u IC chatu ''Gde se nalazi Beograd'' vi ako odgovori te na to i kaze te ''U Srbiji'' to znaci da ste prekrsili pravilo.Ako vas neko pita u OCC chatu /b ''Gde je Las Venturas'',A vi odgovori te /b ''Ne daleko od Los Santosa'' takodje ste prekrsili.Kako predvideti ove zamke?Veoma lako tako sto necete reci ''U Srbiji'' nego ''Ne znam gde je to'' ili nesto slicno a na pitanje /b ''Gde je Las Venturas'' vi reci te /b ''To ne postoji''


To je to nadam ste da ste uzivali i u skorijem vremenu izbacujem redovno za svako pravilo!  :)  ;)
Poslednja Izmena: Jul 24, 2018, 17:21:13 POSLE PODNE od Lukkkiiiii Desinger
]

Izvini te zobg gramatickih gresaka zurio8  :)
]

99% balkanaca pogrešno tumači metagaming, metagaming je iskorištavanje ooc informacija u ic korist, ne mješanje nakvih chatova :)
btw, tvoj rp lik može biti iz srbije,bosne, itd... pogledaj malo lsrp pravilnik ili bilo koji drugi pravilnik od rp servera


bilo je lijepo dok je trajalo.


Sto dzabe pises sta je MG kad obicno svi kucaju na google samp rp pravila i izadje im tamo sa KGB msm koja budala ne zna sta je MG ne treba da bude na ovom forumu
Es ist nicht alles Gold, was glänzt

Citat: Bašovski poslato Jul 24, 2018, 17:31:00 POSLE PODNE
99% balkanaca pogrešno tumači metagaming, metagaming je iskorištavanje ooc informacija u ic korist, ne mješanje nakvih chatova :)
btw, tvoj rp lik može biti iz srbije,bosne, itd... pogledaj malo lsrp pravilnik ili bilo koji drugi pravilnik od rp servera
Nema to veze moze biti ali uglamnom serveri sa balkana koriste mesanje ica i occ chata a neki koriste u ic korist zavisi.Ja sam pokazao ovo mesanje chatova zato sto je to onako svuda ali dobro kako ti zelis ja sam ovako napisao i ja sam iskreno zadovoijan posto skoro niko ne gleda lsrp i te pravilnike nego sami smisijaju to je glup ali ja sam napisao kako sam hteo.I naravno pogledacu lsrp  :)
Citat: Moren0 poslato Jul 24, 2018, 17:32:31 POSLE PODNE
Sto dzabe pises sta je MG kad obicno svi kucaju na google samp rp pravila i izadje im tamo sa KGB msm koja budala ne zna sta je MG ne treba da bude na ovom forumu
Okej izvini nemoj me tuci...
]

A Gde ti je tu MG Nick, MG Label...
• Website: www.vasic.dev
Web & Cyber Security Enthusiast


Ma popisam ti se ja na sve to,toliko nepotrebno napravljeno,sto se mene tice treba sve u jedan chat i aj u k :)

Nekako mi ovo nema veze sa ovim PDFom, ovdje trebaji biti tutovi za sisteme i slično, a ne neka pravila. :D

Citat: Lukkkiiiii Desinger poslato Jul 24, 2018, 17:37:44 POSLE PODNE
Nema to veze moze biti ali uglamnom serveri sa balkana koriste mesanje ica i occ chata a neki koriste u ic korist zavisi.Ja sam pokazao ovo mesanje chatova zato sto je to onako svuda ali dobro kako ti zelis ja sam ovako napisao i ja sam iskreno zadovoijan posto skoro niko ne gleda lsrp i te pravilnike nego sami smisijaju to je glup ali ja sam napisao kako sam hteo.I naravno pogledacu lsrp  :)

To sto vecina servera koristi definiciju "mesanja" ic i ooc chata je debilizam, iskreno.

"I choose to have faith, because without that, I have nothing."



Citat: Mr.Bean poslato Jul 24, 2018, 17:32:31 POSLE PODNE
Sto dzabe pises sta je MG kad obicno svi kucaju na google samp rp pravila i izadje im tamo sa KGB msm koja budala ne zna sta je MG ne treba da bude na ovom forumu
Neko i ne zna
~Šutke ツ~

~ Designer | Scripter | TS3 Editor ~
~ Designer - Slobodan | Scripter - Slobodan | TS3 Editor - Slobodan ~
~ Facebook |CLICK! ~
~ Instagram |CLICK! ~

~ Community Info ~

~ Developer -- Wonder Project ~
</>
Do you want Create TextDraw,Edit Gamemode,Create Maps»CLICK«


dobro da ima ova tema,mnogi iskusni igrači griješe u MGu :)