Ackslimit

Započeo PeroviC, Maj 13, 2018, 02:18:05 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Moj problem: Ubacio sam textdraw za sat, datum i random poruke. Kada sam sam na serveru sve to normalno izbacuje i menja se. Kada udje jos neki igrac meni se ne menja vise dok se njemu normalno menja.. To sam valjda sredio ali server laguje ponekad i u onom crnom prozoru mi izbacuje ackslimit da je prekoracen. Limit je bio po defaultu 3000 povecao sam na 5000 opet je veliki.

Treba mi savet kako to da sredim. Hvala!

DraGoN je spomenuo u jednom od ovih rjesavanja, optiimizuj skriptu vjv, si stringovima stavio preveliki array pa je mnogo prekoracen acks limit, probaj optimizovati skriptu.

EDIT: Link rjesavanja acks limita
Third-party Pawn Developer

Jesi stavio za sve igrace to preko foreach ili loop neki nesto

Ne stavljam foreach obicno stavljam ono for( max_players.. Stavio sam ovu variablu u public SatTimer i DatumTimer

Citat: PeroviC poslato Maj 13, 2018, 15:32:03 POSLE PODNE
Ne stavljam foreach obicno stavljam ono for( max_players.. Stavio sam ovu variablu u public SatTimer i DatumTimer

predpostavljam da je petlja isla

[pawn]for(new i=broj;  i >ili< MAX_PLAYERS; i++ ili --)
{
  //nesto
}
return 1;[/pawn]
Third-party Pawn Developer

[pawn]forward SatTimer();

public OnPlayerConnect(playerid)
{
    SetTimer("SatTimer", 1000, 1);

    //textdraw..
   ../

    return 1;
}

public SatTimer()
{
        new string[100],hours,minutes;
   gettime(hours, minutes);
   format(string, sizeof string, "%s%d:%s%d", (hours < 10) ? ("0") : (""), hours, (minutes < 10) ? ("0") : (""), minutes);
   TextDrawSetString(Sat, string);
   return 1;
}[/pawn]
Poslednja Izmena: Maj 14, 2018, 00:07:48 PRE PODNE od PeroviC

[pawn]    SetTimer("SatTimer", 1000, 1);
[/pawn]
ovo nebi trebalo ići u OnPlayerConnect nego OnGameModeInit  :-\

Isto je buraz, obrisao sam iz OnPlayerConnect i ubacio u OnGameModeInit.
Kad sam sam na serveru menja se vreme(sat i random poruke) cim udje jos 1 igrac meni se vise ne menja stoji samo.. Gledao sam po sajtovima, drugim modovima isto su ubacivali kao i ja, ne znam do cega moze da bude problem!

Skini i ubaci, posle javi STA je http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=531302

Gamemod: Spotify Community
Owner: Nodze ( Dzenan Levic )

Nece da radi. Sigurno moram nesto da ubacim neki include ili tako nesto..

Optimizuj skriptu bice ti lakse
]

Optimizovao sam neke delove u skripti i ne izbacuje ack limit.

Imam veci problem.. Kada sam sam na serveru vreme mi u textdraw normalno radi a kad se jos neko pridruzi meni se ne menja sat samo stoji npr. 14:52 dok se tom drugom liku menja. U stvari samo kada sam AFK i on se pridruzi meni se ne menja a ovako kad igram sve je normalno!
Takodje napravio sam system kad poginem da odem na lecenje u bolnicu na 30s. Kada mi se sat ne menja ja se ubijem /kill, spawnujem u bolnici i sat nastavi normalno da se menja samo sto se lepi jedan na drugi TextDraw.. Nisam se ranije susretao sa ovakvim problemom i ne znam do cega moze da bude.. kao da tajmer nece da ucitava normalno a postavljen je cim se server upali da na svaku 1000ms ocitava public!

[pawn]task settime[1000]()
{
   new string[256],sati,minute,sekunde;
    gettime(sati, minute, sekunde);
    format(string, sizeof string, "%s%d:%s%d:%s%d", (sati < 10) ? ("0") : (""), sati, (minute < 10) ? ("0") : (""), minute, (sekunde < 10) ? ("0") : (""), sekunde);
    TextDrawSetString(TDEditor_TD[17], string);

   new knezbog[256],godina,mesec,dan;
    getdate(godina, mesec, dan),
    format(knezbog, sizeof knezbog, "%d/%s%d/%s%d", dan, ((mesec < 10) ? ("0") : ("")), mesec, (godina < 10) ? ("0") : (""), godina);
    TextDrawSetString(TDEditor_TD[16], knezbog);
}
[/pawn]
Et ti samo prilagodi svojoj skripti

Ubaci crash detect, compile skriptu sa -d3 parametrom i vidi da li ti kada se to desi izbacuje errore tipa (stack/heap size exceeded npr.).
Ako izbacuje moras optimizovati odredjeni dio koda koji se u tom trenutku izvrsava.

Ubacio sam FS gl_realtime i namestio sve lepo tako da mi sat radi.

Sto se tice toga kad compile skriptu, koristim GTA:RP mod tako da mi od pocetka izbacuje 'header size i ostale gluposti..' Sta ovde mogu da optimizujem, sta prvo treba optimizujem??

Slika - http://prntscr.com/jjm79u