Pomoc oko skina

Započeo // lestra, Jul 04, 2019, 23:14:51 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Danas mi je prvi dan kako sam poceo u mysql da radim sve u svemu mod od Shomya mi se dopao pa sam ga uzeo radit i sad me zeza skin kad se god loginujem seta skin 0 tj cj pokusavao sam nesto ali uvijek isto se desava.
Deo skripte[/b]: [ pawn ]vaš odgovor[ /pawn ]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log)[/b]: [ code ]vaš odgovor[ /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem)[/b]: link slike
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU

[pawn]
new zerotwo;
cache_get_value_name_int(3, "skin", zerotwo);
SetPlayerSkin(playerid,zerotwo);
[/pawn]


Ako sam dobro napisao fon sam qq

Citat: 002 poslato Jul 05, 2019, 11:55:02 PRE PODNE
[pawn]
new zerotwo;
cache_get_value_name_int(3, "skin", zerotwo);
SetPlayerSkin(playerid,zerotwo);
[/pawn]


Ako sam dobro napisao fon sam qq
Al sad kad rr server seta skin 0
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU

Provjeri da li na disconnectu sprema u bazu te da li imas kreiranu strukturu u bazi za skin, opcenito kad radis u mysql moras na dosta stvari paziti, ako si ti kreirao u skripti to za skinove, 90% si zaboravio u bazi kreirati strukturu.


Edit: Slika koju sam ti poslao ima malu gresku ne ides ovdje "go" vec  gdje pise add 1 column after .... pa "go"
Poslednja Izmena: Jul 05, 2019, 12:51:38 POSLE PODNE od Riv3R4

Citat: Riv3R4 poslato Jul 05, 2019, 12:49:13 POSLE PODNE
Provjeri da li na disconnectu sprema u bazu te da li imas kreiranu strukturu u bazi za skin, opcenito kad radis u mysql moras na dosta stvari paziti, ako si ti kreirao u skripti to za skinove, 90% si zaboravio u bazi kreirati strukturu.


Edit: Slika koju sam ti poslao ima malu gresku ne ides ovdje "go" vec  gdje pise add 1 column after .... pa "go"

Kreirao sam to ali nece opet
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU

Hajde posalji djelove koda gdje spremas i ucitavas taj skin :D

Citat: Riv3R4 poslato Jul 05, 2019, 13:25:32 POSLE PODNE
Hajde posalji djelove koda gdje spremas i ucitavas taj skin :D
https://pastebin.com/dTiPKuQS
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU

Citat: Aggressive poslato Jul 05, 2019, 13:30:17 POSLE PODNE
https://pastebin.com/dTiPKuQS
cache_get_value_name_int(0, "Skin", PI[playerid][pSkin]);

zamjeni sa

cache_get_value_int(0, "SKIN", PI[playerid][pSkin]);

i provjeri da li ti u bazi pise SKIN ili Skin, razlikuju se mala i velika slova,ti ovde  spremas velikim citas malim u mysql_log sigurno imas izbacene greske oko toga . dakle kako spremas tako moras i citati tako ti u bazi mora biti i ispisano.

mysql_format(Database, DB_Query, sizeof(DB_Query), "UPDATE `PLAYERS` SET `SCORE` = %d, `CASH` = %d, `SKIN` = %d, `KILLS` = %d, `DEATHS` = %d WHERE `ID` = %d LIMIT 1",
   
Ovako si ga spremao

cache_get_value_name_int(0, "Skin", PI[playerid][pSkin]);

a ovako si ga pokusavao citati , i nema potrebe da koristis ovdje cache_get_value_name_int vec mozes cache_get_value_int
Poslednja Izmena: Jul 05, 2019, 13:41:01 POSLE PODNE od Riv3R4

Citat: Riv3R4 poslato Jul 05, 2019, 13:36:33 POSLE PODNE
cache_get_value_name_int(0, "Skin", PI[playerid][pSkin]);

zamjeni sa

cache_get_value_int(0, "SKIN", PI[playerid][pSkin]);

i provjeri da li ti u bazi pise SKIN ili Skin, razlikuju se mala i velika slova,ti ovde  spremas velikim citas malim u mysql_log sigurno imas izbacene greske oko toga . dakle kako spremas tako moras i citati tako ti u bazi mora biti i ispisano.

mysql_format(Database, DB_Query, sizeof(DB_Query), "UPDATE `PLAYERS` SET `SCORE` = %d, `CASH` = %d, `SKIN` = %d, `KILLS` = %d, `DEATHS` = %d WHERE `ID` = %d LIMIT 1",
   
Ovako si ga spremao

cache_get_value_name_int(0, "Skin", PI[playerid][pSkin]);

a ovako si ga pokusavao citati , i nema potrebe da koristis ovdje cache_get_value_name_int vec mozes cache_get_value_int
Ne moze opet velikim slovima je u bazi
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU

Kao sto cuvas tako moras i da citas:
[pawn]cache_get_value_int(0, "SKIN", PI[ playerid ][ pSkin ]);[/pawn]

Citat: PazzOnee poslato Jul 05, 2019, 16:01:29 POSLE PODNE
Kao sto cuvas tako moras i da citas:
[pawn]cache_get_value_int(0, "SKIN", PI[ playerid ][ pSkin ]);[/pawn]
Nece opet
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU

Pokušaj u OnPlayerSpawn, zamijeni postojeći kod sa. Ima dosta nelogičnost u kodu te biranje/uzimanje skina po dva puta u istoj funkciji. Skin mozes biti valuta I INT(3) a ne mediumint(7).

PI[playerid][pSkin] = GetPlayerSkin(playerid);
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: M0nster poslato Jul 05, 2019, 21:39:07 POSLE PODNE
Pokušaj u OnPlayerSpawn, zamijeni postojeći kod sa. Ima dosta nelogičnost u kodu te biranje/uzimanje skina po dva puta u istoj funkciji. Skin mozes biti valuta I INT(3) a ne mediumint(7).

PI[playerid][pSkin] = GetPlayerSkin(playerid);
Nece opet isto nakon rr servera seta skin 0
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU

Dodje sa posla pa da rijesimo ovu enigmu sad kad imam vremena da pogledam kod :D pogresno ga spremas pored svih gresaka gore napisanih.
Kod (OnPlayerDisconnect) [Izaberi]

mysql_format(Database, DB_Query, sizeof(DB_Query), "UPDATE `PLAYERS` SET `SCORE` = %d, `CASH` = %d, `SKIN` = %d, `KILLS` = %d, `DEATHS` = %d WHERE `ID` = %d LIMIT 1",
PI[playerid][pScore], PI[playerid][pCash], PI[playerid][pKills], PI[playerid][pDeaths], PI[playerid][pSkin], PI[playerid][pID]);

Ovom prilikom kako ti stoji u skill ti upisuje killove igraca a ne skin, zasto , zato sto si ga stavio izmedju casha i killova a provjeru PI[playerid][pSkin] si naveo da unosi u zadnji dio po ovome u deaths, sta ces ovdje uraditi premjestiti ili provjeru ili gore raspored, ali najbolje ti je kad radis nesto novo upravo ovako kako si upisao provjeru zadnju tako i raspored u updateu isto tako ,

Kod (OnPlayerDisconnect kako treba) [Izaberi]

mysql_format(Database, DB_Query, sizeof(DB_Query), "UPDATE `PLAYERS` SET `SCORE` = %d, `CASH` = %d, `KILLS` = %d, `DEATHS` = %d , `SKIN` = %d WHERE `ID` = %d LIMIT 1",
PI[playerid][pScore], PI[playerid][pCash], PI[playerid][pKills], PI[playerid][pDeaths], PI[playerid][pSkin], PI[playerid][pID]);


naravno pored toga u bazi ti mora sturkutra kreirana biti kao i ovdje velikim slovima SKIN , ispravi gore tacno linija 256 gdje ti kreira tablu ako ne postoji , stoji ti ovako
`SKIN` mediumint(7) ispravi to u `SKIN` int(11) ,

i ovo gdje ucitavas igraca

cache_get_value_name_int(0, "Skin", PI[playerid][pSkin]);

ispravi u

cache_get_value_int(0, "SKIN", PI[playerid][pSkin]);

Citat: Riv3R4 poslato Jul 06, 2019, 01:35:13 PRE PODNE
Dodje sa posla pa da rijesimo ovu enigmu sad kad imam vremena da pogledam kod :D pogresno ga spremas pored svih gresaka gore napisanih.
Kod (OnPlayerDisconnect) [Izaberi]

mysql_format(Database, DB_Query, sizeof(DB_Query), "UPDATE `PLAYERS` SET `SCORE` = %d, `CASH` = %d, `SKIN` = %d, `KILLS` = %d, `DEATHS` = %d WHERE `ID` = %d LIMIT 1",
PI[playerid][pScore], PI[playerid][pCash], PI[playerid][pKills], PI[playerid][pDeaths], PI[playerid][pSkin], PI[playerid][pID]);

Ovom prilikom kako ti stoji u skill ti upisuje killove igraca a ne skin, zasto , zato sto si ga stavio izmedju casha i killova a provjeru PI[playerid][pSkin] si naveo da unosi u zadnji dio po ovome u deaths, sta ces ovdje uraditi premjestiti ili provjeru ili gore raspored, ali najbolje ti je kad radis nesto novo upravo ovako kako si upisao provjeru zadnju tako i raspored u updateu isto tako ,

Kod (OnPlayerDisconnect kako treba) [Izaberi]

mysql_format(Database, DB_Query, sizeof(DB_Query), "UPDATE `PLAYERS` SET `SCORE` = %d, `CASH` = %d, `KILLS` = %d, `DEATHS` = %d , `SKIN` = %d WHERE `ID` = %d LIMIT 1",
PI[playerid][pScore], PI[playerid][pCash], PI[playerid][pKills], PI[playerid][pDeaths], PI[playerid][pSkin], PI[playerid][pID]);


naravno pored toga u bazi ti mora sturkutra kreirana biti kao i ovdje velikim slovima SKIN , ispravi gore tacno linija 256 gdje ti kreira tablu ako ne postoji , stoji ti ovako
`SKIN` mediumint(7) ispravi to u `SKIN` int(11) ,

i ovo gdje ucitavas igraca

cache_get_value_name_int(0, "Skin", PI[playerid][pSkin]);

ispravi u

cache_get_value_int(0, "SKIN", PI[playerid][pSkin]);
Nece opet
https://imgur.com/a/qKH3v8e
AKO ZNAS ZA BOGA I ZA GLAVU ZIVU NE BRANI MI DOKTORE RAKIJU I PIVU