CMD Error

Započeo Yoppa, Maj 10, 2019, 00:54:24 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): //
Problem(error/warning): Cmd blokira,podesio sam if(isplayerinrangeofpoint) i ako sam na toj poziciji kaze da komanda ne postoji, a ako se odaljim izbaca varijablu koju sam postavio... Dalje imate u kodu i slici
Deo skripte:
[pawn]
YCMD:beritravu(playerid, params[], help)
{
    if(Ulogovan[playerid] == 0) return SCM(playerid,COLOR_BIJELA,"{1500FF}[CW:RP]: {FF0000}Niste ulogovani na server,ne mozete koristiti komande!");
   if(PlayerInfo[playerid][pPosao] != POSAO_DILER) return SCM(playerid, COLOR_BIJELA,"{FFAE00}[POSAO]: {FFFFFF}Niste zaposleni kao {FFAE00}Diler Droge!");
   if(IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 2.0, 2502.00000, -22.60000, 26.50000))
   {
        if(MozeUbratiMarihuanu[playerid] == 1)
      {
          for(new i=0; i<MAX_OBJECTS; i++)
         {
             DestroyDynamicObject(MarihuanaBiljka);
         }
         PlayerInfo[playerid][pDroga] += 200;
         SaveAccountStats(playerid);
         MozeUbratiMarihuanu[playerid] = 0;
         PoljeMarihuane = false;
      }
      else
      {
         SCM(playerid, COLOR_BIJELA,"{FFAE00}[POSAO]: {FFFFFF}Marihuana vam jos nije izrasla!");
      }
   }
   else
   {
      SCM(playerid, COLOR_BIJELA,"{FFAE00}[POSAO]: {FFFFFF}Niste kod mesta za branje {FFAE00}Marihuane!");
   }
   return 1;
}
[/pawn]


Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem):




02

*

Pokusaj ovo

[pawn]if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 2.0, 2502.00000, -22.60000, 26.50000))[/pawn]
002

Citat: 02 poslato Maj 10, 2019, 01:32:31 PRE PODNE
Pokusaj ovo

[pawn]if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 2.0, 2502.00000, -22.60000, 26.50000))[/pawn]

Nije do toga...

Napravi komandu kojom se možeš teleportovati tačno do te lokacije koju si ubacio pod "IsPlayerInRangeOfPoint" i pokušaj koristiti komandu, jer moguće da je problem do "Float::range" i ukoliko komanda bude radila, probaj povećati taj float range.

Citat: RevOLvɘЯ.pwn poslato Maj 10, 2019, 02:00:51 PRE PODNE
Napravi komandu kojom se možeš teleportovati tačno do te lokacije koju si ubacio pod "IsPlayerInRangeOfPoint" i pokušaj koristiti komandu, jer moguće da je problem do "Float::range" i ukoliko komanda bude radila, probaj povećati taj float range.

Probao sam to vec,nije do toga... Moguce da je do objekata jer varijable rade dok posao nije u toku,tacnije ovi elsovi da izbaca poruke...Mozda je do strimovanih objekata?

Izgleda da je do strimovanih objekata... kada uklonim ovo komanda radi normalno..


[pawn]
for(new i=0; i<MAX_OBJECTS; i++)
{
     DestroyDynamicObject(MarihuanaBiljka);
}
[/pawn]

Citat: RevOLvɘЯ.pwn poslato Maj 10, 2019, 02:00:51 PRE PODNE
Napravi komandu kojom se možeš teleportovati tačno do te lokacije koju si ubacio pod "IsPlayerInRangeOfPoint" i pokušaj koristiti komandu, jer moguće da je problem do "Float::range" i ukoliko komanda bude radila, probaj povećati taj float range.

Rijeseno je,problem je bio u strimovanim objektima... Prebacio sam unistavanje objekata u timer i umjesto create i destroy dynamic objekata sam koristio move.. Hvala svakako :)  @RevOLvɘЯ.pwn