[Pomoc] Pomoc u vezi login/register system

Započeo Simić, Jul 09, 2019, 21:13:48 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav, novi sam u skriptanju pa ne znam kako da namestim da mi radi login/register system. Napravio sam dva .pwn moda, jedan mi je Login/Register system, a drugi gde sam napravio komande /dm (upitanju je DM mod). E sad kad u Login/Register system ubacim drugi sa komandama /dm (ima ih jos) i kad udjem na srv meni nema Login/Register system imaju samo ove za komandu.(i jos da kazem da nema ni jedna greska ni u Login/Register Systemu ni u ovom modu gde su komande ni kad spojim. Kad Compile pise da je Pawn Compile Dobar nemam nikakav error ni warrnig, jos samo da kazem da sam se tek Registrovao na Forum i nov sam, tako da sam pogresio ako bi mogli samo da me opomenete)
Hvala unapred!

Pogresno si postao ne po pravilima , ali evo odgovor.

Kada imas u tom slucaju dva pwn filea, moras nekako da ih povezes , jedan ti je main uvijek , moj savjet ako pocinjes tek da radis da ne radis  u modulima( u dijelovima ) vec samo u jednom pwn fileu ako ga tako mozes nazvati ,  a poslje kroz razvijanje znanja ces biti sposoban da radis u modulima.
Ako hoces da to pokusas povezati mada ne vjerujem da si uradio kako spada da to bude spremno za module, stavis #include "imefilea.pwn"  u onaj gdje pozivas amx, npr imas register/login.pwn i komande.pwn , a kako vidim ti pozivas ovaj komande, tako da u komande.pwn dodas #include "register/login.pwn" , i mozes onda samo compile komande.pwn ne moras ovaj register/login.pwn jer ce ti sve errore izbaciti i od jednog i od drugog taj gdje si pozvao modul.



Ako si novi u skriptanju nemoj da pravis zasebne skripte, sve pisi u jednu lakse ti je...
Pogledaj recimo kako je na UnderPoint modu...


credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

Citat: âš"️♟ᗪå,ä¹,♟âš"️ poslato Jul 10, 2019, 10:16:41 PRE PODNE
Ako si novi u skriptanju nemoj da pravis zasebne skripte, sve pisi u jednu lakse ti je...
Pogledaj recimo kako je na UnderPoint modu...
Ne daj ti Boze da pocinje na UP modu pa da posle stavlja string za porukicu najmanju 1024  :'(

A za modularno skriptanje gledaj onaj gore tutorijal sto ti je okacio lepo fino gospodin..
I ako nisi skontao onog kako da povezes:
Server Folder/gamemodes/
Create New Folder (modules)
U njega stavljas npr imas u njemu folder player i u folderu player imas register.pwn i login.pwn

U main.pwn ces to povezati
[pawn]
#include "modules/player/register.pwn"
#include "modules/player/login.pwn"
[/pawn]

Malo je komplikovanije to da ti objasnim al dbr xd (koristi Google)

Citat: Simić poslato Jul 09, 2019, 22:05:36 POSLE PODNE
nije mi jasno
Druze izaberi jedan mod koji će ti biti glavni npr komande i u njega gde su ti ostali #include tu stavi #include (ime reg/log sistema).pwn npr #include reglog.pwn i posle toga u server folderu kreiraj folder po imenu modules i tu stavi reglog sistem. I na kraju samo kompajlujes ovaj glavni mod sa komandama
Poslednja Izmena: Jul 11, 2019, 22:44:08 POSLE PODNE od Круз