Kako možete zaštiti vaš Gamemode?

Započeo K ROSE, Februar 20, 2016, 18:36:08 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kako možete zaštititi vaš Gamemod?
Napisao K ROSE


1. Nikada ne uploadujte vaš PWN fajl, SA:MP zahtijeva samo Amx da bi pokrenuo gamemod.

2. Ne dajite svakome Admina (Vlasnika), jer ko zna šta on može uraditi dok vas nema na serveru. On je možda vaš neprijatelj kojem je u cilju da vas ugrozi.

3. Nikada nikome nemojte davati FTP ili GP informacije,  to treba da znate samo vi.

4. Nikada nemojte preuzimati bilo kakve fajlove ili Modove od nepoznatih osoba, jer možda u njima ima neki KeyLogger preko kojeg može da vam sazna sve šifre koje ste koristili.

5. Ako upoznate nekakvu osobu preko interneta koji vam se ulizuje u dupe da vam pomogne oko rada servera, nikada mu nemojte davati neke važne podatke, možete se sa njim posvađati i može vam svašta uraditi.

6. Kupite dobar Anti-DDoS VPS/DEDICAD od najboljih kompanija kao što su: OVH,NFO,SYS i slično, to spriječava DDoS napade.

7. Nikada ne koristite CHMOD 777 u svom SA:MP folderu, može biti iskorištavan od mnogih.

8. Probajte napraviti što kompliciraniji Rcon password, ako ne možete, odustanite i onemogućite ga u Skripti.

9. Nemojte stavljati svakakve komande u svoj mod, provjerite da li Admin komande kao što su /makeadmin imaju protekcije, da li ih iko može koristiti ako nije Admin ili sl.

10. Uvjek pogledajte Komande od Moda kojeg skinete sa Interneta, možda postoje tajne komande, koje zna samo onaj ko je to postavio, tako ako vidi vaš mod nekada, može vam ga obarati kad hoće i kako hoće.

11. Uvjek pazite da u svakom igracevom Accountu postoji Hash kod, ukoliko ne postoji napravite ga, ako vam neko ukrade mod ili ako upadne u Bazu Podataka, znat ce svima Lozinke od Accounta.

12. Ako želite da vam neko skripta, nikada mu ne dajite vaš PWN fajl, recite mu da napravi taj sistem koji hocete u obicnoj Skripti i neka vam je pošalje, pa onda vi sami sebi ubacujte kako znate.

13. Radite svako 24h backup vašeg Moda, ukoliko se desi da nešto krene naopako uvjek imajte na umu onaj backup, ukoliko koristite Linux možete instalirati Control Panel koji vam omogucuje automatski backup u ono vrijeme kada mu vi naredite.

14. Koristite anti-DeAMX system, onemogućava dekompilovanje moda.

15. Napravite sebi dobar AntiCheat koji će umjesto vas da banuje čitere koji koriste Sobeit.

Poslednja Izmena: Novembar 30, 2021, 12:02:16 POSLE PODNE od мυмα






good work :D
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci


E sad znam da upload na GP samo .amx :D
samo rejv i debele zene

Korisno, mada mene boli kara za sve ovo imam gp od @Harexe Svabo preko 1k servera mogu setat :D
-propo-


Korisno
Respect to: Muma, King2, Harexe, kockicaa, LoOdak, Basovski, Bosnjo, Amain, Kasperzi, Faris, Andro., Edo_Castallano.


Big Respect to: LoOdaK

#A.J.

Veoma korisno, dosta stvari ima.. Jednom sam ja bio taj koji je provalio na server, jer sam znao i rcon i kako da budes admin, sam sebi da daš admina.. Lik je uzeo mod i nije ništa promijenio.. -_-