Oko mute komande

Započeo Deken, Januar 12, 2019, 17:25:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): nista od toga ali kako napraviti timer koji se svake sekunde menja i kad igrac nije u igri?
Dio skripte: [ pawn ]vaš odgovor[ /pawn ]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [ code ]vaš odgovor[ /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): link slike

Pa skloni proveru IsPlayerConnected ili ulogovan



Nisam baš shvatio šta hoćeš, ako misliš da ti igraču skida mute vrijeme iako nije ingame onda ti za to treba mysql.

Citat: dsquared poslato Januar 13, 2019, 01:49:15 PRE PODNE
Nisam baš shvatio šta hoćeš, ako misliš da ti igraču skida mute vrijeme iako nije ingame onda ti za to treba mysql.

Ne treba moze odraditi sa unix time-om

Citat: // xunder poslato Januar 13, 2019, 02:05:18 PRE PODNE
Ne treba moze odraditi sa unix time-om
Pa može i to, potpuno sam zaboravio jer ja ugl za takve stvari sql koristim, valjda zna kako napraviti

ne znam kako se taj unix koristi sad nisam nikad ni cuo za njega treba mi kao neki tajmer koji ce da broji vreme i kad igrac nije online i koji cuva vreme kada igrac izadje  ako zna ko

Pa kada mutiras igraca stavis mu lijepo


playerData[playerid][player_Mute] = gettime() + 60 * 60; // Ovo ce podesiti player_Mute na UNIX TIME + 60 * 60. Unix time je broj sekundi od 1.1.1970 godine. Tako da ovo 60 * 60 oznacava 60 sekundi po 60 puta je sat vremena. To znaci da je igrac mutiran 1h

isPlayerMuted(playerid) return (playerData[playerid][player_Mute] > gettime()); // Samo ime funkcije ti govori sta znaci

Citat: // xunder poslato Januar 14, 2019, 00:59:12 PRE PODNE
Pa kada mutiras igraca stavis mu lijepo


playerData[playerid][player_Mute] = gettime() + 60 * 60; // Ovo ce podesiti player_Mute na UNIX TIME + 60 * 60. Unix time je broj sekundi od 1.1.1970 godine. Tako da ovo 60 * 60 oznacava 60 sekundi po 60 puta je sat vremena. To znaci da je igrac mutiran 1h

isPlayerMuted(playerid) return (playerData[playerid][player_Mute] > gettime()); // Samo ime funkcije ti govori sta znaci

I sad to bi trebalo da radi sta ðŸ˜,

Pa ja sam ti napisao logiku kojom mozes da ides i pravis svoj sistem, nisam ti ispisao logicno cijelu komandu (ali sam ti napisao komentare koji su nadam se razumljivi)