[POMOC] ~ Zakljucavanje vozila na tipku

Započeo #Dado, Mart 27, 2015, 17:30:48 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hm ako kazes da je problem u samoj tipki aj probaj ovako mada je to gledano malte ne i isto kao i sto si radio al ajde ...

Na vrh definisi ovo ako nemas

#define PRESSED(%0) \
    (((newkeys & (%0)) == (%0)) && ((oldkeys & (%0)) != (%0)))


I onda u publicu OnPlayerKeyStateChange pazi kako definises taj key da nebi definisao vec u neki drugi key ako si me razumeo ... Ajd da ti kazem malo bolje primer imas key za space i ti unutar toga stavis i ovu proveru za ovaj key ... Tako da obrati paznju da nisi napravio takvu gresku.

I onda jednostavno tu proveru radis ovako

if (PRESSED( KEY_CROUCH ))
{
    // Sta dalje ...
}

Citat: â–... â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–... poslato Mart 29, 2015, 13:40:41 POSLE PODNE
Hm ako kazes da je problem u samoj tipki aj probaj ovako mada je to gledano malte ne i isto kao i sto si radio al ajde ...

Na vrh definisi ovo ako nemas

#define PRESSED(%0) \
    (((newkeys & (%0)) == (%0)) && ((oldkeys & (%0)) != (%0)))


I onda u publicu OnPlayerKeyStateChange pazi kako definises taj key da nebi definisao vec u neki drugi key ako si me razumeo ... Ajd da ti kazem malo bolje primer imas key za space i ti unutar toga stavis i ovu proveru za ovaj key ... Tako da obrati paznju da nisi napravio takvu gresku.

I onda jednostavno tu proveru radis ovako

if (PRESSED( KEY_CROUCH ))
{
    // Sta dalje ...
}

Isprobano i opet neradi a kad sam napravio to isto kao komandu,komanda radi kako treba a tipka nece a do mene nije...

A da probas neku drugu tipku cisto da vidis sta ce biti ?

Citat: â–... â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–... poslato Mart 29, 2015, 14:37:57 POSLE PODNE
A da probas neku drugu tipku cisto da vidis sta ce biti ?
Radio sam cisto sa 3 tipke Y,N,C i ni na jednoj neradi
Pogledaj gore onaj vidio sto sam stavio pa da vidis na sto tocno mislim...
EDIT: Sredjeno moze lock, hvala Rudimental!
Poslednja Izmena: Mart 30, 2015, 01:26:27 PRE PODNE od #Dado