SA-MP 0.3c R3/R4/R5 server update

Započeo mafica .pwn, Jul 28, 2011, 11:10:52 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

This update is for SA-MP server owners only

We are issuing a server update for SA-MP 0.3c to address some security concerns.

If updating from an existing 0.3c R1/R2 server: you can update simply by replacing the 'samp03svr' file on linux or 'samp-server.exe' file on Windows found in the 0.3c R5 server download package.

SA-MP 0.3c R5 server

- The server crash vulnerabilities, described as resolved in the 0.3c R3/R4 server, were not completely fixed. We are making the 0.3c R5 server available. These server crash vulnerabilities only effect the Linux version of the SA-MP 0.3c server. Both Windows and Linux versions of the SA-MP server are being updated to 0.3c R5 for server version consistency.

SA-MP 0.3c R4 server

- Another denial of service vulnerability was discovered after the 0.3c R3 server release and has been fixed in the 0.3c R4 server.
- Fixes an issue with GetPlayerSurfingObjectID() returning the wrong object ID.
- Fixes a few minor problems with the format() function in pawn.

New pawn natives:

native GetPlayerNetworkStats(playerid, retstr[], size);
native GetNetworkStats(retstr[], size);


The above functions return a string similar to the information seen in the player's F5 stats. It is the server's version of the network statistics which includes a list of things like network Packetloss, Upload/Download rates etc. This information might be useful in determining network problems for specific players, or for the entire server. If you are interested in these functions please see the netstats.pwn filterscript included with the Windows server package.

SA-MP 0.3c R3 server

- Fixes a denial of service vulnerability on SA-MP linux servers where a remote attacker could send a specially crafted packet which would trigger a debug assertion in SA-MP's networking layer; causing the server to shut down.

New pawn natives:

native GetPlayerCameraMode(playerid);

Returns the current GTA camera mode for the requested player. The camera modes are useful in determining whether a player is aiming, doing a passenger driveby etc.


native Float:GetPlayerDistanceFromPoint(playerid, Float:X, Float:Y, Float:Z);
native Float:GetVehicleDistanceFromPoint(vehicleid, Float:X, Float:Y, Float:Z);

The above functions can be used as fast alternatives to calculating distances in pawn. It is still preferable to use IsPlayerInRangeOfPoint() if you don't require the exact distance.


native GetPlayerSurfingObjectID(playerid);

GetPlayerSurfingObjectID is similar to GetPlayerSurfingVehicleID. If the player is standing on a global moving object, the ID of the object will be returned. If the player is not surfing a moving object, it will return INVALID_OBJECT_ID.

New callback:

forward OnUnoccupiedVehicleUpdate(vehicleid, playerid, passenger_seat);

This callback is called when a player updates the position of a vehicle they're not driving. This can happen outside of the vehicle or when the player is a passenger of a vehicle that has no driver.

Downloads:

SA-MP 0.3c R5 Linux Server:  http://files.sa-mp.com/samp03csvr_R5.tar.gz
SA-MP 0.3c R5 Windows Server: http://files.sa-mp.com/samp03csvr_R5_win32.zip

Update 25/07/2011 There was a small issue regarding space padding in the format() function in the original 0.3c R3 release. If you happened to download this version, please download the above 0.3c R3-1 server.
Update 27/07/2011 0.3c R3 server was updated to SA-MP 0.3c R4.
Update 28/07/2011 0.3c R4 server was updated to SA-MP 0.3c R5.
Poslednja Izmena: Jul 28, 2011, 18:11:43 POSLE PODNE od [GG] mafica .pwn

Vrlo dobar update, ali cujem da ce brzo 0.3x verzija.

Citat: sharny poslato Jul 28, 2011, 11:14:29 PRE PODNE
Vrlo dobar update, ali cujem da ce brzo 0.3x verzija.
ÄŒisto sumnjam.
Ako bi ubrzo izlazila 0.3x verzija onda tek tamo nekad, a sad ubrzo cisto sumnjam. (Moje misljenje)

There was a small issue regarding space padding

To je ono sto sam reko :/
Datum registracije:    Listopad 21, 2009, 15:56:43
|Rick Dunn| NaNx |Soldier |
|Maper | Web Developer [HTML+CSS] | C++ beginner |

Respect: Karike, Chris, ///Masic, Stormer, Walter, NeNo, Pacino, NaNek

native GetPlayerNetworkStats(playerid, retstr[], size);

Kako bezveze, OMG -.- Šta će mi to ubiti... Nek stisne F5 pa nek vidi...

Eto, oni rade samo da nešto naprave, nema veze dali će biti korisno ili ne... LoL
Poslednja Izmena: Jul 28, 2011, 12:24:21 POSLE PODNE od [TG] BloodMaster

Ma ja, samo rade bezveze stvari :S, neka urade nesto slicno kao na MTA...
Just one more time.

Ne znam samo sta se zalite, jeste da se update-ovi slabo rade, ali SA:MP je sa igracima uspeo onoliko koliko MTA mozda nikad i nece.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Ne radi se o updateovima, nego o mogucnostima...
Samo pogledaj koliko je MTA bolji za izrazavanje umetnickog rada...
A koliko je skuceniji SA:MP...Iako su igraniji, to nije bas njihova zasluga...
Vise je zasluga ljudi kojima odgovara da se ostane na SA:MP klijentu...
Zbog toga mnogi i zabranjuju sam pomen MTA...Shvatas?

Samo ću da se nadovežem na ovaj post iznad mene. MTA je cenzuriran na SAMP forumu. Zašto? Boje se konkurencije. Na MTA forumu to nije slučaj, pričaj ti kolko oćeš o sampu ali ti nećeš dobit ban ili će ti izbrisat temu. Tolko o tome. I puno jako ljudi s sampa zna za MTA ali samo kao map editor? A zašto? Jer ga sampovci tako promiču kao samo map editor koji služi za SAMP!. Eto uzet ću primjer vilka jer je to rekao, do prije par mjeseci nije znao da je MTA multiplayer modifikacija nego samo map editor? I onda se još neki usude pljuvat po MTA da je [cenzura] a žele isto ono što MTA ima.  I to što samp ima igrače, da ima ih. Ali polovica tih igrača ima svoj server. Koji su PRAZNI. Svaki drugi server ti je GF edit i to je ta veličina koju samp ima? Da mu je svaki drugi server kopija GF skripte. Ako se na toj slavi drži onda nek propadne.

Ako je moj post offtopic molio bi moda/smoda da ga izbriše.
Poslednja Izmena: Jul 28, 2011, 20:21:18 POSLE PODNE od Nik Delgad.lua




Naravno da je MTA bolji cim koristi lua umesto pawn programerskog jezika, medjutim cinjenica je da SA:MP igra 50 puta vise ljudi nego sto igraju na MTA serverima, kada se skupe online igraci sa svih MTA servera u isto vreme ne bi imalo koliko ima Next Generation i jos par takvih servera.  :)
Jeste da je 80% RP servera GF edit, ali, sta je tu je, i ja bih se drzao takve slave da mi je ;)
Poslednja Izmena: Jul 28, 2011, 20:39:30 POSLE PODNE od Gotti747
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Citat: Gotti747 poslato Jul 28, 2011, 20:37:13 POSLE PODNE
Naravno da je MTA bolji cim koristi lua umesto pawn programerskog jezika, medjutim cinjenica je da SA:MP igra 50 puta vise ljudi nego sto igraju na MTA serverima, kada se skupe online igraci sa svih MTA servera u isto vreme ne bi imalo koliko ima Next Generation i jos par takvih servera.  :)
A razlog toga je u Nikovom postu prije toga, nažalost!



native Float:GetPlayerDistanceFromPoint(playerid, Float:X, Float:Y, Float:Z);
native Float:GetVehicleDistanceFromPoint(vehicleid, Float:X, Float:Y, Float:Z);

The above functions can be used as fast alternatives to calculating distances in pawn. It is still preferable to use IsPlayerInRangeOfPoint() if you don't require the exact distance.

Jedino ovo ce posluzit  :D
Poslednja Izmena: Jul 28, 2011, 20:39:52 POSLE PODNE od SlicK
Mysterious roleplay

Citat: Gotti747 poslato Jul 28, 2011, 20:37:13 POSLE PODNE
Naravno da je MTA bolji cim koristi lua umesto pawn programerskog jezika, medjutim cinjenica je da SA:MP igra 50 puta vise ljudi nego sto igraju na MTA serverima, kada se skupe online igraci sa svih MTA servera u isto vreme ne bi imalo koliko ima Next Generation i jos par takvih servera.  :)
Jeste da je 80% RP servera GF edit, ali, sta je tu je, i ja bih se drzao takve slave da mi je ;)
Jezik u kojem je samp i mta raÄ'en je isti. A to je c++.  Tako da tvoj argument nije istinit. O tome da je mta bolji jer koristi lua a samp pawn. Ti samo preko toga zoveÅ¡ funkcije koje su napravljene u c++.




Citat: Nik Delgad.lua poslato Jul 28, 2011, 20:43:51 POSLE PODNE
Citat: Gotti747 poslato Jul 28, 2011, 20:37:13 POSLE PODNE
Naravno da je MTA bolji cim koristi lua umesto pawn programerskog jezika, medjutim cinjenica je da SA:MP igra 50 puta vise ljudi nego sto igraju na MTA serverima, kada se skupe online igraci sa svih MTA servera u isto vreme ne bi imalo koliko ima Next Generation i jos par takvih servera.  :)
Jeste da je 80% RP servera GF edit, ali, sta je tu je, i ja bih se drzao takve slave da mi je ;)
Jezik u kojem je samp i mta raÄ'en je isti. A to je c++.  Tako da tvoj argument nije istinit. O tome da je mta bolji jer koristi lua a samp pawn. Ti samo preko toga zoveÅ¡ funkcije koje su napravljene u c++.

Lua is currently the leading scripting language in games.

:D
Just one more time.

Drago mi je da me razumete, pogotovu Nik i mafica ;)
btw: Razvicemo i MTA, kad Vilko otvori sajt...Sto da ne? :-\