Da li je antivirus zaista neophodan? - diskusija

Započeo Marko Salvatore, Februar 20, 2018, 13:58:40 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kao sto naslov kaze, da li je AV zaista neophodan?

da li je za windows 10 dovoljan windows defender?

da li usporava racunar (crpi RAM) ili je to samo "mit"?

ako ga koristite, koji je po vasem misljenju najbolji, i zbog cega? :)

Iskreno, windows defender nije toliko potreban ako ne skidas razne programe.
Meni ne usporava racunar uopste, ali ta njegova skeniranja ne valjaju ni za sta.
Neki govore da Cortana i Windows Defender ne dopustaju igranje krekovanih igrica, ali to je samo obicna laz.
Ako nekada budes imao virus na pcu, skines antivirus, skeniras PC i ponovo obrises antivirus, jer ti nije uopste potreban na PCu.
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..

windows defender sam iskljucio onog momenta kada sam skinuo Avast, ali i nisam nesto zadovoljan jer je za brsanje otkrivenih virusa potrebna placena verzija

naime, koristim laptop, pretezno u poslovne svrhe iako odigram i po neku igricu.. isto tako vrsim odredjene transakcije, pa i to uzimam u obzir

i da, da se kojim slucajem ne pojavi odgovor "ti si sam svoj antivirus" ; tacno, vrlo sam pazljiv gde ulazim i sta skidam. Torrente nisam skidao jako dugo, a i ako skinem obicno bude neki proveren
takodje ne praktikujem skidanje muzike, filmova, a sliku skinem u zavisnosti od potrebe, koja je takodje sa nekog proverenog sajta

znaci zanima me konkretno, da li treba, a ako treba koji i zbog cega?

Antivirus ti je jedino potreban ako ti je PC zarazen nekim virusom, ja ti preporucujem da koristis Malwarebytes, koji je dosta jednostavan. Skenira ti citav PC, a ceo proces traje par minuta.
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..

Antivirus nije potreban ak ne skidas svasta ili pazis sta radus
Ako imas w10 defender je najbolji antivirus jer je ugradjen u windows i ne "trosi" ram

Ja sam duze vreme imao Avast antivirus koji kada hocu da skinem jedan obican gamemode ili mapu ili uopste bilo sta izbaci mi gresku kako navodono ima neki virus i jednostavno brise fajlove neke potrebne,tako da realno ne trebati,jednostavno pazis sta i gde skidas i uzivas. ;)

Pozeljno je da imas ako surfujes internetom i ulazis na stranice na koje nisi ulazio pre i slicno... Racunar svakako usporava ali ne drasticno, ja koristim Avast i odradi okej bazicne stvari, ali ne pomaze puno sa virusima (barem free verzija xD)
Kao sto rece Raptor, kada primetis nesto sumnjivo skini Malwarebytes i skeniraj PC. Meni je do sada uvek pomagao i vadio me iz g*vana, svaka im cast.



neophodan - apsolutno ne
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!

Voli sve ne pravi razliku by LoOdaK




ako pazi sta posecujes, sta skidas itd. mozes i sam zakljuciti da ti ne treba
ali eto ako koristis desetku, windows defender je top


Kazu da je WinDefender samo klasican Anti-Spyware, ne znam kako je za 10, ali za 7icu su tako pisali ili sam pomesao s necim. Imas rwznih stvari, imas onih antivirusa koji kurca ne valjaju da izvinem. Imao samfree avast, koji me blokirao kad hocu da udjem u Gta preko sampa. Jednistavno nsm znao gde da iskljucim pa sam izbrisao jer mi ne treba. Brat je mislio da imam viruse pa mi je instalirao Eset Smart Security sa licencom. Crpi mi rama, dosta, ali ne toliko da smeta. Cepa mi od 50-120mb, kako kad. Imam i LavaSoft-ov WebCompanion koji ti je ne znam, neka vrsta Anti-Virusa, ali na internetu samo. Odnosno Anti-Malware, sta vec. Ni za onu stvar mi ne treba, la sam ga odstiklirao da se pali sa systemom.

"Ti si sam svoj antivirus"

i to je to. To ce uvek biti i to je tako. Moras biti papak da bi navukao neke viruse, koji ujebu komp. Aj one sitne, mozda bude na nekom linku, nesto, ali ti pazi svakako.

Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.