Å ta je tajmer ( Timer ) i kako se ubacuje.

Započeo Timur Script, Januar 29, 2019, 18:05:54 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Prije svega ukoliko ste dosli da nesto saznate na pravome ste mjestu
Ja mislim da je vrijeme da saznate definiciju sta je tajmer kroz primjer, te primjer kako rade tajmeri
Pocnimo :
Timer(Tajmer) - Prije svega, potrebno je znati da imate SetTimerEx i SetTimer, i sada prije definicije timera morate forwardovati neki text
Vjerovatno ste sada zbunjeni i ne znate sta treba uraditi pa hajde da vam to kroz primjer pokazem

[pawn]forward balkansamptutorial - Kako bi mogli napraviti PUBLIC koji zelite morate prvo na neki nacin ga definisati " FORWARDOVATI " vi ovdje gdje je balkan samp mozete sa zelite staviti i naravno ukoliko cete u to stavljati skracenicu playerid, obavezno morate staviti ovako : forward balkansamptutorial(playerid);

public balkansamptutorial - a kod publica morate ovako public balkansamptutorial(playerid) bez ; jer je to public i nijedan vjerovatno public u vasoj skripti nema ; ukoliko nesto zelite bas detaljanije procitati posjetite sa*p.wiki
I sada kada odradite forward i public mozete kreirati timer, timer stavljate na odredjeno mjesto , a kako to radimo?
[/pawn] Potrebno je kucati sljedece : SetTimer("Stavite ime koje ste stvaili dok ste radili forward ono forward pa ime", sekunde, ponavljanje);

A ukoliko radite SetTimerEx potrebno je napisati sljedece SetTimerEx("Stavite ime koje ste stavili dok ste radili forward ono forward pa ime", sekunde, ponavljanje, "i", playerid);
Mozda sam vas zbunio ali sada cu vam pokazati prmjer
[pawn]
forward imekojezelite(playerid);

public OnGameModeInit()
{
    print("Pokretanje tajmera...");
    SetTimer("imekojezelite", 1000, false); // Stavljeno da nakon 1 sekundu izbaci poruku Zavrseno
    SetTimerEx("imekojezelite", 1000, false, "i", playerid); //Primjer sa Ex dodatkom
}

public imekojezelite(playerid) - takodje zaboravio sam napomenuti a to je da moze biti i bez playerid ali to cemo sve vise u UPDATE-u tutorijala
{
    print("Zavrseno."); - Ovu poruku ce prikazati za onoliko koliko ste stavili u ovom slucaju za jednu sekundu 1000 - jedna sekunda sekunde se izrazavaju u milisekundama 1 minuta : 60000 2 sekunde 2000 i tako dalje.
}[/pawn]

Znaci vi naprimjer napisete SendClientMessage(playerid, -1, "Cao"); i stavite ispod SetTimer/SetTimerEx("Ime", sekunde, ponavljanje, "i" playerid); ili "Ime", sekunde, ponavljanje );
I sada vi napravite forward Ime(playerid); ili ();

i samo public Ime(playerid) / ()
i unutra napisete naprimjer ili prikazete Textdraw NPR: SendClientMessage(playerid, -1, "Drugo cao"); - i to drugo cao ce se prikazati za onoliko sekundi koliko ste stavili.
Vazna stvar jeste da napomenem da se sekunde izrazavaju u milisekundama Sekunda 1 je 1000 - 2 sekunde 2000 1 minuta 60000 , i tako

USKORO UPDAE TUTORIJALA
Nadam se da sam pomogao.
Ugodna vece.
Poslednja Izmena: Januar 29, 2019, 18:08:14 POSLE PODNE od Timur Script



Citat: // xunder poslato Januar 29, 2019, 19:08:40 POSLE PODNE
Preduslov da bi drugima pomogao je da moras i sam znati to sto objasnjavas.

Potpisujem, ovim "tutorialom" ces samo zbuniti narod.
HARD WORK BEATS TALENT

Gubis vrijeme pisajuci ove gluposti


bilo je lijepo dok je trajalo.


Dosta toga sam naucio hvala.

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter




Nazalost ovdje malo ljudi razumije svrhu SetTimerEx

Jednostavno timer sa argumentima, koji i dalje poziva callback kao i SetTimer (bez argumenata), to NIJE player timer
Tako da nije nužno samo igračev ID prosljeÄ'ivati uvijek tu!

i naravno ukoliko cete u to stavljati skracenicu playerid
To je inace parametar

https://wiki.sa-mp.com/wiki/SetTimerEx

Ja cijenim to sto se trudis i pokusavas, nemam nista protiv tebe, ali upravu je @xunder, malo se informiraj i prouci o tome o cemu zelis pricati (uciti druge)
Software Developer

Pohvala za trud
#ROBY
#ONLINE !
----- NIKAD PORAZ SAMO LEKCIJA! -----

SetTimerEx i SetTimer nije i nikada nece biti isto. SetTimer je Global, dok je sa Ex player. Global poziva funkciju za sve igrace, a Ex sa samo jednog. Lose objasnjeno.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Vasic poslato April 14, 2019, 20:43:10 POSLE PODNE
SetTimerEx i SetTimer nije i nikada nece biti isto. SetTimer je Global, dok je sa Ex player. Global poziva funkciju za sve igrace, a Ex sa samo jednog. Lose objasnjeno.
Nije globalni i player timer nego sa parametrima i bez hahahaha :D

edit: eto i Ino je objasnio 2 posta iznad xd


Citat: Vasic poslato April 14, 2019, 20:43:10 POSLE PODNE
SetTimerEx i SetTimer nije i nikada nece biti isto. SetTimer je Global, dok je sa Ex player. Global poziva funkciju za sve igrace, a Ex sa samo jednog. Lose objasnjeno.
Bumpas temu staru dva mjeseca  ???

Citat: #ek2k18 poslato April 14, 2019, 21:15:27 POSLE PODNE
Bumpas temu staru dva mjeseca  ???
Niko je nije zatvorio..
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security