Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Bojan.amx poslato Novembar 13, 2017, 19:10:55 POSLE PODNE
Ovo je dobra ideja, moze nesto da se realizuje, ali da bonus bude tipa 10-15k, a za promotera 450$ dovoljno je, ako bude 100 igraca, taj promoter ce bude bogat odmah na pocetku servera, kada bi sagledali celu sitaciju prema ostalima igracima.

Extra ideja ima smisla

Moze neko da napravi, kako da kazem, Elektricnu energiju,,,,, to je ono udjes nakon nekoliko sati na server u svoju kucu,,,, i bude ti crni textdraw preko ekrana,,,kao nema struje u tvojoj kuci,,,, moras ic platit u elektro-distribuciji, da bi ti ponovo prikljucili struju ,,,, i kad platis ,,, odes kuci normalno sve...
TO JE MOJA NEka IDEJA, AKO KO ZNA DA NAPRAVI BILO BI SUPER :D :D

Gamemod: Spotify Community
Owner: Nodze ( Dzenan Levic )

Citat: Nodze poslato Januar 14, 2019, 23:44:58 POSLE PODNE
Moze neko da napravi, kako da kazem, Elektricnu energiju,,,,, to je ono udjes nakon nekoliko sati na server u svoju kucu,,,, i bude ti crni textdraw preko ekrana,,,kao nema struje u tvojoj kuci,,,, moras ic platit u elektro-distribuciji, da bi ti ponovo prikljucili struju ,,,, i kad platis ,,, odes kuci normalno sve...
TO JE MOJA NEka IDEJA, AKO KO ZNA DA NAPRAVI BILO BI SUPER :D :D


[pawn]enum kuce321
{
   kZauzeta,
   kStruja,
};
new KucaInfo[MAX_KUCA][kuce321];
forward Kuce_Timer();

public OnGameModeInit()
{
   SetTimer("Kuce_Timer", 60000, true); // svakih npr 60 sec bubao sam
   return 1;
}


public Kuce_Timer()
{
   for(new id = 0; id < MAX_KUCA; id++)
   {
       if(KucaInfo[id][kZauzeta]==0) continue;
      if(KucaInfo[id][kStruja]==0) continue;
      KucaInfo[id][kStruja]--;
   }
   return 1;
}


// kod ulaza u kucu npr

if(KucaInfo[id][kStruja]==0)
{
   SendClientMessage(playerid,-1,"Nema struje! Moras prvo platiti da bi imao struje.");
   // sta ce se deist jos ...
}


// i kod elektro distribucije kad plati

KucaInfo[id][kStruja] = 1000;[/pawn]
pr
69

Mozda bi bolje bilo da sacuvas zadnji login igraca, i na sledecem npr ako je prosao u RL 2 dana prikazes taj crni TD.
Benificje su ti sto ces izbjeci nepotrebne timere. Takodje i da nije otisao igrac relog mozes koristiti tu varijablu za dobijanje sadasnjeg vremena pa kada udje u kucu da mu to provjeris.

Vaša ideja: Uikatan Sistem Organizacija / Ilegala / RandomVreme
Detaljno opisano : Sjajna stvar za RP / RPG servere.

Dinamicno Kreiranje ORG sa CekPointom gde lider kupuje vozila za ORG od novca koji je skupio od Vodjenja ORG.

Takodje Ilegala , Ilegalni poslovi kao sto je Pranje Novca , Obrada Narkotika itd , samo su skrivene lokacije i sa vise CekPointa. Sve od pljacke je Prljavi Novac koji se mora oprati. Ovo je sad u GTA 5  , ali moja ideja od pre par godina jbg -.- .

Random Vreme ili ti vreme koje se ne moze kontrolisati , to je sjajno za RP servere no ja to nikad nisam realizovao , niti se mnogo fokusiram i razumem u skriptu.

#MusicForLife
NLoccos

OVAKO DA NEKI ISKUSNIJI SKRIPER URADI
Nesto kao onaj sada gta v roleplay da napravi onako glad zeÄ' onda novac da se ne skuplja lako te skupljanje opijuma preraÄ'ivanje itd ili ako to postoji vec neka neko ostavi ip ili gm ako postoji tu bio bih mu zahvalan

Citat: Joca200 poslato Januar 18, 2019, 23:21:58 POSLE PODNE
OVAKO DA NEKI ISKUSNIJI SKRIPER URADI
Nesto kao onaj sada gta v roleplay da napravi onako glad zeÄ' onda novac da se ne skuplja lako te skupljanje opijuma preraÄ'ivanje itd ili ako to postoji vec neka neko ostavi ip ili gm ako postoji tu bio bih mu zahvalan

Koliko sam ja ukljucen u svijet sampa, glad i zedj postoji :D

Svako putovanje pocinje jednim korakom.
samp.turbogamingrp.com

Pa ja sam mislio da otvorim takvu zajednicu, ne znam tolko o skripti ali dobicemo nekog dobro skriptera.






Pozdrav samperi i samperke, evo i nas. Dosli smo na ideju da otvorimo jedan od unikatnijih servera sacu ja da vam objasnim sve to detaljno. Nadam se da ste svi culi za GTA V RolePlay, eh bas to smo mi hteli da realizujemo i uradimo, evo primer: Neko ako pokusa da vas ubije nece te smeti izaci sa servera i uraditi LTA za to bi se dobio ban 1 dan, I tako ako vas neko ubije morate cekati 10 minuta ili sve dok bolnicar ne dodje i spasi vas i tkd.Bicete obavesteni o svim novim sistemima bas ovde, slobodno napisite ideje za server mi cemo sve pogledat hvala unapred vas Galaxy Gaming.[/size]

Evo ideje, meni su uvek bili zanimljivi oni random eventi na sampu, da se na svakih 30-40 min kreira random dogadjaj tipa:

- Osobi toj i toj na kuci adresa 254 je potreban prevoz do aerodroma

- Nekome je stao automobil na sred puta u Sarajevu i potreban mu je prevoz

- Akt tasna sa 25.000$ dolara je izgubljena u blizini plaze u Beogradu

- Pekari toj i toj fali 30kg brasna, ko prvi ode do Mlina i doveze brasno bice nagradjen sa 15.000$ dolara


I slicno, da dogadjaji ne budu vezani jedan za drugi, mogu uciniti igru malo zanimljivijom.

Balkan Extreme RP

www.balkanextreme.net



The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is illusion of knowledge.

Vraio sam se na forum skoro i vidim temu INFO tema za skriptere, kada sam ja to predlozio prije 4-5 godina, bili su u fazonu nece niko smiljat za tebe. BAM 4 godine kasnije otvara se tema koju sam ja zamislio 4 godine ranije. Iznad vas sam ljudi :D

Sala je nemojte me pogresno shvatit :D

Aky

*

Vaša ideja: Neaktivnosti lidera
Detaljno opisano: Ako je lider neaktivan duze od 7 dana da mu se skine lider
~ Phototshop | Developer (Beginer) |Mapper ~
~ GFX Design ~


~ Radovi ~
~ Dodat cu kad mi se bude dalo :D ~

~ SA-MP Player - Since 2013 ~
~ MAPPER - Since 2017 ~
~ PHOTOSHOP - Since 2017 ~



Respect for : Galardo


~ Contact : ~
~ Insta: Akxy16 ~


Citat: Aky poslato Mart 02, 2019, 18:59:38 POSLE PODNE
Vaša ideja: Neaktivnosti lidera
Detaljno opisano: Ako je lider neaktivan duze od 7 dana da mu se skine lider

Nije nesto tesko za napravit, sad bih ti ispisao ali me mrzi na fonu, kada player izadje sa srv sacuvaj taj datum i tako na serveru svakih 1h server provjerava dali je nekom lideru proslo 7 dana

Citat: Aky poslato Mart 02, 2019, 18:59:38 POSLE PODNE
Vaša ideja: Neaktivnosti lidera
Detaljno opisano: Ako je lider neaktivan duze od 7 dana da mu se skine lider

Ne vidim zbog čega ovo ovdje :D Nema se ovdje šta praviti posebno,potrebno je samo spremiti zadnji login igraču i onda se lako upitom makne lider neaktivnim igračima...

Aky

*

Citat: Paul Castellano poslato Mart 02, 2019, 23:26:32 POSLE PODNE
Ne vidim zbog čega ovo ovdje :D Nema se ovdje šta praviti posebno,potrebno je samo spremiti zadnji login igraču i onda se lako upitom makne lider neaktivnim igračima...
pa problem je sto ja i moj skripter to ne znamo pa nam treba pomoc
~ Phototshop | Developer (Beginer) |Mapper ~
~ GFX Design ~


~ Radovi ~
~ Dodat cu kad mi se bude dalo :D ~

~ SA-MP Player - Since 2013 ~
~ MAPPER - Since 2017 ~
~ PHOTOSHOP - Since 2017 ~



Respect for : Galardo


~ Contact : ~
~ Insta: Akxy16 ~


ko se sve naziva skripterom danas..

"I choose to have faith, because without that, I have nothing."