Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Vaša ideja: Posao Fotograf
Detaljno opisano:
(Molim da zanemarite greske u pravo'pisu i to sto stavljam mnogo tacki ............. )
E'ovako posao fotograf sam zamislio kao da ima negdje kao studio gdje uzimas opremu tj aparat i neki skin.. ispred kao neka vozila..
ides sa autom do checkpointa i tu kao slikas par slika sa aparatom koji dobijes zajedno sa opremom (moze se dodati da se pojave oni actori, ko fol njih slikas xd), zatim odes na jos par checkpointova i kada zavrsis ides u studio da kao editujes te iste slike (vrijeme edita zavisi na koliko si checkpointova isao i koliko imas slika.. sto vise checkpointova veca zarada) nakon edita ides u kao neku firmu da izradis te slike ( negdje u blizini cisto da ne'bi bilo smorno ici igracima)... nakon izrade vratis se u studio i spremis slike za primopredaju..
i to je to.. pokusao sam sto jednostavnije objasnit...
Dodatak: a i moze se napraviti da vlasnik tog foto-studia dobija pare od tih slika tj neki procenat..
Dodatak 2: Moze se napraviti da ako kupis svoj aparat u shopu i njega koristis za posao dobijes vise para.. (logicno)

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Citat: Fqris poslato April 28, 2019, 23:56:17 POSLE PODNE
Vaša ideja: Posao Fotograf
Detaljno opisano:
(Molim da zanemarite greske u pravo'pisu i to sto stavljam mnogo tacki ............. )
E'ovako posao fotograf sam zamislio kao da ima negdje kao studio gdje uzimas opremu tj aparat i neki skin.. ispred kao neka vozila..
ides sa autom do checkpointa i tu kao slikas par slika sa aparatom koji dobijes zajedno sa opremom (moze se dodati da se pojave oni actori, ko fol njih slikas xd), zatim odes na jos par checkpointova i kada zavrsis ides u studio da kao editujes te iste slike (vrijeme edita zavisi na koliko si checkpointova isao i koliko imas slika.. sto vise checkpointova veca zarada) nakon edita ides u kao neku firmu da izradis te slike ( negdje u blizini cisto da ne'bi bilo smorno ici igracima)... nakon izrade vratis se u studio i spremis slike za primopredaju..
i to je to.. pokusao sam sto jednostavnije objasnit...
Dodatak: a i moze se napraviti da vlasnik tog foto-studia dobija pare od tih slika tj neki procenat..
Dodatak 2: Moze se napraviti da ako kupis svoj aparat u shopu i njega koristis za posao dobijes vise para.. (logicno)
Good Idea, pokusacu je realizovati sutra.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Vasic poslato April 29, 2019, 00:18:58 PRE PODNE
Good Idea, pokusacu je realizovati sutra.
oke :)

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Citat: Fqris poslato April 28, 2019, 23:56:17 POSLE PODNE
Vaša ideja: Posao Fotograf
Detaljno opisano:
(Molim da zanemarite greske u pravo'pisu i to sto stavljam mnogo tacki ............. )
E'ovako posao fotograf sam zamislio kao da ima negdje kao studio gdje uzimas opremu tj aparat i neki skin.. ispred kao neka vozila..
ides sa autom do checkpointa i tu kao slikas par slika sa aparatom koji dobijes zajedno sa opremom (moze se dodati da se pojave oni actori, ko fol njih slikas xd), zatim odes na jos par checkpointova i kada zavrsis ides u studio da kao editujes te iste slike (vrijeme edita zavisi na koliko si checkpointova isao i koliko imas slika.. sto vise checkpointova veca zarada) nakon edita ides u kao neku firmu da izradis te slike ( negdje u blizini cisto da ne'bi bilo smorno ici igracima)... nakon izrade vratis se u studio i spremis slike za primopredaju..
i to je to.. pokusao sam sto jednostavnije objasnit...
Dodatak: a i moze se napraviti da vlasnik tog foto-studia dobija pare od tih slika tj neki procenat..
Dodatak 2: Moze se napraviti da ako kupis svoj aparat u shopu i njega koristis za posao dobijes vise para.. (logicno)

Super ideja svidja mi se, nije teska realizacija a i svidece se igracima

Vaša ideja: Ideja za Server, radnja u Selima.
Detaljno opisano (nije potrebno ako je već gore opisano dovoljno): Znaci, neznam bas "dobro" Skriptati, ali znam izeditovati neki Mod. Planirao sam da: 1. Uzmem neki GM gdje je Radnja u 3-4 Sela.   2. Zivio sam u jednom Gradu u Bosni ( Kostajnica, mali Grad, kao Selo ) i oko tog Grada imaju jos 3 Sela. Razmisljao sam da uzmem najvece "Selo iz SAMP" i da mi to bude kao Glavni grad ( Kostajnica ) a ova "3 ostala Sela iz SAMP" da budu kao "3 Sela iz RealLife". Nepravio bih neke Custom Organizacije, promjenio imena Gradova/Sela i mjesta u njima. Da li bih se to Isplatilo? Pitao sam neke Ljude iz tog Grada i rekli su da bih Rado igrali. Ako mislite da je ovo dobra Ideja ( nisam nikog vidjeo da je radio sa neki mali Gradovima u kojima "zivi/je zivio" ) dajte neki GM kao Preporuku pa da malo Izeditujem i napravim nesto Originalno. ( od GM znam da Ima: Old Days, Red County i United Village's ali ima par Bugova koji su lako Primjetivi. Posaljite neki svoj ili tako neki koji nije nabrojan ovdje )  :) :) :)
( i da li da dodam da se VIP itd. InGame stvari kupuju sa InGame Parama jer ne planiram da otvaram bas neku veliku Zajednicu ? Takodjer ako bih ste voljeli malo pomoci oko Projekta, javite mi se na Facebook: https://www.facebook.com/nikola.lalic.315 ) Hvala ! ! !  :) :) :)

Citat: // xunder poslato Novembar 21, 2017, 02:53:17 PRE PODNE
Mislio sam da sam ja u kurcu sa idejama, kad ono dodjoh na ovu temu

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Vaša ideja: Posao Zlatar
Detaljno opisano:
Posao zlatara bi bio logicno u zlatari,dolazili bi botovi povremeno kojima bi zlatar(igrac)prodavao zlato,svi botovi bi random trazli sta zele,zlatno ovo zlatno ono bla bla bla...sve u zavisnosti od stvari koju zele kupiti dobija logicno veci novac,nadam se da sam nekako objasnio ideju
Takoder botovi bi dolazili u odredenom vremenskom periodu




#A.J.

Vaša ideja: Ilegalni posao: Pljačkaš
Detaljno opisano:
Negdje na serverima postoje džeparoši, kao ilegalan posao je većinom. Kako džeparoši mogu samo da kradu pare u blizini igrača, pljačkaš bi bio malo bolji posao.


Kako bi to trebalo izgledati ?


Potrebno je negdje postavit ikonu za zapošljavanje, čisto radi reda i rp-a, postaviti na listu sa poslovima u odjeljak za ilegalne poslove da bi igrači znali za taj posao. Posao bi započeli tako što bi igrači imali mogućnost kupovine trećeg vozila, odnosno kombija. (/kombi)
Započeti posao komandom /pljačka, obijati domaćinstva i krasti neke stvari, te ih odvući na odreÄ'eno mjesto. (do dilera koji otkupljuje stvari - bot/actor)
Postaviti odreÄ'eno vrijeme pljačke i vrijeme kada se ponovo može pljačkati. (nakon pljačke wanted level 3)
Inspiracija mi je došla u glavi sa GTA misije.


Ne znam je l' ovo neko već predlago, tako da nemojte odma roast. :D
Poslednja Izmena: Maj 26, 2019, 00:21:35 PRE PODNE od ironheart

Citat: Galardo poslato Maj 25, 2019, 16:55:07 POSLE PODNE
Vaša ideja: Posao Zlatar
Detaljno opisano:
Posao zlatara bi bio logicno u zlatari,dolazili bi botovi povremeno kojima bi zlatar(igrac)prodavao zlato,svi botovi bi random trazli sta zele,zlatno ovo zlatno ono bla bla bla...sve u zavisnosti od stvari koju zele kupiti dobija logicno veci novac,nadam se da sam nekako objasnio ideju
Takoder botovi bi dolazili u odredenom vremenskom periodu

Fina ideja frende al to bi onda morao poseban VW za svakog igraca koji radi zlatara haha :D

Citat: ριηÏ,н.αмχ poslato Jun 04, 2019, 07:44:38 PRE PODNE
Fina ideja frende al to bi onda morao poseban VW za svakog igraca koji radi zlatara haha :D
Jbg ako neko ima volje ima neku osnovu na sta da se bazira :),a sta se desava sa tobom,stalno te banaju ? :D

Citat: Galardo poslato Jun 04, 2019, 11:18:37 PRE PODNE
Jbg ako neko ima volje ima neku osnovu na sta da se bazira :),a sta se desava sa tobom,stalno te banaju ? :D
Imaju mali IQ pa ljubomorni

Šalu na stranu od sada samo za keš radim pa ću ti odraditi ovo za $5 ako ti treba ☺️

Btw nzm jesi razumeo ovo za VW, nije ni malo teÅ¡ko ali nije mi nekako RP job ako ne mogu drugi igrači da te vide, al opet može da proÄ'e nekako
Poslednja Izmena: Jun 04, 2019, 11:44:35 PRE PODNE od ριηςн.αмχ

Neka da napravi sistem za labele iznad glave.. ?
Ali fazon admin kuca /setplayerlabel ID TEXT ... i ovdje gdje pise text da pise bilo sta sto admin napise :)

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU


CMD:setplayerlabel(playerid, params[]) {
// provjera za admina
new targetid, text[32], color, drawdistance, expiretime;
if (sscanf(params, "p<;>us[32]X(FFFFFF)F(15.0)D(1000000)", targetid, text, color, drawdistance, expiretime)) return scm(playerid, -1, "/setplayerlabel [id] [text]");
if (targetid == INVALID_PLAYER_ID) return scm(playerid, -1, "igrac nije pronadjen.");
SetPlayerChatBubble(targetid, text, color, drawdistance, expiretime);
return 1;
}


I koristis:
/setplayerlabel Fqris; Neki text; Boja ako zelis da nije bijela; Draw distance ako ne zelis da ti bude 15.0; Expiretime ako ne zelis da bude 1000000ms

predlog: (dynamic)sistem oruzaonica za organizacije :)

Vasa ideja: Sistem na slovima tastature !
Detaljno opisano: Naprimer da se automobili, motori, bicikli, letelice, plovila u vlasnistu igraca otkljucavaju/zakljucavaju na neko slovo. Paljenje motora takodje na slovo ili na broj. Vezivanje/odvezivanje pojasa na neko slovo. Za RP-ere naprimer razne animacije na slovima/brojevima. Moglo bi i kao da Admini/GM(Helperi) na slova se portaju do vaznih mesta u gradu. Po meni to bi bilo kul, a takodje bi olaksalo posao svima.
Dodatak: Pokusa cu ovo realizovati...  :)
Vlasnik i Scripter na : ;D