YSI Package / y_commands / "help"

Započeo neshallon, Decembar 16, 2022, 02:14:23 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


NEW • YSI Package / y_commands / "help"




Verujem da su mnogi videli do sada, koristeci y_commands "help" parametar, te ga zanemarili potpuno, kao da ne postoji.
Vreme je da se objasni, pokaze upotreba i zapravo ucini nesto dobro ovom temom (nadam se). (btw @Muma me je pitao davno za ovo, tkd on je razlog kako mi je ovo palo na pamet.)




Command Code (code koji ide u vasu komandu)


Imate neku vasu komandu, te zelite da iskoristite pune mogucnosti y_commands - jednostavno iskoristite help parametar (primer uzimamo kreiranje staff vozila) :
[pawn]
    if(help)
    {
        SendClientMessage(playerid, -1, "HELP >> Komanda koja vam Kreira Staff Vozilo..");
        return 1;
    }
[/pawn]
*mislim da nema ovde sta mnogo da se objasni, jednostavno ako je parametar "help" > izvrsi SendClientMessage, etc...



Command



[pawn]
YCMD:help(playerid, params[], help)
{
   if (help)
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Koristi `/help <command>` da dobijes informacije oko komande.");
   }
   else if (IsNull(params))
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Molimo unesite naziv komande.");
   }
   else
   {
      Command_ReProcess(playerid, params, true);
   }
   return 1;
}
[/pawn]
*mislim da nema ovde sta mnogo da se objasni, jednostavno ako je parametar "help" > izvrsi SendClientMessage, ako je prazno izvrsi SendClientMessage sa porukom ili izvrsi SendClientMessage iz komande, etc...


*ako je iskorisceno help > prosledi SendClientMessage

*ako je iskoriscena komande help bez naziva komande > prosledi SendClientMessage

*ako je iskoriscena help komanda sa nazivom komande > prosledi SendClientMessage iz komande




Sobzirom da mi objasnjavanje ne ide od ruke uopste, nadam se da ste razumeli barem nesto od ovoga, toliko od mene.  :)

I'm everything what I dream about.

Offline Forever


vecina ne zna za ovo jako lepo sto si objavio
"Everybody talks and everybody listens, but somehow its always the truth that comes up missing"

Citat: Wizzard1 poslato Avgust 31, 2023, 00:17:13 PRE PODNE
koje ti znanje imas?



Saznam kad mi nikad vise nece trebat u zivotu hahahaha

Citat: Muma 2.0 poslato Maj 27, 2023, 01:01:43 PRE PODNE
Saznam kad mi nikad vise nece trebat u zivotu hahahaha

Secam se davno kada si pitao u vezi ovoga, pa eto setih se tebe i objavih, steta sto niko nece koristiti to ovde...

Citat: Muma 2.0 poslato Maj 27, 2023, 01:01:43 PRE PODNE
Saznam kad mi nikad vise nece trebat u zivotu hahahaha
Nemoj tako, idemo ti i ja jos malo potrosit vremena na V-RP  :D

Vala meni kao početniku pomaže, hvala.